planuje być dawcą narządów – przegląd temat

Oddawanie jednego lub więcej swoich narządów po śmierci może pomóc uratować życie innej osoby. Ponad 100 tysięcy ludzi w Stanach Zjednoczonych czekają na dar organu będzie dostępna na przeszczep narządu.

Serce; Wątroba; Trzustka; płuca; nerki; Jelita.

Planować naprzód. Aby zostać dawcą narządów, umieścić swoje nazwisko na państwowego rejestru dawców. Wiele stanów daje możliwość zostania dawcą podczas ubiegania się o prawo jazdy lub gdy odnowić licencję. Inne kraje mają formę można wypełnić osobiście lub online i pliku z państwowego rejestru dawców narządów. Można znaleźć rejestru członkowskiego przez zamiar wwwandonor.gov/stateMap.asp~~pobj. Tak czy inaczej, nazwa idzie na liście możliwych dawców, a stan to odnotowane na prawie jazdy. Aby dowiedzieć się, co jest wymagane w stanie skontaktować się z lekarzem lub zadzwonić do lokalnego biura Departamentu Pojazdów Samochodowych.

Ludzie w każdym wieku mogą zarejestrować się być dawcami narządów. W wielu krajach nie ma minimalny wiek, choć dorosły może mieć do podpisania dla kogoś poniżej 18 roku życia.

Jeśli zdecydowałeś się zostać dawcą, należy pozwolić rodziny, przyjaciół, a lekarz wiem. Oraz swój chcesz być dawcą organów po przygotować żyjący lub dyrektywą wyprzedzeniem.

Można oddać narządy lub tkanki.

Organy do oddania obejmują

Chusteczki do oddania m.in.

Tak, można wybrać to, co narządów i tkanek chcesz zaoferować dawstwa. Można też zdecydować się na oddanie narządów żadnych, które są potrzebne. Można również zdecydować się na oddanie do przeszczepu, do badań lub do celów edukacyjnych.

rogówki; Skóra; zastawek serca; Kość; Naczynia krwionośne; tkanki łącznej, takich jak ścięgna.