pronestyl

Stosowanie chlorowodorku prokainamid, a także inne środki antyarytmiczne powinno być zarezerwowane dla chorych z zagrażającymi życiu komorowymi zaburzeniami rytmu. Przedłużone podawanie prokainamid często prowadzi do rozwoju pozytywnego testu ANA, z lub bez objawów rumieniowaty jak zespół tocznia. Agranulocytoza, zahamowanie czynności szpiku kostnego, neutropenia, niedokrwistość niedorozwój, a małopłytkowość u pacjentów przyjmujących chlorowodorek Prokainamid donoszono, z których niektóre były śmiertelne. Zaleca się, pełną morfologię krwi, można przeprowadzić w tygodniowych odstępach czasu w ciągu pierwszych trzech miesiącach terapii, a następnie okresowo. Przerwać prokainamid zaburzenia hematologiczne, jeśli są identyfikowane.

Używa Dla Pronestyl

Klasa terapeutyczna: antyarytmiczne, Grupa IA

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Doustne postacie dawkowania leku nie jest już dostępne w Stanach Zjednoczonych są.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem na skutki zastrzyku prokainamid w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Brak dostępnych informacji na temat relacji w wieku do skutków zastrzyku prokainamid u pacjentów geriatrycznych. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na problemy z nerkami związanych z wiekiem, co może wymagać dostosowania dawki u pacjentów otrzymujących zastrzyk Prokainamid.

Przed użyciem Pronestyl

Badania sugerują, że u kobiet lek ten stwarza minimalne ryzyko dla niemowlęcia podczas stosowania w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Pielęgniarka lub inny wyszkolony personel medyczny daje leku w szpitalu. Ten lek jest podawany przez igłę umieszczoną w jednej z żył.

Lekarz będzie tylko dać ci kilka dawek leku, aż twój stan poprawia się, a następnie może zostać przełączony na lek doustny, który działa w ten sam sposób. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego, skonsultować się z lekarzem.

Ważne jest, aby lekarz sprawdzić swoje postępy ostrożnie podczas przyjmowania tego leku, aby upewnić się, że działa prawidłowo. Pozwoli to niezbędne zmiany w wysokości medycyny odbierać i może również przyczynić się do zmniejszenia skutków ubocznych.

Zawroty głowy lub zawroty głowy mogą wystąpić z tego leku, zwłaszcza u pacjentów w podeszłym wieku, a gdy stosuje się duże dawki. Pacjenci powinni stosować szczególną ostrożność, aby uniknąć upadku. Upewnij się, że wiesz, jak reagują na ten lek, zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli są zawroty głowy, czy nie czujność.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów przedawkowania wystąpić

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Prawidłowe użycie Pronestyl

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Arytmia amiodaron, propranolol, werapamil, lidokaina, Inderal, Tikosyn, meksyletyny, Pacerone, amiodaron, chinidyna, prokainamid, Calan, dofetylidu, Mexitil, dyzopiramid, VERELAN, Norpace, Calan SR, ISOPTIN SR, morycyzyna Quinidex Extentabs, Covera-HS, Norpace CR

 lub udać się dołączyć do grupy wsparcia Pronestyl połączyć z innymi, którzy mają podobne zainteresowania.

Środki ostrożności podczas korzystania Pronestyl

Pronestyl Side Effects

Pronestyl (prokainamid)