działania niepożądane: biegunka

Pij dużo płynów, aby zapobiec odwodnieniu. Może ona również pomóc uniknąć niektórych pokarmów, takich jak produkty mleczne. Porozmawiaj z lekarzem, aby dowiedzieć się, co medycyna podjąć.

Biegunka oznacza konieczności wypróżnienia, które są miękkie, luźne lub wodniste częściej niż normalnie. Jeśli biegunka jest ciężka i trwa długo, organizm nie wchłania wystarczającą ilość wody i substancji odżywczych. Może to doprowadzić do odwodnienia lub niedożywionych. leczenia raka lub sam nowotwór, może powodować biegunkę lub żeby było jeszcze gorzej. Niektóre leki, infekcje i stres może również powodować biegunkę. Powiedz swojemu zespołowi opieki zdrowotnej, jeśli masz biegunkę.

Biegunka, która prowadzi do odwodnienia (utrata zbyt dużej ilości płynu z organizmu) i niskim poziomem soli i potasu (ważne minerały potrzebne przez organizm) może stanowić zagrożenie dla życia. Zadzwoń do swojego zespołu opieki zdrowotnej, jeśli występują zawroty głowy lub światło na czele, mają ciemnożółty mocz lub nie są w oddawaniu moczu lub masz gorączkę 100,5 ° F (38 ° C) lub wyższa.

Być może powinni podjąć kroki w celu zapobiegania powikłaniom na biegunkę

Podsumowanie Powikłania jelitowe omawia problemy GI częste u pacjentów z nowotworami. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz sekcję biegunki u pacjenta lub zdrowia wersji profesjonalnej.

Przygotuj się na wizytę, dokonując listę pytań pytać. Warto dodać do swojej listy te pytania

Słuchaj porad dotyczących sposobu zarządzania biegunki spowodowane przez leczenia raka, takimi jak radioterapia. (Typ: MP3 | Czas trwania: 02:55 | Rozmiar: 2.7MB) Zobacz Transcript

Narrator Co zrobić, gdy masz biegunkę z radioterapią.

Posłuchajmy jako członków grupy wsparcia i lider grupy, Janet, mówić o sobie z biegunką.

Miguel nie wiem, o reszcie wy, ale ja zaczynam się czuć jak ja mieszkam w łazience. Niektóre dni biegunka utrzymuje mnie do domu, kiedy wolałbym być na zewnątrz.

Janet Cieszę się, że przyniósł ten temat w górę, Miguel. Wielu ludzi coraz radioterapii miednicy, brzucha lub brzucha mają biegunkę. Dobrą wiadomością jest to, że są rzeczy, które można zrobić, aby zarządzać. Chodźmy ponad trzy kroki, które mogą pomóc.

Miguel Dzięki. Byłoby świetnie.

Janet pierwsze, pić dużo czystej cieczy jak woda, piwo imbirowe i jasnego bulionu. Większość ludzi trzeba pić więcej płynów, kiedy mają biegunkę – od 8 do 12 szklanek dziennie. Skonsultuj się z lekarzem, aby zobaczyć, jak dużo cieczy należy pić. Należy pamiętać, że to nie będzie zatrzymać biegunkę, ale pomoże wymienić płyny tracą.

Po drugie, jeść małe posiłki co 2 lub 3 godziny, które są łatwe w żołądku. Każdy słyszał o diecie Brat?

Gina Tak. Zobaczmy … “B” jest dla bananów, to nie jest “R” w odniesieniu do ryżu, “A” jabłkowym i … och, to nie jest “t” na grzanki.

Janet To wszystko – banany, ryż, jabłkowym i tosty.

OK, do trzeciego etapu – unikać rzeczy, które mogą sprawić, biegunka, co gorsza, jak mleko, alkohol i napoje z kofeiną w nich. Z dala od surowych owoców i warzyw, które mają dużo błonnika w nich i trzymać z dala od smażone lub tłustych pokarmów. Zapytaj swojego lekarza o inne pokarmy mogą być potrzebne do uniknięcia.

Gina Czy istnieje lek, który może pomóc?

Janet Tak, lek może pomóc niektórym ludziom. Zapytaj swojego lekarza lub pielęgniarkę o medycynie, która byłaby najlepsza dla Ciebie.

Ludzie, ostatnia sprawa – należy zgłosić się do lekarza lub pielęgniarki od razu, jeśli masz zawroty głowy lub biegunka lub bóle brzucha dłużej niż jeden dzień. W porządku?

Gina Ok. Dzięki za informacje, Janet – Myślę, że mogę robić te rzeczy, o których mowa.

Narrator Podsumowanie Pij dużo czystej cieczy każdego dnia. Większość ludzi trzeba pić od 8 do 12 szklanek. Skonsultuj się z lekarzem, aby zobaczyć, jak dużo cieczy należy pić każdego dnia.

Może to również pomóc śledzić diety BRAT. Banany, ryż, jabłkowym i tosty są łatwe na brzuchu.

Unikaj tłustych i pikantnych potraw. Mogą one wnieść biegunka gorsza, dzięki czemu mleko, alkohol, napoje z kofeiną, a w nich.

Zapytaj o lek, który może pomóc, i pamiętaj, aby poinformować lekarza lub pielęgniarkę, jeśli masz zawroty głowy lub biegunka lub bóle brzucha dłużej niż jeden dzień.

Porozmawiaj ze swoją pielęgniarką, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak zarządzać biegunkę podczas radioterapii.