Leczenie raka prostaty

Prostaty jest dławnica w męskim układzie rozrodczym. Leży; poniżej pęcherza moczowego (organem, który, zbiera i opróżnia moczu) oraz; przodu odbytnicy (dolna część, jelita). To jest mniej więcej; wielkości orzecha włoskiego i otacza część cewki moczowej (rurki, która opróżnia moczu z pęcherza moczowego;). Gruczoł krokowy płyn sprawia, że ​​jest częścią nasienia. Zwiększają anatomii męskiego układu rozrodczego i moczowego, prostaty, pokazując jądra, pęcherza moczowego i innych narządów.

Rak prostaty jest najczęściej u starszych mężczyzn. W Stanach Zjednoczonych około 1 na 5 mężczyzn zostanie zdiagnozowano raka prostaty.

Te i inne objawy mogą być spowodowane rakiem gruczołu krokowego lub innych warunków. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli którykolwiek z poniższych

Inne warunki mogą powodować takie same objawy. Jak mężczyźni wieku, prostata może uzyskać większe i zablokować; cewki moczowej lub pęcherza. Może to powodować problemy z oddawaniem moczu lub problemy seksualne. Warunek ten jest nazywany łagodny przerost gruczołu krokowego (BPH) i choć; nie jest rakiem, operacja może być; potrzebne. Objawy; z łagodnego przerostu gruczołu krokowego lub innych problemów prostaty może być; objawy podobne do raka prostaty.

Poniższe testy można stosować procedury

Doodbytniczego biopsji stosuje się; zdiagnozowania raka prostaty. Doodbytniczego biopsji jest usuwanie tkanek z gruczołu krokowego, wkładając cienką igłę, do odbytnicy i gruczołu krokowego. Ta procedura jest zwykle odbywa się za pomocą ultradźwięków w celu przezodbytniczej instrukcji, gdzie próbki tkanek są pobierane z. Patolog poglądów tkanki pod mikroskopem w poszukiwaniu komórek nowotworowych. Zwiększają transrectal biopsję. Sondy ultradźwiękowej dodaje się w odbytnicy, aby pokazać, w którym nowotwór. Następnie igła jest wkładana przez odbytnicę do gruczołu krokowego w celu usunięcia tkanki z prostaty.

Rokowanie (szanse na wyleczenie) i możliwości leczenia zależy od następujących

Opcje leczenia może również zależeć od następujących

Większość mężczyzn ze zdiagnozowanym rakiem prostaty nie umierają z niego.

Proces stosowany, aby dowiedzieć się, czy nowotwór rozprzestrzenił się w obrębie gruczołu krokowego lub innych części; ciało nazywane jest inscenizacja. Informacje zebrane od; procesu przemieszczania określa stadium choroby. To jest; ważne jest, aby wiedzieć, na scenie w celu zaplanowania leczenia. Wyniki testów stosowanych do diagnozowania raka gruczołu krokowego, są także często stosowany do etapu choroby. (Zobacz sekcję General Information). W przypadku raka prostaty, badania pomostowy nie może być dokonane, chyba że pacjent ma objawy lub oznaki, że nowotwór rozprzestrzenił, takich jak ból kości, wysoki poziom PSA, czy wysoki wynik Gleasona.

Następujące badania i procedury mogą być również stosowane w procesie przemieszczania

Stopień zaawansowania raka jest oparte na wynikach postoju i diagnostycznych testów, w tym; antygen (PSA) badanie prostaty specyficznych i Gleasona. Próbki tkanek usunięte w trakcie biopsji są wykorzystywane, aby dowiedzieć się Gleasona. Wynik Gleason waha się od 2-10 i opisuje, jak różne komórki rakowe wyglądają od normalnych komórek i jakie jest prawdopodobieństwo, że guz rozprzestrzeni. Im niższa liczba, tym mniej prawdopodobne jest, aby nowotwór rozprzestrzenił.

Rak może rozprzestrzeniać się przez tkankę, układ limfatyczny, a krew

Gdy nowotwór rozprzestrzenia się na innej części ciała, to nazywa się przerzutów. Komórki nowotworowe zerwać z którym zaczęli (guza pierwotnego) i podróż przez układ limfatyczny lub krwi.

Z przerzutami nowotworu jest tego samego typu jak na raka pierwotnego nowotworu. Na przykład, w przypadku raka prostaty rozprzestrzenia się kości, komórki nowotworowe w kości w rzeczywistości komórki raka prostaty. Choroba jest przerzutowy rak prostaty, rak kości nie.

