pneumonia: to jest zaraźliwe? co go wywołuje?

Zapalenie płuc ostrej infekcji płuc. To jest bardziej powszechne problemem niż sądzi większość ludzi. Zwykle zapalenie płuc jest łagodną chorobą, ale niektóre formy są bardzo niebezpieczne i wymagają pobytu w szpitalu. We wszystkich przypadkach trzeba szukać opieki z lekarzem.

Zapalenie płuc może mieć wpływ tylko jednego płata prawego lub lewego płuca, całego płuca lub obu płuc.

Nadciśnienie płucne jest chorobą zagrażającą życiu, że pogarsza się z biegiem czasu, ale leczenie może pomóc objawów, dzięki czemu można lepiej żyć z chorobą. To może potrwać kilka planowania, ale mnóstwo ludzi, którzy go znaleźć sposoby, aby zrobić wszystko, co kochają, tak jak przedtem były diagnozowane; Mając tętniczego nadciśnienia płucnego (PAH) oznacza, że ​​masz wysokie ciśnienie krwi w tętnicach, które go z serca do płuc. To różni się od konieczności regularnego wysokie ciśnienie krwi …

Wiele różnych rodzajów bakterii zarazić płuc i spowodować zapalenie płuc. Zainfekowane płuca wyciek płynów i rzucić martwe komórki. Ten materiał zatyka się pęcherzyki powietrza i sprawia, że ​​trudno płuca, aby wykonywać swoją pracę coraz tlenu do krwi. Bez wystarczającej ilości tlenu, żadna z komórek w swojej pracy z ciałem, jak powinny.

Zapalenie płuc zazwyczaj trwa około dwóch tygodni. Jednakże, może czuć się zmęczony lub słaby miesiąc lub dłużej po płucach wyjaśnić.

Zazwyczaj stan zapalny jest spowodowany przez zakażenie bakteryjne, ale może być również spowodowane przez wirusa, grzyba lub pasożyta.

Wiele z tych bakterii są wszędzie wokół nas. Zwykle nie można ominąć naturalne mechanizmy obronne zdrowej osoby. Zapalenie płuc jest najczęściej u osób o słabszych lub osłabionym układem odpornościowym, takich jak osoby w podeszłym wieku, palaczy, alkoholików i osób cierpiących z powodu innych chorób, takich jak grypa.

ŹRÓDŁA

Lung Association.

National Library of Medicine.

Fundacja Nemours.

Centers for Disease Control and Prevention.