propranolol i hydrochlorotiazyd

Po nagłym przerwaniu leczenia propranololem zaostrzenia dusznicy bolesnej, a w niektórych przypadkach, zawał mięśnia sercowego zostały zgłoszone. Nawet w przypadku braku jawnej dusznicy bolesnej, w przypadku przerwania terapii, propranolol nie powinny być wycofane gwałtownie, a pacjenci powinni zostać ostrzeżeni przed przerwaniem leczenia bez konsultacji lekarza.

Używa Dla propranololu i hydrochlorotiazydu

Klasa terapeutyczna: beta-adrenergiczne Blocker, nieselektywne / Combination tiazydami

Farmakologiczna Klasa: Propranolol

Klasa chemiczna: tiazydami

Propranolol jest beta-blokerem. To działa poprzez wpływ na odpowiedź na kilka impulsów nerwowych w niektórych częściach ciała, takich jak serce. W rezultacie, serce bije wolniej i zmniejsza ciśnienie krwi. Gdy ciśnienie obniża się, ilość krwi i tlenu zwiększa się do serca.

Hydrochlorotiazyd jest diuretykiem (pigułka woda). Zmniejsza to ilość wody w organizmie, zwiększenie przepływu moczu, co przyczynia się do zmniejszenia ciśnienia krwi.

propranolol i hydrochlorotiazyd jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla propranolol i hydrochlorotiazydem, należy wziąć pod uwagę

Przed użyciem propranolol i hydrochlorotiazyd

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na propranolol i hydrochlorotiazydu lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków propranololu i hydrochlorotiazyd w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność propranololu i hydrochlorotiazydu u osób starszych. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej prawdopodobne, że wątroba, nerki, serca lub problemów związanych z wiekiem, co może wymagać ostrożności i dostosowanie dawki u pacjentów przyjmujących propranolol i hydrochlorotiazydu.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas robienia propranolol i hydrochlorotiazyd, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie propranolol i hydrochlorotiazyd w dowolnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Propranolol i hydrochlorotiazyd przy użyciu któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Korzystanie propranolol i hydrochlorotiazyd któregokolwiek z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie propranolol i hydrochlorotiazydu z którymkolwiek z poniższych nie jest zwykle zalecane, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często używasz propranolol i hydrochlorotiazyd lub daje specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może mieć wpływ na korzystanie propranololu i hydrochlorotiazyd. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Oprócz stosowania propranololu i hydrochlorotiazydu, leczenia dla wysokie ciśnienie krwi może obejmować kontrolę masy ciała i zmiany w rodzajach żywności jecie, zwłaszcza żywności o wysokiej zawartości sodu. Lekarz powie, które z nich są dla Ciebie najważniejsze. Należy skontaktować się z lekarzem przed zmianą diety.

Wielu pacjentów, którzy mają wysokie ciśnienie krwi nie zauważają żadnych objawów choroby. W rzeczywistości, wielu może czuć się normalnie. Jest bardzo ważne, aby wziąć swój lek zgodnie z zaleceniami i że się na wizyty u lekarza, nawet jeśli czujesz się dobrze.

Pamiętaj, że propranolol i hydrochlorotiazyd nie będzie leczyć wysokie ciśnienie krwi, ale to nie pomaga kontrolować. Należy kontynuować przyjmowanie go jako skierowane jeśli można oczekiwać, aby obniżyć ciśnienie krwi i utrzymać ją w dół. Być może trzeba będzie podjąć wysokie ciśnienie krwi leku przez resztę swojego życia. Jeśli wysokie ciśnienie krwi nie jest leczona, może prowadzić do poważnych problemów, takich jak niewydolność serca, choroby naczyń krwionośnych, udaru lub choroby nerek.

