Białko w moczu przyczyny

Białko w moczu – znane jako białkomocz (Pro-Tee-NU-Ree, UH), – jest każdy nadmiar białka w próbce moczu. Białko jest jednym z substancji zidentyfikowanych podczas analizy moczu, test do analizy zawartości moczu.

Niski poziom białka w moczu są normalne. Tymczasowo wysoki poziom białka w moczu nie są niczym niezwykłym albo, szczególnie w młodszych ludzi po treningu lub w trakcie choroby. Jeśli masz moczu wykazuje białko w moczu, może masz follow-up test, który określa, ile białka jest obecny i czy jest to powód do niepokoju.

Jeśli masz cukrzycę, lekarz może sprawdzić niewielkich ilości białka w moczu – znany również jako mikroalbuminurii (my-Kroh-al-byoo-min-U-Ree-uh) – raz lub dwa razy w roku. Nowo rozwijanie lub zwiększenie ilości białka w moczu może być najwcześniejszym objawem uszkodzenia nerek cukrzycowej.

Jeśli moczu lub inny badanie moczu wykazało, białko w moczu, zapytać lekarza, czy konieczne dalsze badania. Białko w moczu może być tymczasowe, dlatego lekarz może zalecić powtórzenie testu z samego rana lub kilka dni później.

Lekarz może zlecić inne badania, takie jak 24-godzinnej zbiórki moczu, aby ustalić, czy jest powód do niepokoju.

wizyty u lekarza