Informacje zastosowania, dawkowanie i skutki uboczne Senna

Czym jest Senna?

Senesu jest stosowany w medycynie alternatywnej jako środek przeczyszczający i środek pomocniczy w leczeniu zaparć.

Nie wszystkie zastosowania dla senesu zostały zatwierdzone przez rząd. Nie należy stosować leku w miejscu wyznaczonym dla Ciebie przez lekarza.

Senna jest często sprzedawane jako ziołowy suplement. Brak regulowane norm produkcyjnych w miejscu dla wielu związków roślinnych i niektóre obrotu suplementy Stwierdzono, że skażone metalami toksycznymi lub innymi lekami. suplementy ziołowe / zdrowotne powinny być zakupione z wiarygodnego źródła, aby zminimalizować ryzyko zanieczyszczenia.

Ważna informacja

Nie wszystkie zastosowania dla senesu zostały zatwierdzone przez rząd. Senna nie powinien być stosowany w miejsce przewidzianej dla leków przez lekarza.

Senna jest często sprzedawane jako ziołowy suplement. Brak regulowane norm produkcyjnych w miejscu dla wielu związków roślinnych i niektóre obrotu suplementy Stwierdzono, że skażone metalami toksycznymi lub innymi lekami. suplementy ziołowe / zdrowotne powinny być zakupione z wiarygodnego źródła, aby zminimalizować ryzyko zanieczyszczenia.

Użyj Senna zgodnie z zaleceniami na etykiecie, lub Twój lekarz przepisał. Nie należy używać tego produktu w większych ilościach lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane.

Zadzwoń do swojego lekarza, jeśli objawy nie ustępują, czy też gorzej podczas korzystania Senna. Nie używać tego produktu przez okres dłuższy niż 1 tydzień, bez konsultacji z świadczeniodawcę.

Przed zastosowaniem leku

Zadaj lekarzowi, zielarza lub innego pracownika służby zdrowia, jeśli jest to bezpieczne do użycia Senna, jeśli masz

zaburzenie jelit, takie jak choroba Leśniowskiego-Crohna lub wrzodziejące zapalenie jelita grubego

choroba serca; lub

ból brzucha, nudności lub wymioty.

Nie wiadomo, czy Senna będzie zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Nie używaj tego produktu bez konsultacji z lekarzem, jeśli jesteś w ciąży.

Nie wiadomo, czy senna przenika do mleka matki lub jeżeli mogłoby to zaszkodzić dziecka pielęgniarskiej. Nie używaj tego produktu bez konsultacji z lekarzem, jeśli karmi piersią dziecko.

Niektóre formy senesu są przeznaczone do użytku przez dzieci. Nie daje żadnych ziołowy / suplement dla zdrowia dziecka, bez konsultacji z lekarzem.

Rozważając stosowanie suplementów ziołowych, zasięgnąć porady lekarza. Można również rozważyć konsultacji z lekarzem, który jest przeszkolony w zakresie stosowania suplementów ziołowych / zdrowotnych.

Jeśli zdecydujesz się skorzystać Senna, używać go zgodnie z zaleceniami na opakowaniu lub zgodnie z zaleceniami lekarza, farmaceuty lub innego pracownika służby zdrowia. Nie należy stosować więcej niż tego produktu zaleca się na etykiecie.

Senna jest zazwyczaj przed snem do produkcji wypróżnienia od 6 do 12 godzin później, gdy się obudzisz.

Zmierz cieczy Senna ze szczególnym dawki leku miarka lub kubka, a nie ze zwykłym stole łyżką. Jeśli nie masz urządzenie do pomiaru dawki, należy zwrócić się do farmaceuty jeden.

Nie stosować różne preparaty Senna (takie jak tabletki i ciecz) w tym samym czasie, bez konsultacji z lekarzem. Stosując różne preparaty razem zwiększa ryzyko przedawkowania senna.

Zadzwoń do swojego lekarza, jeśli objawy nie ustępują, czy też gorzej podczas korzystania Senna. Nie używać tego produktu przez okres dłuższy niż 1 tydzień, bez konsultacji z świadczeniodawcę.

Senna Przechowywać w temperaturze pokojowej z dala od wilgoci, ciepła i światła.

Przyjmować pominiętej dawki, jeśli to jest prawie czas na kolejną dawkę. Nie używać dodatkowego leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Postępuj zgodnie z instrukcjami świadczeniodawca jest o wszelkich ograniczeń dotyczących żywności, napojów lub działalności.

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli którykolwiek z tych objawów reakcji alergicznej na Senna: pokrzywka; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Jak należy stosować Senna?

Skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz poważne skutki uboczne, takie jak

silny ból żołądka, ciężka biegunka, wodnista biegunka

odchudzanie

nasilenie zaparć po zaprzestaniu przyjmowania Senna

Rozszerzenie palcami u rąk i nóg

niskie potasu (splątanie, nierówne bicie serca, skrajne pragnienie, zwiększone oddawanie moczu, uczucie dyskomfortu nóg, osłabienie mięśni lub wiotki uczucie); lub

nudności, bóle brzucha, swędzenie, utrata apetytu, ciemne zabarwienie moczu, gliny w kolorze stolce, żółtaczka (zażółcenie skóry lub oczu).

Mniej poważne Senna działania niepożądane mogą obejmować

skurcze żołądka, wzdęcia, gaz, łagodna biegunka

drętwienie lub mrowienie uczucie

ból stawu; lub

przebarwieniu moczu.

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Należy poinformować lekarza, farmaceuty, zielarza lub innego pracownika służby zdrowia o każdym nietypowym lub uciążliwego efektu ubocznego. Można zgłosić skutki uboczne dla rządu w rządowym-1088.

Co się stanie, jeśli pominięcia dawki?

Co się stanie, jeśli przedawkowania?

Nie należy przyjmować Senna, bez konsultacji z świadczeniodawcę jeśli używasz któregokolwiek z następujących leków

digoksyna (LANOXIN)

Co należy unikać?

moczopędne (pigułka woda); lub

cieńsza krwi takie jak warfaryna (Coumadin, Jantoven).

Ta lista nie jest kompletna i inne leki mogą wchodzić w interakcje z senesu. Poinformuj swojego lekarza o wszystkich leków używanych. Obejmuje to na receptę, over-the-counter, witaminy i produkty ziołowe. Nie rozpocząć nowy lek, nie mówiąc o tym lekarzowi.

Senna skutki uboczne

1.08.2012-06-12, 02:07:14

Dostępność Rx / OTC Rx i / lub OTC

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zaparcia MiraLax®, Colace, dokuzan, Linzess, tlenek magnezu, glikol polietylenowy 3350, Amitiza, Metamucil, bisakodyl, Dulcolax, Senokot

Przygotowanie jelita erytromycyna, bisakodylu, Dulcolax, Senokot, neomycyna, Fleet Lewatywa, MoviPrep, GoLYTELY Senna Lax Suprep, Prepopik, Suprep jelita Prep Kit

Jakie inne leki wpłynie Senna?

senesu