chronić serce

Ból zarządzania Trends

Reumatoidalne zapalenie stawów daje na większe ryzyko chorób serca i zawału serca. Ale dokonania pewnych zmian w stylu życia może pomóc w zapobieganiu chorób serca. Dowiedz się, jak pomóc zachować zdrowe serce. Uwaga której zmiany wprowadzone w dzienniku.

Lekarze nie są pewni, dlaczego osoby z RZS mają wysokie ryzyko chorób serca. Myślą, że może mieć do czynienia z wyższymi poziomami stanu zapalnego w organizmie spowodowane przez RA – zapalenie jest również związany z chorobami serca. Niektóre leki stosowane w leczeniu RZS może również zwiększać ryzyko chorób serca. Ale bez względu na to, jak długo miałeś RA, można jeszcze dokonać zmian w stylu życia, aby zmniejszyć ryzyko.

Co jesz może wpływać na stan zapalny w organizmie – niektóre pokarmy walczyć stan zapalny i inni ją zwiększyć. Pamiętaj, że stan zapalny jest złe zarówno dla RA i serca. Strażacy zapalenie m.in.

* Pokarmy bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, takie jak łosoś, pstrąg, tuńczyk, sardynki, i śledzia.

* Owoce i warzywa

Spróbuj dodać więcej tych pokarmów do diety. Posiadanie dwóch porcji 3-uncji ryb w każdym tygodniu jest to dobry początek.

Wysoki poziom cholesterolu zwiększa ryzyko chorób serca. Zmniejszenie żywności wysokiej cholesterolu mogą pomóc utrzymać poziom cholesterolu w ryzach. Głównymi winowajcami są pokarmy bogate w tłuszcze nasycone, w tym niektóre wędliny, masło, ser, mleko pełne, a przetworzonej żywności. Dążyć do uzyskania mniej niż 7% swojego dziennego zapotrzebowania na kalorie z tłuszczów nasyconych. Przez 2000 kalorii w diecie, to 140 kalorii, czyli około 15 g tłuszczów nasyconych. Śledzenia żywności i jej nasycone gramów tłuszczu w swoim dzienniku. Przechowywać poszukuje zdrowych alternatyw.

Wysokie ciśnienie krwi jest kolejnym ryzyka choroby serca. Pomagają kontrolować ciśnienie krwi przez ograniczania wydatków na sodu w diecie. Jeśli masz wysokie ciśnienie krwi lub są czarne, w wieku powyżej 51, czy pacjent choruje na cukrzycę lub choroby nerek, ogranicz się do 1500 mg sodu dziennie. Alkohol może podnosić ciśnienie krwi. Jeśli pijesz, rób to z umiarem. Mężczyźni powinni mieć nie więcej niż 2 drinki dziennie, a kobiety nie więcej niż 1. Upewnij się, że alkohol nie wchodzi w interakcje z żadnymi lekami, które są włączone. Uwaga swoją sodu i alkoholu w swoim dzienniku. Przynieś swój Pain sprawozdaniu audytowym do najbliższego lekarza mianowania i sprawdzić, czy ograniczania pomaga kontrolować ciśnienie krwi.

Palenie nie tylko zwiększa ryzyko chorób serca, ale także może sprawić, objawy RZS gorzej. Potrzebujesz pomocy w rzuceniu palenia? Spróbuj tych porad

* Wybierz mocny powód, by zamknąć, a po to, gdzie można je zobaczyć na co dzień.

* Kiedy czujesz się gotowy, ustawić datę rzucenia.

* Spróbuj terapię zastępczą nikotynę. Może sprawić, że łatwiej rzucić palenie.

* Unikać czynników, które sprawiają, że chcesz palić, takich jak alkohol i kawę.

* Zapisz pieniędzy byś spędził na papierosy i kupić sobie nagrodę.

Pierwsze regularne ćwiczenia to świetny sposób, aby pomóc zmniejszyć objawy RZS. To także klucz do utrzymania zdrowego serca. Stopniowo pracować do 30 minut ćwiczeń niewielki wpływ na tyle dni, ile możesz. Skonsultuj się z lekarzem, aby zobaczyć, jaki typ działalności jest właśnie dla Ciebie. Spróbuj tych pomysłów, aby zacząć zabawę

* Wybierz ćwiczenia naprawdę cieszyć.

* Ćwiczenia z przyjacielem.

* Dołącz klasę.

* Cele Ludzie Ćwiczenia dla więcej pomysłów.

Śledzić swoje codzienne ćwiczenia w swoim dzienniku i zanotować swoje postępy.

Kiedy po raz ostatni widziałeś się z lekarzem? Jeśli minęło trochę czasu, umówić się na spotkanie. Przed wizyty, Zanotuj w swoim dzienniku, aby porozmawiać o swojej ryzyko chorób serca. Omów swoją historię choroby i historię swojej rodziny chorób serca. Zapytaj, jak często trzeba mieć badania przesiewowe na choroby serca, wysokie ciśnienie krwi i poziom cukru we krwi, wysoki poziom cholesterolu, i czy trzeba żadnych innych testów, takich jak EKG lub próby wysiłkowej.

Niektóre leki w leczeniu RZS może zwiększać ryzyko chorób serca. Te obejmują niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), takie jak ibuprofen i naproksen.

Inne leki – w tym metotreksat i podobne leki – może pomóc zmniejszyć ryzyko chorób serca.

Porozmawiaj z lekarzem o lekach przyjmowanych i czy dokonywania jakichkolwiek zmian może pomóc chronić swoje serce.

Statyny są rodzajem leku stosowane w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia zawału serca i udaru mózgu u osób z wysokim poziomem cholesterolu. Choć statyny są na ogół bezpieczne, mogą powodować uciążliwe skutki uboczne u niektórych osób, takie jak bóle głowy, zaburzenia snu, bóle mięśni, zawroty głowy, zaparcia i biegunki. Statyny są czasami wiąże się z enzymów wątrobowych. W zależności od ryzyka chorób serca, lekarz może zalecić statyny. Jeśli tak, omówienia zagrożeń i korzyści.