popularne diety świata: francuska dieta

Zapomnij o niskiej zawartości tłuszczu, niskowęglowodanowej, o niskiej smak i niskokaloryczne – francuska dieta jest pełne smaku i wysokiej satysfakcji. Oto jak jedzenie dań Manière Française (francuski sposób) może utrzymywać was szczupła i zdrowa.

część kontroli. Francuski diety można streścić w jednym zdaniu: jeść małe porcje żywności o wysokiej jakości rzadziej. “Amerykańskie porcje wielkości są znacznie większe niż ich odpowiedniki paryskich”, mówi Paul Rozin, PhD, psycholog z University of Pennsylvania. W jednym z badań, Rozin i jego współpracownicy odkryli, że karton jogurtu w Filadelfii był 82% większy niż w Paryżu jogurt, napój bezalkoholowy o 52% większe, hot doga 63% większy, a batonika 41% większy. Czy rozmiar ma znaczenie? Tak, powiedzmy naukowców University of Pennsylvania, którzy stwierdzili, że w przypadku podawania pojedynczych porcji przekąsek, badani raczej jeść tę samą liczbę porcji, bez względu na to, jak duże były.

Pomyśl jakość, nie ilość. Jak to jest, że francuskie diecie są zadowoleni z mniej? Różnica polega na tym, w jaki uznają żywności i żywienia, mówi Will Clower, PhD, CEO Śródziemnego Wellness, dyrektor toru Zdrowe odżywianie programowej i autora francuskiego nie plan diety: 10 prostych kroków na pobyt Cienki for Life. Francuzi kochają swoje jedzenie, mówi, ale nie tak wielu ludzi na świecie żywności miłości. “W Ameryce mylimy przyjemność jedzenia z nadmiernej konsumpcji”. W rezultacie tylko 39% wśród wielu ludzi na świecie, twierdzą, że znacznie cieszyć się jedzeniem, w porównaniu do 90% osób we Francji.

Delektuj się smakiem. Francuski usiąść do trzech leniwe posiłków każdego dnia. Nawet ich dania fast-food są długie w porównaniu do typowych Amerykanów. Badanie przeprowadzone w Psychological Science odkryli, że Paryżanie, którzy jedliśmy w McDonaldzie spędził średnio 22 minut jedzenia, podczas gdy Philadelphian McDonald’s widzów były i w ciągu zaledwie 14 minut. Nasza kultura wzmacnia szybkiego jedzenia, tak jak zachęca pędzi przez wszystko. Problem polega na tym, że szybciej odżywianie prowadzi do jedzenia więcej. To trwa średnio 15 minut do mózgu pojawia się komunikat, że twój żołądek jest pełny, co oznacza, że ​​jedzenie powoli sprawia, że ​​jest bardziej prawdopodobne, będziesz zatrzymać się w miejscu, w którym jesteś “zadowolonych” w przeciwieństwie do “wypchane.

zdrowe, smaczne przepisy kulinarne, z magazynu i dobrze zjeść.

Podczas wykonywania, należy liczyć się między …