Parasomnie: koszmary senne, lęki nocne, splątania przebudzeń i więcej

Trendy zaburzenia snu

Parasomnie są destrukcyjne zaburzenia snu, które mogą wystąpić podczas wybudzeń ze snu REM lub częściowych wybudzeń ze snu non-REM. Parasomnie to koszmary, lęki nocne, lunatycy, splątania przebudzeń, i wiele innych.

Koszmary nocne imprezy są żywe, które mogą powodować uczucia strachu, terroru i / lub lęku. Zazwyczaj osoba koszmar nagle obudził się ze snu REM i jest w stanie opisać szczegółową treść marzeń. Wracając do snu jest zazwyczaj trudne. Koszmary mogą być spowodowane przez wiele czynników, takich jak choroby, lęk, utrata bliskiej osoby, lub negatywnych reakcji na leki. Zadzwoń do lekarza, jeśli koszmary występują częściej niż raz na tydzień czy koszmary uniemożliwić uzyskanie spokojny sen jest przez dłuższy okres czasu.

Osoba przeżywa lęki nocne gwałtownie budzi się ze snu w stan przerażenia, ale jest zdezorientowany i nie może się porozumieć. Oni nie reagują na głosy i są trudne do pełni obudzić. Lęki nocne trwa około 15 minut, po tym czasie osoba zazwyczaj kładzie się i wydaje się cofać śpi. Ludzie, którzy mają lęki nocne (czasami nazywane strachy spania) zwykle nie pamięta wydarzenia następnego dnia rano. Lęki nocne koszmary są podobne, ale zazwyczaj występują podczas snu głębokiego.

Ludzie przeżywają lęki sen może stwarzać zagrożenia dla siebie lub innych z powodu ruchów kończyn. Lęki nocne są dość powszechne u dzieci, głównie w wieku między 3 i 8. Dzieci z grozy snu często także mówić w ich snu lub sleepwalk. To zaburzenie snu, które mogą działać w rodzinach, a także może wystąpić u osób dorosłych. Silne napięcie emocjonalne i / lub spożywanie alkoholu może zwiększać częstość występowania lęki nocne wśród dorosłych.

Lunatycy występuje wtedy, gdy dana osoba wydaje się obudzić i poruszania się, ale jest rzeczywiście śpi. On lub ona nie pamięta odcinka. Lunatycy najczęściej występuje podczas głębokiego snu non-REM (etapy 3 i 4 snu) wcześnie w nocy i może wystąpić w czasie snu REM we wczesnych godzinach porannych. To zaburzenie jest najczęściej u dzieci w wieku 5 i 1; Jednak lunatycy może wystąpić u młodszych dzieci, dorosłych i seniorów.

Lunatycy pojawia się w rodzinach. Wbrew temu, co wielu ludzi wierzy, to nie jest niebezpieczne obudzić osobę, która jest we śnie. Sleepwalker prostu mogą być mylone lub zdezorientowany przez krótki czas po przebudzeniu. Chociaż przebudzeniu lunatyk nie jest niebezpieczny, lunatycy się może być niebezpieczne, ponieważ osoba nie jest świadoma swoich okolicach i może wpadać obiektów lub upaść. U większości dzieci, to ma tendencję do zatrzymania, gdy wchodzą teen lat.