gorączka Q

Gorączka Q jest zakażenie wywołane przez bakterię Coxiella burnetii. Gorączka Q jest zwykle łagodne choroby objawy grypopodobne. Wiele osób nie ma żadnych objawów. U niewielkiego odsetka osób, zakażenie może wynurzyć lat później. Ten bardziej śmiertelna postać gorączki Q może uszkodzić wątrobę, serce, mózg i płuca.

gorączka Q jest przenoszone na ludzi przez zwierzęta, najczęściej owce, kozy i bydło. Podczas wdechu Barnyard cząsteczki kurzu zanieczyszczone zakażonymi zwierzętami, można się zarazić. zawody wysokiego ryzyka obejmują rolnictwa, weterynarii i badań na zwierzętach.

Łagodne przypadki gorączki Q wyjaśnić szybko antybiotykoterapii. Ale jeśli gorączka Q ponownie, być może trzeba przyjmować antybiotyki przez okres co najmniej 18 miesięcy.

Wiele osób zakażonych wirusem gorączki Q nie wykazują objawów. Jeśli masz objawy, będzie zauważyć je od trzech do 30 dni po wystawieniu na działanie bakterii. Objawy mogą obejmować

gorączka Q jest wywołana przez bakterię Coxiella burnetii, zwykle atakujący owce, kozy i bydło. Bakteria może również zarażać zwierzęta, w tym kotów, psów i królików.

Zwierzęta te przekazują bakterii poprzez ich mocz, kał, mleka i rodzenia produktów – takich jak łożyska i płynu owodniowego. Gdy te substancje suche, bakterie w nich stają się częścią gumno pyłu, który unosi się w powietrzu. Zakażenie jest zazwyczaj przenoszone na ludzi poprzez swoje płuca, kiedy wdychać pyłu zanieczyszczonego Barnyard.

Niektóre czynniki mogą zwiększyć ryzyko zakażenia bakteriami gorączka Q, w tym

Zagrożenia dla przewlekłej gorączki Q

Co możesz zrobić

Ryzyko końcu opracowanie bardziej śmiertelną postać gorączka Q jest zwiększone u ludzi, którzy

Gorączka Q nawroty mogą wpływać na serce, wątroba, płuca i mózg, dając do poważnych powikłań, takich jak:

Czego można oczekiwać od lekarza

Może najpierw udać się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej z powodu objawów. on lub ona może skierować pacjenta do specjalisty chorób zakaźnych.

badania laboratoryjne

Oto kilka informacji, które pomogą Ci przygotować się na wizytę, i czego może oczekiwać od lekarza.

badania obrazowe

Przygotowuje listę pytań może pomóc Ci w pełni wykorzystać swój czas spotkania. W przypadku gorączki Q, kilka podstawowych pytań do lekarza to

Oprócz pytań, które przygotowaliśmy, aby zwrócić się do lekarza, nie wahaj się zadawać pytania w trakcie powoływania w dowolnym momencie, że czegoś nie rozumiesz.

Lekarz może zadać Ci kilka pytań. Będąc gotowi odpowiedzieć może zastrzec sobie czas, aby przejść przez wszystkie punkty chcesz spędzić więcej czasu. Lekarz może poprosić

Aby zdiagnozować gorączkę Q, lekarz wykona jeden lub więcej testów krwi, wraz z dodatkowych badań, w przypadku przewlekłej gorączki Q jest podejrzany.

Lekarz może chcieć sprawdzić swoją krew na obecność przeciwciał do antygenu Coxiella burnetii oraz oznak uszkodzenia wątroby.

gorączka Q traktuje się antybiotykiem doksycyklinę. Jak długo brać lek zależy od tego, czy masz ostre lub przewlekłe gorączki Q. W przypadku ostrych infekcji, leczenie antybiotykiem trwa od dwóch do trzech tygodni.

Ludzie, którzy mają przewlekłe gorączki Q zwykle musi przyjmować kombinację antybiotyków przez okres co najmniej 18 miesięcy. Nawet po udanym leczeniu przewlekłej gorączki Q, trzeba cofnąć się do badań follow-up od lat w przypadku zwrotów infekcji.

Łagodne lub nonsymptomatic przypadki ostrej gorączki Q często lepiej na własną rękę, bez leczenia. Jednakże, jeśli masz objawy gorączki Q, zalecane jest leczenie antybiotykiem.

Jeśli masz gorączkę Q, zapalenia wsierdzia, może być konieczna operacja zastąpienia uszkodzonych zastawek serca.

Szczepionka gorączka Q jest dostępny w Stanach Zjednoczonych. Odmienny szczepionka, która pochodzi z Australii badano dokładniej, ale nie jest dostępny w USA może warto rozważyć szczepienie, jeśli jesteś w grupie wysokiego ryzyka zachorowania na Q powikłań gorączki i pracować w środowisku, które może narazić na choroba.

Nieważne, czy jesteś w grupie wysokiego ryzyka wystąpienia gorączki Q, czy nie, ważne jest, aby korzystać tylko z mleka pasteryzowanego i pasteryzowane produkty mleczne. Pasteryzacja jest procesem, który zabija bakterie.

wizyty u lekarza