Naukowcy użyć GFP ekspresję wirusa grypy prześledzić przebieg infekcji u myszy

Odniesienie

Wirus grypy A (IAV), rodzaj grypy, która powoduje wybuchy najbardziej sezonowej i pandemicznej, intensywnie badano w modelach zwierzęcych i kultur tkankowych. Jednak sposób, w jaki IAV przechodzi przez ludzki układ oddechowy i infekuje jego komórki nie jest dobrze poznany. Główną przeszkodą do przeprowadzenia badań in vivo, które mogą dostarczyć informacji, że naukowcy byli w stanie wyrazić w wirusie gen reportera, które mogłyby zostać wykorzystane do śledzenia jego przepływu przez ciało.

Ale ostatnio naukowcy theernment obsługiwane w Mount Sinai School of Medicine znaleźli sposób, by to osiągnąć. Kierowana przez Adolfo García-Sastre, Ph.D., badacze stworzyli rekombinowanego szczepu Iav niosący białko fluorescencyjne (GFP) gen reportera zielonego segmentu NS. Podczas badania na myszach, nowy wirus NS1-GFP stwierdzono skutecznie replikację i skutki chorobotwórczych, choć mniej chorobotwórczy niż wirus typu dzikiego. Naukowcy również prześledzić przebieg infekcji u myszy przy użyciu obrazowania i cytometrii. Następnie badano wpływ dwóch inhibitorów Iav oseltamiwir i amantadyna, na tych ruchów i stwierdzili różnic między inhibitorów w rodzajach komórek dotkniętych i wielkości redukcji zakażeń.

Badanie to ustawia scenę dla przyszłych badań. “Dzięki wizualizacji celów in vivo zakażenia Iav i dynamikę rozwoju infekcji,” piszą autorzy, “jesteśmy prawdopodobnie lepszego zrozumienia Iav patogenezie.” Szczep NS1-GFP może być również wykorzystane w przyszłych badaniach in vivo odpowiedzieć na nowe pytania badawcze.

Manicassamy B, Manicassamy S, Belicha-Villanueva A Pisanelli G Pulendran B, Garcia-Sastre A. Analiza dynamiki in vivo zakażenia wirusem grypy u myszy za pomocą wirusa GFP reportera. Proc Natl Acad Sci. 2010 07 czerwca; Internetowe wydanie wcześnie.