leki w chorobie Parkinsona na każdym etapie

Leki są najczęstszym sposobem leczenia choroby Parkinsona. Celem jest, aby skorygować niedobór dopaminy chemicznych mózgu, która powoduje objawy Parkinsona.

Zazwyczaj zewnętrzne objawy choroby Parkinsona są dość charakterystyczne dla lekarza w celu postawienia diagnozy w biurze. Nie ma badanie krwi lub skan mózgu, która potwierdza diagnozę. Ale jeśli nie reagują na leki stosowane w leczeniu choroby Parkinsona, to możliwe, może masz inny rodzaj zaburzenia ruchu, który powoduje ten sam typ objawów. Robi dodatkowe testy mogą pomóc lekarzowi określić, czy jakiś inny problem jest przyczyną objawów parkinsonizmu.

Objawy zmianę w miarę postępu choroby. Z tego powodu lekarz będzie dostosować dawkę leku do czynienia z objawami jak się pojawiają.

Leki często złagodzić objawy, ale również może powodować działania niepożądane. Może to zająć trochę czasu, aby znaleźć najlepszą kombinację leków dla Ciebie.

Lewodopy i carbidop; agoniści dopaminy (na przykład pramipeksolu lub ropinirolu; inhibitory COMT (entakaponu, tolkaponu, inhibitorów MAO-B (rasagilina, selegilina; AMANTADYNA, środki antycholinergiczne (np benztropine lub triheksyfenidylem; apomorfiny

Kilka leków mogą być stosowane w różnych stadiach choroby

Lewodopy jest uważany za najbardziej skuteczny lek do kontrolowania objawów. Lekarze przepisują ale wiele agonistów dopaminy na początku choroby. To dlatego, że po kilku latach, lewodopą może powodować powikłania motoryczne (czasy, kiedy lek nagle przestaje działać albo kiedy masz niekontrolowane ruchy szarpanie). Porozmawiaj z lekarzem o tym, jakie leki są najlepsze dla Ciebie.

Mimo to zawsze ważne, aby przestrzegać zaleceń lekarza, jeśli pacjent przyjmuje leki, jest to szczególnie ważne, gdy masz Parkinsona.

Zwiększenie, zmniejszenie lub zatrzymanie leków, które zażywasz może spowodować duże zmiany w swoich objawów i może być niebezpieczne. Nawet jeśli lek nie wydaje się działać, kiedy przerywać, objawy choroby Parkinsona może być gorzej.

Na początku choroby, to może być pomocne wziąć tabletki z jedzeniem, aby pomóc nudności, które mogą być spowodowane przez niektóre leki stosowane w chorobie Parkinsona.

Później w chorobie, przyjmujących leki co najmniej 1 godzinę przed posiłkiem (i co najmniej 2 godziny po posiłku), może pomóc im najlepiej.

Niektóre leki stosowane w chorobie Parkinsona nie działa tak dobrze, jeśli wziąć je w tym samym czasie można jeść z białkiem w nim, takich jak mięso lub ser. Białko może zablokować medycynę i trzymać go z pracy, jak powinno.