odwrotnej genetyki: budowa szczepionek na grypę kawałek po kawałku (2005)

Referencje

Nowa technologia, która szuka coraz bardziej obiecujące w walce z grypą jest plazmid na bazie genetyki odwrotnej, to procedura opracowana przez Yoshihiro Kawaoka, Ph.D., University of Wisconsin, i dalej udoskonalane przez Robert Webster, Ph.D., Erich Hoffman, Ph.D., Szpitala Research St Jude Children w Memphis, Tennessee. Technika ta może przyspieszyć proces, w którym tworzona jest szczepionką.

W konwencjonalnym sposobie jaj dwa szczepy grypy z korzystnymi cechami dla nowych szczepionek są wstrzykiwane do jaj, a ich geny reasortacji naturalny. Badacze przesiać przez 250 oraz możliwe kombinacje wirusów znaleźć taki, który wyświetla żądaną hemaglutyniny (HA) oraz neuraminidazy (NA), antygeny i jest nadal zdolny do wzrostu wewnątrz jaja.

Z odwrotnej genetyki, naukowcy mogą dokonać niestandardowej szczepionki przeciwko grypie przez łączenie genów kodujących pożądanych cech. Dwa geny reprezentujące antygenów HA i NA wybiera się z wirusa docelowego, a pozostałe sześć geny pochodzą z wirusa, który jest sprawdzone pod kątem jego zdolności do wzrostu w środku jaja. (Chociaż wirusa grypy nie używa RNA jako materiału genetycznego, naukowcy aby komplementarne fragmenty DNA, ponieważ DNA jest prostsze w użyciu.) DNA, który koduje wirusowych genów wprowadzono następnie do komórek zwierzęcych, które sprawiają, że nowe kopie wirus. Badacze odzyskania otrzymanego wirusa, który będzie można stosować do wytwarzania szczepionki. Pomimo, że szczepionka musi jeszcze być uprawiane wewnątrz jaj do produkcji na dużą skalę, komórki zwierzęce mogą również być stosowane jako że postęp technologiczny.

Jedną z największych zalet nowej technologii jest to, że w przypadku części ukierunkowany wirusa, takie jak antygeny H5 i H7, są zbyt toksyczne rosnąć jaja wewnątrz segmenty genów kodujących te antygeny, które czynią je tak niebezpieczne mogą być obcięte i Usunięto.

Ze względu na tę cechę, dr Webster i współpracownicy używają odwrotnej genetyki próba opracowania szczepionki dla śmiertelny wirus H5N1, znany również jako ptasia grypa-która pojawiła się w Wietnamie, Tajlandii i innych krajach azjatyckich, w zimie 2003-4 ,

Z dalszych badań, naukowcy próbować określić, czy technologii odwrotnej genetyki mogą być wykorzystane do opracowania odpowiedniej szczepionki w przypadku pandemii.

H Ozaki et al. Generacja wysoko wydajnych wirusów grypy A w afrykańskich zielone nerki małpy (Vero) komórek metodą odwrotnej genetyki. Journal of Virology 78 (4): 1851-7. DOI: 10,1128 / JVI.78.4.1851-1857.2004 (2004).

G Neumann et al. Odwrotnej genetyki dla zwalczania ptasiej grypy. Avian Diseases 47 (3 suppl): 882-7. DOI: 10,1637 / 0005-2086-47.s3.882 (2003).

G Neumann et al. Udoskonalony układ odwrotnej genetyki dla wirusów grypy typu A pokolenie i jego implikacje dla produkcji szczepionek. Proc Natl Acad Sci USA 102 (46): 16825-9. DOI: 10,1073 / pnas.0505587102 (2005).