promethazine odbytnicy

chlorowodorek Promethazine nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 2 lat ze względu na możliwość wystąpienia śmiertelnej depresji oddechowej. Należy zachować ostrożność podczas leczenia pacjentów pediatrycznych 2 lat lub starszych i używać w najmniejszej skutecznej dawce. Należy unikać jednoczesnego stosowania innych leków hamujących aktywność układu oddechowego.

Używa Dla prometazyny

Klasa terapeutyczna: przewodu pokarmowego agenta

Farmakologiczna Klasa: antyhistaminowe

Klasa chemiczna: Alifatyczny

Promethazine jest również stosowany w celu zapobiegania i kontroli choroby lokomocyjnej, nudności, wymioty i zawroty głowy. Ponadto może być używany, aby pomóc ludziom spać i kontrolowania bólu lub lęku przed lub po operacji lub innych procedur.

Prometazyna może być również stosowany do innych warunków, jak określony przez lekarza.

promethazine jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla prometazyna dodaje należy uznać

Przed użyciem prometazynę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na prometazyny lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków prometazyny w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone u dzieci poniżej 2 roku życia. Należy zachować ostrożność przy promethazine podaje się dzieciom w wieku 2 lat i starszych.

Niedostateczna informacja jest dostępna w stosunku do wieku skutków prometazyny u pacjentów geriatrycznych. Jednak pacjenci w podeszłym wieku mogą być bardziej wrażliwe na skutki uboczne prometazyny (takich jak zamieszanie i ciężką senność) niż u młodszych osób dorosłych i są bardziej narażone na serce związane z wiekiem lub chorobą naczyń krwionośnych, choroby wątroby i choroby nerek, która może wymagać modyfikacji dawkowania u pacjentów otrzymujących prometazynę.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas robienia prometazynę, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie prometazynę z którymkolwiek z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Prometazynę za pomocą któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Korzystanie prometazynę któregokolwiek z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na wykorzystanie prometazyny. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Nigdy nie bierz czopków doodbytniczych ustami.

przed i po użyciu prometazynę umyć ręce wodą z mydłem.

Aby włożyć czopek: Najpierw należy usunąć z folii i nawilżyć czopek z zimną wodą. Połóż się na boku i palcem popchnąć czopek dobrze aż do odbytnicy. Jeśli czopek jest zbyt miękki, aby wstawić, chill czopka w lodówce przez 30 minut lub uruchom zimnej wody nad nim przed wyjęciem z folii.

Dawka prometazyna będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki prometazyny. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki prometazyny, należy przyjąć ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Prawidłowe użycie prometazyny

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Trzymać z dala od dzieci.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić promethazine działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

promethazine mogą wpływać na poziom cukru we krwi. Jeśli zauważysz zmiany w wynikach badań krwi lub moczu cukru testów lub jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z lekarzem.

promethazine może spowodować, że niektórzy ludzie stają się zawroty głowy, zawroty głowy, senność lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi, niż są normalnie. Nawet jeśli podjęte przed snem, może to spowodować, że niektórzy ludzie czują się senności lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi na powstawanie. Upewnij się, że wiesz, jak reagować na prometazyny Przed rozpoczęciem jazdy należy użyć maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli nie są świadomi.

promethazine doda na działanie alkoholu i innych leków działających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (które sprawiają, że senności lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi). Niektóre przykłady OUN są leki przeciwhistaminowe lub lek na katar sienny, inne alergie lub przeziębienia; środki uspokajające, środki uspokajające, leki przeciwdepresyjne lub medycyny śpi; recepty ból medycyny lub narkotyków; barbiturany, lek na drgawki, środki zwiotczające mięśnie, lub środki znieczulające, w tym niektóre dentystyczne znieczulające. Przed podjęciem któregokolwiek z powyższych podczas przyjmowania prometazynę sprawdzić u lekarza lub dentysty.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz objawy blade lub sine usta, paznokcie lub skórę; trudne lub problemami w oddychaniu; nieregularny, szybki, powolny lub płytki oddech lub duszność. Mogą to być objawy stanu zwanego depresja oddechowa.

Skonsultuj się z lekarzem od razu i przerwać przyjmowanie leku (jeśli z zaleceniami lekarza), jeśli masz sztywność mięśni, gorączka, trudności lub szybki oddech, drgawki, szybkie bicie serca, zwiększone pocenie się, utrata kontroli nad pęcherzem, niezwykle bladą skórę lub zmęczenie lub osłabienie. Mogą to być objawy poważnej choroby zwanej złośliwy zespół neuroleptyczny (NMS).

Środki ostrożności podczas korzystania z prometazynę

Przed masz żadnych badań lekarskich, poinformować lekarza odpowiedzialnego za przyjmowaniu leku prometazynę. Wyniki niektórych badań mogą mieć wpływ prometazyny.

promethazine może powodować suchość w ustach. Dla chwilowej ulgi, należy bez cukru cukierki lub gumy, topi kawałki lodu w ustach lub użyj substytut śliny. Jeśli jednak nadal w ustach uczucie suchości przez ponad 2 tygodnie, należy skontaktować się z lekarzem lub dentysty. Kontynuując suchość jamy ustnej może zwiększać ryzyko wystąpienia chorób zębów, włącznie z próchnicą, choroby dziąseł, i zakażenia grzybem.

promethazine może uczynić skórę bardziej wrażliwe na działanie promieni słonecznych. Użyj ochrony przeciwsłonecznej, gdy jesteś na zewnątrz. Unikać lampy opalające i solarium.

prometazyna kontroluje nudności i wymioty. Z tego powodu, może obejmować niektóre z objawów przedawkowania spowodowanych innymi lekami lub objawów encefalopatii lub zespół Reye’a. Pozwoli to trudne dla lekarza w celu zdiagnozowania tych warunków. Upewnij się, że lekarz wie, że używasz prometazynę.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Należy przerwać stosowanie leku prometazynę i uzyskać pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z poniższych objawów występuje

Promethazine Side Effects

promethazine

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Opiatów Adiunkt promethazine, Phenergan, Phenadoz, Promethegan

Uspokojenie trazodon, promethazine, lorazepam, hydroksyzyny, Ativan, fentanyl

Światło Uspokojenie promethazine, diazepam, Valium, Phenergan, Demerol, chlorpromazyna

Nudności / wymioty promethazine, lorazepam, hydroksyzyny, Ativan, ondansetronu, Zofran