Analogi prostaglandyn jaskry

Leki te podawane są w postaci kropli ocznych.

Zwykle korzyści z medycyny są ważniejsze niż jakiekolwiek niewielkich skutków ubocznych; Działania niepożądane mogą odejść po stosowanie leku przez pewien czas; Jeśli działania niepożądane nadal przeszkadza i zastanawiasz się, czy należy kontynuować przyjmowanie leku, należy skontaktować się z lekarzem. Może on być w stanie zmniejszyć dawkę lub zmianę leku. Nie nagle rzucić stosowania leku, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Problemy z oddychaniem; Obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Jeśli używasz więcej niż jednego rodzaju kropli do oczu, należy odczekać 5 minut pomiędzy różnymi lekami kropli ocznych.

Analogi prostaglandyn obniżenia ciśnienia wewnątrz oka (ciśnienie śródgałkowe, IOP) lub przez zwiększenie usuwania płynu (cieczy wodnistej oka) z oka.

analogi prostaglandyn są stosowane do zmniejszenia ciśnienia wewnątrzgałkowego u osób, które mają jaskra lub nadciśnienie śródgałkowe (nadciśnienie oczne). Mogą być one stosowane samodzielnie lub w skojarzeniu z innymi lekami, jaskry.

analogi prostaglandyn są skuteczne w obniżaniu ciśnienia wewnątrz oka, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia nerwu wzrokowego. Leki te zazwyczaj niższe IOP o 25% do 30%. 1

analogi prostaglandyn są najczęściej stosowane leki stosowane w leczeniu jaskry.

Wszystkie leki mają skutki uboczne. Ale wiele osób nie odczuwać skutki uboczne, albo są w stanie poradzić sobie z nimi. Należy zapytać farmaceutę o skutkach ubocznych poszczególnych leków można podjąć. Skutki uboczne są również wymienione w informacji dołączonej do leku.

Oto kilka ważnych rzeczy do przemyślenia

Zadzwoń do swojego lekarza lub innych służb ratunkowych od razu, jeśli masz

Zadzwoń do lekarza, jeśli masz

Częste działania niepożądane tego leku to

Zobacz Drug Reference Pełny wykaz działań niepożądanych. (Lek referencyjny nie jest dostępna we wszystkich systemach).

Barwna część oka (tęczówki) może zmienić kolor, jeśli wziąć analogi prostaglandyn. Jest to najbardziej prawdopodobne, jeśli masz piwne oczy. Leki te mogą również powodować powieka aby przyciemnić rzęsy rosną dłużej. Te zmiany mogą trwać wiecznie. Oni mają wpływ tylko na oko, która jest leczone.

Latanoprost może spowodować twoje oczy stają się bardziej wrażliwe na światło. Może chcesz uniknąć jasne światło lub nosić okulary.

analogi prostaglandyny należy stosować ostrożnie przez ludzi infekcje lub stany zapalne oka, którzy mieli operacją zaćmy lub innych problemów z soczewki oka, lub które są narażone na obrzęk plamki w tylnej części oka.

Ludzie, którzy noszą soczewki kontaktowe muszą brać swoje kontakty przed wprowadzeniem tych kropli do oczu w oczy. Kontakty można włączyć ponownie po 15 minutach przy użyciu kropli do oczu.

Medycyna jest jednym z wielu narzędzi lekarz leczyć problemy zdrowotne. Biorąc lek, który lekarz sugeruje będzie poprawić swoje zdrowie i może zapobiec przyszłym problemom. Jeśli nie przyjmowanie leków prawidłowo, może być wprowadzenie swoje zdrowie (i być może swoje życie) zagrożone.

Istnieje wiele powodów, dlaczego ludzie mają problemy z podjęciem leku. Ale w większości przypadków, nie jest czymś, co można zrobić. Na sugestie dotyczące sposobu obejścia typowych problemów, przyjmowania leków zgodnie z zaleceniami lekarza.

Jeśli jesteś w ciąży, -feeding piersią lub planuje zajść w ciążę, nie należy stosować żadnych leków, chyba że lekarz zaleci inaczej. Niektóre leki mogą zaszkodzić dziecku. Obejmuje to na receptę i bez recepty leki, witaminy, zioła i suplementy. I upewnij się, że wszyscy lekarze wiedzą, że jesteś w ciąży, -feeding piersią lub planuje zajść w ciążę.

Opieka follow-up jest kluczowym elementem leczenia i bezpieczeństwo. Aby upewnić się i przejdź do wszystkich spotkań i skontaktować się z lekarzem, jeśli masz problemy. Jest to także dobry pomysł, aby znać swoje wyniki badań i zachować listę leków przyjmowanych.

Wypełnij nową formę o leki (pdf) (Co to jest dokument PDF?), Aby pomóc w zrozumieniu tego leku.

Abramowicz M (2010). Leki stosowane w niektórych wspólnych chorób oczu. Leczenie wytyczne od Medical List, 9 (99): 1-8.

Adam Husney, MD – Rodzina Medicin; Christopher J. Rudnisky, MD, MPH, FRCSC – Okulistyka

09 wrzesień 2014

pokrzywka; Niewyraźne widzenie lub łzawienie; Reakcja alergiczna w okolicach oczu (zaczerwienienie, świąd, obrzęk).

Pieczenie, swędzenie lub pieczenie w oku; Czując się jak coś jest w oku; Rzęsy rosnące dłużej; Zakażenia górnych dróg oddechowych, takich jak przeziębienia i grypy.