nawrotu infekcji prostaty: jakie są możliwości leczenia?

Nawrotu zapalenia prostaty, znanego również jako przewlekłe bakteryjne zapalenie gruczołu krokowego, zwykle leczone antybiotykami. Ten rodzaj infekcji prostaty jest spowodowane przez bakterie w gruczołu krokowego. Infekcja prostaty może się powtarzać, ponieważ antybiotyk nie są w stanie się na tyle głęboko w tkance gruczołu krokowego w celu zniszczenia wszystkich bakterii lub ponieważ antybiotyk nie jest skuteczny w stosunku do rodzaju bakterii powodujących infekcję prostaty.

W leczeniu infekcji prostaty, który nie lepiej antybiotykami lub uporczywie powraca, może być konieczne

Jeśli przyjmujesz antybiotyki, należy je dokładnie według instrukcji, nawet jeśli zaczynają czuć się lepiej. Nie biorąc pełną kurację antybiotykową lub brakujące dawki mogą zakłócać zdolność antybiotyku do całkowitego zabicia bakterii.

Jeśli masz powtarzające się infekcje prostaty, które nie poprawiają leczenia, wizyty u lekarza, który specjalizuje się w moczu i reprodukcyjnego zdrowia mężczyzn (urolog). Być może trzeba mieć płynu pobrana z gruczołu krokowego w celu określenia bakterii przyczyną problemu i antybiotyk, która może działać najlepiej. Być może trzeba TK lub cystoskopii, procedura stosowana, aby zobaczyć wewnątrz pęcherza moczowego i cewki moczowej. Urolog może również szukać jakichkolwiek podstawowych problemów, które sprawiają, że bardziej podatne na zakażenie lub uniemożliwiają leczenie od bycia skutecznym.

Z

wizyty u lekarza