Katar

Katar jest produkowany przez drenaż nadmiaru nosa i sąsiednich tkanek i naczyń krwionośnych w nosie. Ten odwodnienia może zmieniać się od jasnej cieczy do gęstego śluzu. Katar drenaż może zabraknąć nosa, w dół z tyłu gardła lub oba.

Określenia “katar” i “katar” są często używane w odniesieniu do katar. Ściśle mówiąc jednak, katar odnosi się do cienkiej, stosunkowo jasny wydzielina z nosa. Nieżyt nosa odnosi się do zapalenia tkanek nosa, z wielu przyczyn, które zazwyczaj prowadzi do katar.

Objawy trwają dłużej niż 10 dni;. Masz wysoką gorączkę;. Twój wydzielina z nosa jest żółty i zielony i towarzyszy ból zatok lub gorączka. Może to być oznaką infekcji bakteryjnej;. Masz krew w wydzielina z nosa lub uporczywego jasnego rozładowania po urazie głowy.

jeśli skontaktować się z lekarzem

przekrwienie nosa, może lub nie może towarzyszyć nieżyt nosa.

Zadzwoń do lekarza, jeśli dziecku

Katar może być denerwujące i niewygodne, ale zwykle usuwa się na własną rękę. Czasami może to być oznaką poważniejszego problemu, a katar może być poważne u niemowląt.

Dbanie o siebie

Dopóki nie zobaczysz lekarzowi, spróbuj te proste kroki, aby złagodzić objawy

Spróbuj tych środków w celu złagodzenia postnasal kroplówkę – gdy nadmiar śluzu gromadzi się w tylnej części gardła

wizyty u lekarza

Twoje dziecko ma mniej niż 2 miesiące i gorączkę;. Twojego dziecka katar lub zator powoduje problemy z karmienia piersią lub sprawia trudności w oddychaniu.

Wąchania i połykania lub delikatne dmuchanie nosa;. Unikaj znanych wyzwalaczy alergiczne;. Jeśli katar jest trwałe, wodnista wydzielina, zwłaszcza jeśli towarzyszy kichanie i swędzenie lub łzawienie oczu, objawy mogą być alergie związane i over-the liczniku y przeciwhistaminowy może pomóc. Należy postępować zgodnie z instrukcjami na etykiecie dokładnie;. Dla niemowląt i małych dzieci, należy użyć miękkiej gumy żarówki ssący delikatnie usunąć wydzieliny.

Uniknąć typowych drażniące, takie jak dym papierosowy i gwałtownych zmian wilgotności;. Pij dużo wody;. Spróbuj spraye do nosa solą fizjologiczną lub płukania.