Bezpieczniejszego seksu na wakacjach

Seks bez zabezpieczenia na wakacjach może mieć takie same wyniki jak, kiedy jesteś w domu – choroby przenoszone drogą płciową (STI) lub niezamierzonej ciąży. Dowiedz się, jak chronić siebie i gdzie udać się po pomoc, jeśli jest to potrzebne.

Co mogę złapać infekcje od seksu oralnego?

W ciągu 2013 roku w Anglii, nieco ponad 446,000 nowych przypadków chorób przenoszonych drogą płciową zdiagnozowano. Dwa najczęściej zdiagnozowanych zakażeń były chlamydia (208,000) oraz brodawki narządów płciowych (73.000).

Co należy zrobić, jeśli myślę Mam STI?

Pierwsze objawy – czy nie

Dr O’Mahony, seksualną konsultant zdrowia, widzi wyraźny wzrost liczby pacjentów w okresie letnim w Chester Sexual Health klinice GUM. “Ludzie zazwyczaj objawy tydzień do dwóch tygodni po powrocie z wypoczynku,” mówi.

Ludzie niech ich czujności na wakacje, a niektóre napoje i wtedy robią rzeczy, których nie przyszłoby do głowy robić w domu.

Jeśli mieli seks bez zabezpieczenia, należy pamiętać, że nie każdy, kto dostaje STI ma objawy. Na przykład, większość ludzi, którzy mają chlamydie nie zauważają żadnych objawów, a więc nie wie, że ma go. Badania wskazują, że około 50% mężczyzn i 75% kobiet nie dostać w ogóle objawów zakażenia chlamydią u.

Większość ludzi, którzy są zakażeni wirusem HIV wystąpić krótkie, choroby grypopodobne, które występują dwa do sześciu tygodni po zakażeniu. Po tym, HIV często nie powoduje żadnych objawów przez kilka lat.

Jeśli dostaniesz objawy STI, mogą obejmować

Choroby przenoszone drogą płciową mogą być bardziej powszechne w niektórych krajach, więc posiadanie seks bez zabezpieczenia może narazić Cię na jeszcze większym ryzykiem niż miałoby to miejsce w domu.

Używanie prezerwatyw

Używając prezerwatywy można znacznie zmniejszyć ryzyko ciąży i chorób przenoszonych drogą płciową.

Oczywiście, nie każdy ma seks na wakacjach – ale jeśli istnieje szansa, może się zdarzyć, trzeba być przygotowanym. Kup paczkę prezerwatyw przed wyjazdem, i upewnij się, że mają znak CE na opakowaniu. Oznacza to, że zostały przebadane na wysokie standardy bezpieczeństwa wymagane w Europie. Prezerwatywy, które nie posiadają znaku CE nie spełnia tych standardów.

Jeśli wybierasz się do uprawiania seksu, poinformować partnera seksualnego, że trzeba używać prezerwatyw. Nie czekać na ich przywołać ten temat, ponieważ mogą one nie.

Należy pamiętać, że

Aby uzyskać więcej informacji na temat używania prezerwatyw męskich i żeńskich, patrz Jak używać prezerwatywy.

Wymioty, biegunka i leki

Zrób to jak najszybciej po powrocie do domu.

Powiedz personel kliniki GUM swoje podróże i historię seksualną, jako, że pomoże im daje najbardziej odpowiednie testy. Znajdź w pobliżu kliniki zdrowia seksualnego ciebie.

Jeśli uważasz, że może być w ciąży, można wykonać test ciążowy. Jeśli jesteś w ciąży i nie chcą być, można skontaktować się z lekarzem lub personelu w zakresie zdrowia seksualnego i antykoncepcji klinice, aby dowiedzieć się więcej o opcjach. W Wielkiej Brytanii, aborcja jest rozwiązaniem.

FPA jest ulotka nazywa ciąży i nie wiem co robić? Poradnik dla opcji, które mogą okazać się pomocne.

Sprawdź swoje ubezpieczenie w podróży, ponieważ nie może obejmować cię na testy i leczenie chorób przenoszonych drogą płciową i HIV. W każdym przypadku, może być najlepiej czekać.

Niektóre kraje mają dobrą służbę zdrowia seksualnego, ale inni nie. W zależności od tego, gdzie jesteś, lekarz, szpital lub klinika nie może wykonywać wszystkie odpowiednie testy. “Private lekarze mogą być kosztowne i nie ma gwarancji, standardu opieki,” mówi Dr O’Mahony.

“Należy unikać wstrzyknięć w krajach rozwijających się, jeśli to możliwe. Większość antybiotyków na choroby przenoszone drogą płciową mogą być przyjmowane doustnie. Poproś o kopię swojej ulotce leku [ulotce dołączonej do leku] i szczegóły badań i wyników, i wprowadzają je ze sobą, kiedy masz check-up w domu. ”

Masturbacja i seks oralny

A jeśli pozytywny test na wszystko, spróbuj skontaktować się z przeszłości partnerów. Twoja poradnia zdrowia seksualnego może w tym pomóc.

Możesz dowiedzieć się więcej na temat

11/12 /

11/12 /

Używasz prezerwatyw bezpieczny? Sprawdzaj kluczowe fakty, takie jak reguły prezerwatyw 30 minut

Wszystko, co musisz wiedzieć o dostępie do opieki zdrowotnej za granicą, czy jesteś na wakacjach, w pracy za granicą lub chcesz rodzić poza Wielką Brytanią

Co zrobić, jeśli martwisz

Informacje dla osób podróżujących za granicę. Poznaj fakty na temat malarii, szczepienia podróży, EKUZ, ubezpieczenia podróży, ZŻG i jet lag

Artykuły i filmy wideo na temat antykoncepcji, chorób przenoszonych drogą płciową i rozmawiali o seksie. Zawiera sekcję dla nastolatków

Ryzyko zachorowania na choroby przenoszone drogą płciową poprzez różne działania, w tym seksualnych seksu oralnego i analnego

Dr Patrick French, seksualną ekspert zdrowia, odpowiada na pytania dotyczące seksu, antykoncepcji, objawy zakażenia, a bardziej

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania płeć, w tym mówiąc, co ma zrobić, gdy dzieli prezerwatywy, bycie gejem i bardziej

Praktyczne porady, jeśli jesteś w ciąży, a biorąc pod uwagę aborcję, z linkami do przydatnych organizacji

JavaScript i Flash Player jest wymagany do oglądania wyborów narzędzi.

wskazówki Condom

Opieka zdrowotna za granicą

JavaScript może być włączony opcjach przeglądarki. Jeśli nie masz wersję Flash Player można Adobe Flash Player z Adobe Systems Incorporated najpierw pobrać bezpłatny href=”http://www.adobe.com/products/flashplayer/”> z Adobe Systems Incorporated.

Jak bezpieczne jest seks?

22/10 /

Seksualne porady zdrowotne

22/10 /

Płeć a młodzież

Aborcja: opcje