Denosumab, monoklonalne przeciwciała mogą być stosowane do zapobiegania przerzutom do kości.

W etapie I, rak jest; stwierdzono jedynie prostaty. rak

W etapie II, jest rak; bardziej rozwinięte niż w etapie I, ale nie rozsiany poza gruczoł krokowy. II etap jest podzielony na etapy IIA i IIB.

W stadium IIA, rak

W stadium IIB, rak

W etapie III, rak rozprzestrzenia się poza zewnętrzną warstwą prostaty i mogą rozprzestrzeniać się pęcherzyków nasiennych. PSA może być dowolny poziomu i wynik Gleason może wynosić od 2 do 10.

W etapie IV, układ PSA może być dowolnym poziomie, a wynik Gleason może wynosić od 2 do 10. Ponadto, raka

Nawracające rak prostaty jest rak, który nawrót (come back) po; nie została poddana obróbce. Rak może wrócić w prostacie, lub; w innych częściach ciała.

Różne rodzaje leczenia są dostępne dla pacjentów z rakiem prostaty. Niektóre zabiegi są standardem (aktualnie stosowane leczenie), a niektóre; są testowane w badaniach klinicznych .; Leczenia klinicznego jest badanie badania mają pomóc; poprawić obecne leczenie lub uzyskać informacje na temat nowych metod leczenia dla pacjentów; raka. Podczas badań klinicznych wskazują, że nowe leczenie jest lepsze niż; Standardowe leczenie, nowa; Leczenie może stać się standardową terapią. Pacjenci mogą chcę myśleć o udział w badaniu klinicznym. Niektóre badania kliniczne są otwarte tylko do pacjentów, którzy nie rozpoczęli leczenia.

Baczna i aktywny nadzór to zabiegi stosowane do starszych mężczyzn, którzy nie mają oznak lub objawów lub pełnią inne warunki medyczne i dla mężczyzn, których rak prostaty występuje podczas testu przesiewowego.

Baczna ściśle monitoruje stan pacjenta bez podania jakiegokolwiek leczenia, aż pojawią się objawy podmiotowe lub zmienić. Zabiegi wykonuje się w celu złagodzenia objawów i poprawy jakości życia.

Aktywny nadzór uważnie śledzi stan pacjenta nie dając żadnego leczenia dopóki nie nastąpią zmiany w wynikach badań. Jest on stosowany, aby znaleźć pierwsze oznaki, że stan się pogarsza. W aktywnego nadzoru, pacjenci otrzymują pewne egzaminy i testy, w tym przez odbytnicę egzaminu, testu PSA, przezodbytniczej USG i biopsji przezodbytniczej, aby sprawdzić, czy nowotwór rośnie. Gdy nowotwór zaczyna rosnąć, to leczenie podaje się do leczenia raka.

Inne warunki, które są używane do opisania nie dając leczenie leczyć raka prostaty tuż po diagnozie są obserwacje, oglądać i czekać, a przyszła zarządzania.

Pacjenci w dobrym stanie zdrowia, których guz jest w gruczole prostaty można leczyć jedynie chirurgicznie do usunięcia nowotworu. Stosowane są następujące rodzaje operacji

W; w niektórych przypadkach, chirurgii nerwów sparing można zrobić. To; rodzaj operacji może zaoszczędzić nerwów, które kontrolują erekcji. Jednak ludzie z; duże guzy i nowotwory, które są bardzo blisko nerwów może nie być w stanie; mają tę operację.

Możliwe problemy po operacji raka prostaty obejmują następujące

Radioterapia jest leczeniem nowotworu, który korzysta z wysokiej energii promieniowania X lub innych rodzajów promieniowania do zabijania komórek nowotworowych lub zachować je od uprawy. Istnieją różne rodzaje terapii radiacyjnej

Sposób radioterapia jest uzależnione od rodzaju i stadium zaawansowania raka poddanego leczeniu.

Mężczyźni leczeni radioterapią raka prostaty mają zwiększone ryzyko wystąpienia pęcherza i / lub raka przewodu pokarmowego.

Radioterapia może powodować impotencję i problemy moczowych.

Terapia hormonalna jest leczeniem nowotworu, który usuwa hormony lub blokuje ich działanie i zatrzymuje komórki nowotworowe z uprawy. Hormony są substancje pochodzące od węzłów chłonnych organizmu i krążyć w krwioobiegu. W przypadku raka prostaty, męskie hormony płciowe mogą powodować raka prostaty rośnie. Leki, chirurgię lub innych hormonów są stosowane w celu zmniejszenia ilości hormonów męskich lub zablokowanie ich pracy.

