naprawa choanal przegląd zarośnięcie-chirurgii

Atrezja nozdrzy tylnych (powiedzmy “KOH-uh-uh-nul TREE-zhuh”) jest zablokowanie kości lub tkanki nosowych (choana) prowadzącej z tyłu nosa do gardła. Stan obecny przy narodzinach, w około 1 na 7000 dzieci, uniemożliwia oddychanie przez nos. Atrezja nozdrzy tylnych jest diagnozowana przy urodzeniu, gdy oba kanały są zablokowane. Jeśli tylko jeden kanał jest zablokowany, diagnoza może być wykonane później, zwykle po Można zauważyć, że do kanalizacji śluz tylko z jednego nozdrza dziecka.

Twoje dziecko otrzyma znieczulenia ogólnego do operacji. Chirurg może wybrać jedną z dwóch metod: wprowadzania instrumentów przez nos (transnasal) lub nacięcie w podniebienie (transpalatal). Lekarz wybiera podejście opiera się na kilku rzeczy, w tym anatomii nosowych. Chirurg może wolą pracować przez nos jeśli cienkich bloków tkanek nosowych. On lub ona może wolisz zrobić operację przez podniebienie jeżeli grubych bloków kości nosowych.

W obu podejściach, lekarz zszywa rurki zwane stenty nosowe do kanałów, aby utrzymać je otwarte. Po 6 lub więcej tygodni, lekarz usuwa stentów.