Dawka propranolol i hydrochlorotiazyd może być różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki propranololu i hydrochlorotiazydu. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki propranololu i hydrochlorotiazydu, należy przyjąć ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Właściwe stosowanie propranololu i hydrochlorotiazydu

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się propranolol i hydrochlorotiazyd działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi i moczu w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

propranolol i hydrochlorotiazyd może powodować poważne reakcje alergiczne, w tym wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz wysypkę, świąd, chrypka, trudności z oddychaniem, trudności w połykaniu lub którykolwiek obrzęk rąk, twarzy, warg, języka lub gardła podczas korzystania propranolol i hydrochlorotiazyd.

propranolol i hydrochlorotiazyd może spowodować uszkodzenie serca u niektórych pacjentów. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz ból w klatce piersiowej lub dyskomfort; rozszerzone żyły szyję skrajne zmęczenie, nieregularny oddech; nieregularne bicie serca; duszność; obrzęk twarzy, palców, stóp lub dolnej nogi; przyrost masy ciała, lub świszczący oddech.

Nie przerywa lub przerywać stosowania propranololu i hydrochlorotiazyd bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Lekarz może zalecić, aby stopniowo zmniejszyć ilość używanego przed zatrzymaniem go całkowicie. Niektóre warunki mogą się pogorszyć, gdy lek zostanie nagle przerwane, co może być niebezpieczne.

propranolol i hydrochlorotiazyd może powodować zmiany poziomu cukru we krwi. Ponadto, propranolol i hydrochlorotiazyd może zatuszować oznaki niskiego poziomu cukru we krwi, takich jak szybkim tętnem. Skonsultuj się z lekarzem jeśli masz te problemy lub jeśli wystąpią zmiany w wynikach swoich badań krwi lub moczu cukru.

Środki ostrożności podczas korzystania z propranolol i hydrochlorotiazyd

Upewnij się, że każdy lekarz lub dentysta, który traktuje cię wie, że używasz propranolol i hydrochlorotiazyd. Może trzeba będzie zaprzestać stosowania propranololu i hydrochlorotiazydu na kilka dni przed lub po operacji testy medyczne.

Ciężkie reakcje skórne mogą wystąpić w trakcie leczenia propranololem i hydrochlorotiazydu. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli zaczniesz mieć swędzenie skóry, wysypka, obrzęk, zaczerwienienie lub, powstawanie pęcherzy, peeling lub rozluźnienie skóry, albo jakieś inne niezwykłe efekty, które mogą być spowodowane przez propranolol i hydrochlorotiazydu.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli zaczniesz mieć suchość w ustach, zwiększone pragnienie, skurcze mięśni, nudności lub wymioty, zmęczenie lub osłabienie, silne uczucie senności lub zawroty głowy, drgawki, spadek w moczu, lub szybkie bicie serca podczas korzystania propranolol i hydrochlorotiazyd. Mogą to być objawy odwodnienia lub zaburzenia równowagi mineralnej.

Przestań używać propranolol i hydrochlorotiazyd i skontaktować się z lekarzem natychmiast, jeśli niewyraźne widzenie, trudności w czytaniu, ból oka, lub jakiejkolwiek innej zmiany w widzeniu występuje w trakcie lub po zakończeniu leczenia. Może to być oznaką poważnego problemu oka. Lekarz będzie chciał, aby mieć oczy sprawdzane przez okulistę (okulisty).

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to w szczególności na receptę lub bez recepty (over-the-counter) leki stosowane w kontrolowaniu apetytu, astma, przeziębienia, kaszel, katar sienny lub problemów zatok, ponieważ mogą one zwiększyć ciśnienie krwi.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

propranolol i hydrochlorotiazyd Side Effects

hydrochlorotiazyd / propranolol

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów przedawkowania wystąpić

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Klasyfikacja WADA Klasa Antydopingowej WADA

lizynopryl wysokie ciśnienie krwi, amlodypina, metoprolol, hydrochlorotiazyd, losartan, furosemid, atenolol, Lasix, Norvasc Diovan, walsartan, enalapryl, Toprol-XL, Benicar, Cozaar, lopressor, Bystolic, irbesartan, VASOTEC, Avapro, hydrochlorotiazyd / lizynopryl, Dyazide , ZESTRIL