Badania terapii antyretrowirusowej w celu zmniejszenia transmisji HIV

Leczenie w prewencji (tASP)

Profilaktyka wcześniejsza ekspozycja

Antyretrowirusowe (ARV) pierwszy zmieniony przebieg epidemii HIV, gdy w 1996 roku, jako część potężnej terapii skojarzonej (często określane jako wysoce aktywnej terapii antyretrowirusowej lub HAART), byli w stanie znacznie wydłużyć żywotność osób żyjących z HIV. Dużo theernment klinicznej zapobiegania HIV badania prowadzone przez badaniach nad prewencją HIV Network (HPTN), światowej sieci współpracy finansowane przez theernment, jak i Narodowego Instytutu Zdrowia Psychicznego (NIMH) i National Institute on Drug Abuse (NIDA).

ARV okazały się być skutecznym środkiem do zapobiegania HIV. Dwie strategie wykorzystujące leki antyretrowirusowe w profilaktyce HIV są obecnie w użyciu: Leczenie w zapobieganiu i wcześniejsza ekspozycja Profilaktyki.

W jednym podejściu, znany jako leczenie jako prewencja (tASP), leki antyretrowirusowe są wykorzystywane jako podstawowe leczenie osób zakażonych HIV i zmniejszyć prawdopodobieństwo, że one przenosić wirusa kolejnym osobom. W jednym z badań stwierdzono, że wczesne HPTN stosowanie terapii antyretrowirusowej (ART) zmniejszona transmisji HIV w parach serodiscordant (gdzie jeden partner jest zakażony HIV, a druga nie jest) o 96 procent. Dane z badań wykazano ponadto trwałość długoterminową Sztuki w zapobieganiu transmisji HIV wśród par heteroseksualnych serodiscordant. Badacze podano, że na początku zmniejsza się wychodząc zakażeń HIV o co najmniej 93 procent w trakcie badania. Nie było żadnej transmisji HIV wśród osób w badaniu, które utrzymywane supresji wirusa.

 o HPTN 052

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca rozpoczęcie Sztuki dla osób zakażonych wirusem HIV, niezależnie od ich liczby komórek CD4. Podczas gdy ten oparty jest na szeregu prób klinicznych, które wykazały lepsze wyniki kliniczne dla tych, którzy na początku leczenia wcześnie w stosunku do tych, które opóźnione traktowanie, może mieć również bardzo korzystny wpływ na zapobieganie przez zmniejszenie ryzyka zakażenia HIV.

Czytaj Wytyczne dotyczące kiedy zacząć ART oraz profilaktyce wcześniejsza ekspozycja na HIV.

W toku badania bada szereg “badania i leczenia” strategii, w tym nowych metod, aby zwiększyć testowanie w kierunku HIV, ponieważ badanie jest pierwszym krokiem wymaganym w celu identyfikacji osób zakażonych HIV i połączyć je obchodzi. Prowadzone są również badania wpływu wczesnego leczenia w innych grupach wysokiego ryzyka, takich osób zażywających narkotyki dożylnie jak i potencjalnego wpływu wczesnej sztuki na zakażenia HIV na poziomie populacji.

 o

W innym podejściu, osoby HIV niezakażonych są przewidziane ARV leku do zapobiegania nabycia HIV; jest to znane jako profilaktyka wcześniejsza ekspozycja (prep). theernment wspierała i nadal wspiera badania nad Prep poprzez badania finansowane przez dotacje i projektów demonstracyjnych, a HPTN.

Prep to podejście do profilaktyki HIV, w których leki antyretrowirusowe lub inne środki przysługujące niezakażonych HIV osób w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia. Truvada (połączenie tenofowiru dizoproksylu [TDF] oraz emtrycytabina [FTC]) został zatwierdzony do stosowania jako prep przez theernment w 2012 roku w oparciu o wyniki theernment zumienia) -supported studium iPrEx i badanie Partnerzy Prep ufundowaną przez Billa i Melindy Fundacja Gatesów. theernment użytkownika () Bangkok fumaran Study and TDF2 badaniu wykazano również skuteczność. Produkt Truvada pozostaje tylko leków zatwierdzonych do Prep w Stanach Zjednoczonych.