Leczenie hormonalne raka prostaty może; obejmują następujące

Uderzenia gorąca, zaburzenia funkcji seksualnych, utrata chęci na seks, a osłabione kości; może wystąpić u mężczyzn leczonych hormonów. Inne działania niepożądane obejmują biegunkę, nudności i swędzenie.

Rak prostaty

Chemioterapia jest leczenie raka, który wykorzystuje leków do zatrzymania wzrostu komórek nowotworowych, poprzez zabijanie komórek lub zatrzymanie ich podziału. Po chemioterapii przyjmuje się doustnie lub dożylnie lub mięśni, leki dostają się do krwiobiegu i może osiągnąć komórki nowotworowe w całym ciele (chemioterapii systemowej). Po chemioterapii jest umieszczony bezpośrednio do płynu mózgowo-rdzeniowego, narządu lub jamy ciała, takich jak brzuch, leki głównie komórek nowotworowych w tych obszarach (chemoterapia regionalnych). Sposób, w jaki chemioterapii jest uzależnione od rodzaju i stadium raka leczonych.

Rak prostaty

terapia biologiczna jest zabiegiem, który korzysta z systemu immunologicznego pacjenta do walki z rakiem. Substancje wprowadzone przez organizm lub wykonane w laboratorium są wykorzystywane w celu zwiększenia, bezpośredni, lub przywrócić naturalne mechanizmy obronne organizmu przed rakiem. Sipuleucel-T jest rodzaj terapii biologiczne stosowane do leczenia raka prostaty z przerzutami (rozciągających się do innych części ciała).

Rak prostaty

Bisfosfoniany leki, takie jak klodronian lub zolendronianu, zmniejszyć choroby kości, gdy nowotwór rozprzestrzenił się do kości. Mężczyźni, którzy są leczeni terapią antyandrogenowym lub orchiektomii są narażone na zwiększone ryzyko utraty masy kostnej. W tych ludzi, bisfosfonianowe leki zmniejszają ryzyko złamań kości (przerwy). Zastosowanie bisfosfonianów leków do zapobiegania lub spowalniania wzrostu przerzutów do kości jest badany w badaniach klinicznych.

Rak prostaty, który rozprzestrzenił się do kości i niektórych rodzajów terapii hormonalnej może osłabiać kości i prowadzić do bólu kości. Leczenie bólu kości obejmują następujące

Zobacz podsumowanie na ból

Ta sekcja opisuje podsumowanie zabiegi, które są badane w badaniach klinicznych. Może nie wspominając badane każdy nowy zabieg. Informacja o badaniach klinicznych jest dostępna w tym forum.

Kriochirurgia to zabieg, który wykorzystuje instrument zabezpieczania i niszczenia komórek raka prostaty. Ultradźwiękowy stosowany jest do znalezienia obszaru, który ma być leczony. Ten rodzaj obróbki jest również nazywany krioterapia.

Kriochirurgia może powodować impotencję i wyciek moczu z pęcherza lub stolca z odbytnicy.

Wysoka intensywność ukierunkowana terapia ultradźwiękowa to zabieg, który wykorzystuje (fale dźwiękowe o wysokiej energii) USG do niszczenia komórek nowotworowych. W leczeniu raka prostaty, endorektalnego sonda jest wykorzystywane do wytwarzania fal dźwiękowych.

Proton radioterapia wiązką to rodzaj wysokiej energii zewnętrznej radioterapii guzów, które kieruje się strumienie protonów (małe, dodatnio naładowane cząstki). Ten typ terapii radiacyjnej są badane w leczeniu raka prostaty.

Dla niektórych pacjentów biorących udział w badaniu klinicznym może być najlepszym wyborem leczenia. Badania kliniczne są częścią procesu badań nad rakiem. Badania kliniczne są wykonywane, aby dowiedzieć się, czy nowe metody leczenia raka są bezpieczne i skuteczne lub lepsze niż leczenie standardowe.

Wiele z dzisiejszych standardowych metod leczenia raka są oparte na wcześniejszych badaniach klinicznych. Pacjenci biorący udział w badaniu klinicznym mogą otrzymywać standardowe leczenie lub być jednym z pierwszych, aby otrzymać nowe leczenie.

