badanie fizykalne kolanowego

Pełne badanie kolana odbywa się zawsze na podstawie skargi kolana. Oba kolana będą sprawdzane, a wyniki dla kontuzjowanego kolana będą porównywane do tych zdrowego kolana. Lekarz będzie również sprawdzić, czy nerwy i naczynia krwionośne są nienaruszone.

Sprawdzić kolano wzrokowo zaczerwienienie, obrzęk, deformacji lub zmian skórnych; Poczuj kolano (palpacyjne) na ciepło lub chłód, obrzęk, tkliwość, przepływ krwi i czucia; Przetestuj zakres kolana w ruchu i słuchać odgłosów. W teście biernego, lekarz będzie przenieść nogę i stawu kolanowego. W aktywnym teście, można użyć mięśnie, aby przenieść nogę i stawu kolanowego. Jednocześnie, lekarz będzie nasłuchiwać popping, szlifowania lub klikając dźwięki; Sprawdź więzadła kolanowego, które stabilizują kolana. Testy includ; W koślawego i Varus testy, które sprawdzają środkowych i bocznych więzadeł zabezpieczenia. W tych badaniach, podczas gdy leżysz na stole badania, lekarz kładzie dłoń na swojej stawu kolanowego, a drugi na kostce i przenosi swoją stronę nóg na bok; Badanie posterior szuflada, która sprawdza więzadła tylnego więzadła. W tym teście, leżysz na stole z kolana zgięte pod kątem 90 stopni i swojej płaskie stopy na stole. Lekarz będzie umieścić swoje ręce wokół górnej części nogi tuż pod kolanem i wsunąć prosto na nogę; Test Lachman, który sprawdza więzadła krzyżowego przedniego (ACL). W tym teście, podczas gdy leżysz na stole, lekarz będzie lekko zginać kolano i udo trzymać jedną ręką. Z drugiej strony, on lub ona będzie trzymać górną część łydki i pociągnąć do przodu. Test Lachman diagnozuje pełną łzę ACL; Przednia Test szuflady, która sprawdza ACL. W tym teście, leżysz na stole z kolana zgięte pod kątem 90 stopni i swojej płaskie stopy na stole. Lekarz będzie umieścić swoje ręce wokół górnej części nogi tuż pod kolanem i pociągnąć prosto na nogę; Test shift pivot, która sprawdza ACL. W tym teście, noga jest przedłużony i lekarz posiada swoje cielę z jednej strony podczas skręcania kolano i popychając w stronę ciała. Często jest to zrobić tuż przed artroskopii kolana i po znieczuleniu całkowicie rozluźnione mięśnie.

Test McMurray można zrobić, jeśli lekarz podejrzewa problem z łąkotek na podstawie historii choroby i powyższych egzaminów. W tym teście, podczas gdy leżysz na stole, lekarz trzyma kolano i spód stopy. On lub ona następnie wpycha swoją nogę (zginanie kolana), jednocześnie obracając nogę i naciskając na kolanie. Jeśli pojawia się ból i dźwięk lub uczucie kliknięcie, że może dojść do uszkodzenia łąkotki.

Arthrometric testowanie kolana mogą być także wykonane. W tym badaniu, lekarz będzie wykorzystywać instrument do pomiaru luzu w kolanie. Test ten jest szczególnie przydatny u osób, których ból lub fizyczny rozmiar sprawia, że ​​badanie fizykalne trudne. Arthrometer ma dwie podkładki czujnik i uchwyt ciśnienia, który pozwala lekarzowi postawić nacisk na kolana. Przyrząd jest przywiązany do swojej dolnej części nogi, tak że klocki czujnika są umieszczone na pokrywie kolanowego oraz niewielkie wybrzuszenie tuż pod nim (piszczelowego gruźlicy). Lekarz następnie mierzy ciśnienie, ciągnąc lub pchania na uchwycie ciśnienia.

Egzamin może obejmować także inne testy, aby ocenić stopień szkody oraz określenia uszkodzenia innych części kolana.

Kompletny fizycznego egzamin kolano odbywa się zawsze na podstawie skargi kolanowego, czy skarga jest z niedawnego lub nagłego urazu (ostra) lub długotrwałe lub nawracające objawy (przewlekłe).

Na ogół, w normalnym egzaminu kolana

Jeśli którykolwiek z tych ustaleń nie są prawdziwe, na przykład, kolano jest środkiem płatniczym, możesz mieć kontuzji kolana. Ale wyniki egzaminu kolanowego różnią się w zależności od tego, czy egzamin jest do nagłego urazu stawu kolanowego lub objawów długoterminowych, a także w zależności od tego, jak długo to było od wystąpienia szkody. Nieprawidłowy stwierdzenie nie zawsze oznacza, że ​​kolano jest rannych. Lekarz będzie korzystał z wyników egzaminu, a także historii medycznej, aby postawić diagnozę.

Badania te dostarczają najlepszych informacji, jeśli jest mało lub nie ma obrzęk kolana, jesteś w stanie zrelaksować się, a lekarz jest w stanie poruszać się w kolano i nogę swobodnie. Jeśli nie jest to przypadek, może to być trudne, aby dokładnie sprawdzić swoje kolano.

Jeżeli kolano jest czerwone, gorące lub bardzo spuchnięte kolano wspólne zasysania (arthrocentesis) może być zrobione, która polega na usunięciu płynu ze stawu kolanowego. Ma to na celu

Znieczulenie miejscowe może być podawany po aspiracji w celu zmniejszenia bólu i sprawiają, że egzamin łatwiejsza.

Jeśli masz zamiar mieć artroskopii kolana mogą być badane na sali operacyjnej przed zabiegiem, gdy jesteś w znieczuleniu ogólnym lub rdzeniowym.

Wypełnij formularz testowy Informacji Medycznej (pdf) (Co to jest dokument PDF?), Aby pomóc Ci przygotować się do tego testu.

William H. Blahd, Jr., MD, FACEP – Emergency Medicin; Freddie H. Fu, MD – chirurgia ortopedyczna

4 czerwca 2014

Kolano ma swoją naturalną siłę; Kolano nie jest delikatny w dotyku; Oba kolana wyglądać i poruszać się w ten sam sposób; Nie ma żadnych oznak płynu w okolicach stawu kolanowego; Kolano nogi i poruszać się normalnie po więzadła są badane; Nie ma nieprawidłowe kliknięcia, popping, lub szlifowanie, gdy struktury kolanowe są przenoszone lub zestresowany; Palce są różowe i ciepłe, i nie ma drętwienie dolnej części nogi lub stopy.

Pomóc złagodzić ból i ciśnienie, co może sprawić, że badanie fizykalne łatwiejsza i sprawi, że bardziej komfortowe; Sprawdź płynu stawowego dla ewentualnego zakażenia lub zapalenia; Sprawdź, czy nie ma krwi w płynie stawowym, które mogą wskazywać na rozdarcie więzadła lub chrząstki; Sprawdź, czy istnieją krople tłuszczu, które mogą wskazywać na złamaną kość.