badania bezdechu sennego i diagnoza

Lekarz może dokonać oceny w oparciu o oznaki i objawy lub może skierować pacjenta do ośrodka zaburzenia snu. Tam, specjalista sen może pomóc w podjęciu decyzji na potrzeby dalszej oceny.

Taka ocena często wiąże się z dnia na dzień monitorowanie oddechu i innych funkcji organizmu podczas snu. Badania snu strona może być również opcja. Testy do wykrywania bezdechu sennego może obejmować

Badania snu domu. W niektórych przypadkach lekarz może dostarczyć Ci uproszczonych testów, które będą stosowane w domu do diagnozowania bezdechu sennego. Testy te obejmują zazwyczaj pomiaru rytmu pracy serca, poziom tlenu we krwi, przepływ powietrza i oddychaniu wzory. Jeśli masz bezdechu sennego, wyniki testów pokażą spadki poziomu tlenu w czasie bezdechów i przebudzeń z kolejnych podwyżek.

Jeżeli wyniki są nieprawidłowe, lekarz może być w stanie przepisać terapię bez dalszych badań. Przenośne urządzenia monitorujące nie wykrywa wszystkich przypadków bezdechu sennego, więc lekarz może nadal zaleca polisomnografii nawet jeśli wstępne wyniki są normalne.

Jeśli masz bezdechu obturacyjnego, lekarz może skierować pacjenta do ucha, nosa i gardła lekarza, aby wykluczyć wszelkie blokady w nosie lub gardle. Ocena przez lekarza serca (kardiolog) lub lekarza, który specjalizuje się w układzie nerwowym (neurologa) mogą być konieczne do szukania przyczyn centralnego bezdechu sennego.