Pacjenci, którzy biorą udział w badaniach klinicznych także pomóc poprawić sposób rak będzie traktowana w przyszłości. Nawet jeśli badania kliniczne nie prowadzą do nowych, skutecznych metod leczenia, często odpowiedzi na ważne pytania i pomóc przenieść badania do przodu.

Niektóre badania kliniczne obejmują jedynie pacjentów, którzy nie otrzymali jeszcze leczenia. Inne zabiegi testowe badania dla pacjentów, u których nowotwór nie lepsi. Istnieją również badania kliniczne, że testowanie nowych sposobów, aby zatrzymać raka powtarzaniu (wraca) lub zmniejszyć skutki uboczne leczenia nowotworów.

Badania kliniczne odbywają się w wielu częściach kraju. Zobacz sekcję Opcje leczenia, który podąża za linkami do badań klinicznych prądu leczenia. Zostały one pobrane ze szczegóły badań klinicznych.

Niektóre z tych testów, które zostały dokonane w celu zdiagnozowania raka lub dowiedzieć się stadium nowotworu może być powtórzony. Niektóre testy zostaną powtórzone, aby zobaczyć, jak dobrze leczenia działa. Decyzje o tym, czy kontynuować, zmienić lub przerwać leczenie może opierać się na wynikach tych badań.

Niektóre z tych testów nadal będą wykonywane od czasu do czasu, po zakończeniu leczenia. Wyniki tych badań mogą wykazać, czy twój stan uległ zmianie lub jeśli nowotwór powtarzały (wrócić). Testy te są czasami nazywane testy następcze lub kontrolne.

Standardowe leczenie etap I prostaty; Rak może obejmować następujące

I etap raka prostaty. Porozmawiaj z lekarzem o badaniach klinicznych, które mogą być właśnie dla Ciebie. Ogólne informacje o badaniach klinicznych jest dostępna w tym forum.

Standardowe leczenie etap II prostaty; Rak może obejmować następujące

II etap raka prostaty. Porozmawiaj z lekarzem o badaniach klinicznych, które mogą być właśnie dla Ciebie. Ogólne informacje o badaniach klinicznych jest dostępna w tym forum.

Standardowe leczenie stadium III prostaty; Rak może obejmować następujące

Leczenie kontrolować raka, który jest w prostacie i zmniejszyć moczowych objawy mogą obejmować następujące

III etap raka prostaty. Porozmawiaj z lekarzem o badaniach klinicznych, które mogą być właśnie dla Ciebie. Ogólne informacje o badaniach klinicznych jest dostępna w tym forum.

Standardowe leczenie IV stadium prostaty; Rak może obejmować następujące

Leczenie kontrolować raka, który jest w prostacie i zmniejszyć moczowych objawy mogą obejmować następujące

IV stadium raka prostaty. Porozmawiaj z lekarzem o badaniach klinicznych, które mogą być właśnie dla Ciebie. Ogólne informacje o badaniach klinicznych jest dostępna w tym forum.

Standardowe leczenie nawracającego raka prostaty można zaliczyć

wznowy raka prostaty. Porozmawiaj z lekarzem o badaniach klinicznych, które mogą być właśnie dla Ciebie. Ogólne informacje o badaniach klinicznych jest dostępna w tym forum.

rak prostaty, zobacz następujące

Aby uzyskać ogólne informacje na raka i innych zasobów z National Cancer Institute, zobacz następujące

To podsumowanie informacji nowotwór aktualne informacje na temat leczenia raka prostaty. To ma na celu informowanie i pomóc pacjentom, rodzin i opiekunów.

Redakcja Adult Treatment.

Badanie kliniczne jest badanie odpowiedzieć na pytanie naukowe, takie jak to, czy jeden zabieg jest lepszy od drugiego. Próby są oparte na dotychczasowych badaniach i co zostało nauczył się w laboratorium. Każda próba odpowiedzi na określone pytania naukowe w celu znalezienia nowych, lepszych sposobów, aby pomóc chorym na raka. Podczas badań klinicznych leczenia, zbierane są informacje na temat wpływu nowego sposobu leczenia i jak to działa. Jeżeli badanie kliniczne wskazują, że nowe leczenie jest lepsze niż obecnie używany, nowy leczenia może stać się “standard”. Pacjenci mogą chcę myśleć o udział w badaniu klinicznym. Niektóre badania kliniczne są otwarte tylko do pacjentów, którzy nie rozpoczęli leczenia.