 o

Podczas gdy stosowanie Prep okazało się skuteczne wchłanianie jest powolny. Zostało nadana braku świadomości, postrzeganego niskiego ryzyka nabycia HIV, obawami dotyczącymi potencjalnych efektów ubocznych, kosztów, wymóg częstego i wielokrotnego testowania HIV, postaw usługodawcy oraz braku świadomości i napiętnowania społecznego. Aby rozwiązać te problemy są wysiłki mające na celu zwiększenie świadomości i zrozumienia prep, które również zmniejszyć piętno otaczającego ich wykorzystanie. Badanie jest prowadzone w celu optymalizacji istniejących interwencji oraz opracowanie nowych metod, które mogłyby poprawić akceptowalność, przyczepność i dostęp do prep.

We wszystkich badaniach Prep, przestrzeganie codziennej schematu miała zasadnicze znaczenie dla osiągnięcia zmniejszenie występowania zakażeń wirusem HIV; wyższy poziom przyczepności doprowadziła do większej redukcji ryzyka nabycia HIV. Ponieważ Prep przestrzegania w ramach badania klinicznego, w którym usługi badań i doradztwa są podkreślone i łatwo dostępna, może nie dokładnie reprezentowania “realu” okoliczności, jak również innych wynikach rozszerzenia otwartej fazie Truvda (iPrEX OLE [PDF]) otwarte badania i projekty demonstracyjne były istotne dla zrozumienia schematów zażywania wśród różnych populacji.

Codzienne Prep zapobiegania HIV jest rekomendowana przez theernment (), a najnowsze wytyczne WHO zaleca codzienne doustne Prep jako dodatkowy wybór profilaktyki dla tych poważne ryzyko zarażenia się wirusem HIV w ramach podejścia zapobiegania kombinacja. WHO wytyczne wdrażania, w tym, jak “duże ryzyko” jest zdefiniowany, jest w przygotowaniu i prawdopodobnie podjąć poziomy przypadków zakażeń HIV i indywidualnych czynników ryzyka pod uwagę.

Czytaj wytyczne na

Podczas gdy kobiety w badaniu Partnerzy Prep którzy wzięli Truvada lub tenofowiru sam miał zmniejszone ryzyko zakażenia HIV, którzy otrzymali Truvada w dwóch innych badaniach, proces Fem-Prep (sponsorowana przez Amerykańską Agencję Rozwoju Międzynarodowego [USAID]) oraz theernment sponsorowanych pochwy i interwencje ustne podczas kontroli epidemii (głos) procesu, miały podobne ceny nabycia HIV dla tych, którzy otrzymywali placebo. W obu ostatnich badań, było bardzo niskie wykorzystanie środków badawczych, pomimo bardzo wysokich stóp samodzielnie zgłaszane wykorzystania w trakcie badania. Podkreśla znaczenie przestrzegania i konieczność opracowania produktów, które są wskazane dla kobiet. W przeciwieństwie do tego, HPTN 067 okazało się, że większość z tych młodych, pojedyncze, czarne południowoafrykańskich kobiet w tym badaniu otwartym którzy przypisanych do podjęcia Prep na codzień (76 procent) naklejonych na wyznaczonym schematem i miał lepszy zasięg seksualne działa, w porównaniu do tych, które przypisane do non-codziennych schematów dawkowania (Croi 2015). Znaczenie przestrzegania kobiet podkreślają badań przeprowadzonych byernment stypendystów, że na podstawie modelowania matematycznego, przewiduje, że kobiety muszą podjąć Truvada codziennie, aby zapobiec zakażeniu wirusem HIV poprzez seks pochwy, podczas gdy tylko dwie dawki tygodniowo może chronić ludzi przed infekcją wirusem HIV poprzez seks analny ,

Aby prowadzić selekcję kandydatów do oceny klinicznej jako prep, theernment opracował listę idealnych właściwościach. Choć najważniejszą właściwością jest bezpieczeństwo, ponieważ Prep jest używany przez zdrowych, niezakażonych HIV osób, inne właściwości będą ważne dla strategii Prep mieć znaczący wpływ.