protexin

Używa Dla Protexin

Klasa terapeutyczna: Nutritive agenta

Farmakologiczna Klasa: Witamina C (klasa)

Brak witaminy C może prowadzić do choroby zwanej szkorbut, co powoduje osłabienie mięśni, obrzęk i krwawienie dziąseł, wypadanie zębów oraz krwawienia pod skórą, a także zmęczenie i depresję. Rany również nie goją się łatwo. Personel medyczny może traktować szkorbut przepisując witamina C dla Ciebie.

Niektóre warunki mogą zwiększyć zapotrzebowanie na witaminę C. Są obejmować

Ponadto, następujące grupy osób może mieć niedobór witaminy C

Zwiększone zapotrzebowanie na witaminę C powinny być określone przez pracownika służby zdrowia.

Witamina C może być stosowany do innych warunków określonych przez pracowników służby zdrowia.

Znaczenie diety

Twierdzi, że witamina C jest skuteczna w zapobieganiu starość i przeziębienie, a do leczenia astmy, problemy psychiczne, nowotwory, stwardnienie tętnic, alergii, wrzodów oczu, zakrzepów krwi, choroby dziąseł i odleżyn nie zostały udowodnione. Mimo, że witamina C jest stosowany w celu zmniejszenia ryzyka chorób sercowo-naczyniowych i pewnych typów nowotworów, nie ma wystarczająco dużo informacji, czy te zastosowania są skuteczne.

Iniekcji witaminy C jest podane przez lub pod nadzorem specjalisty opieki zdrowotnej. Inne formy witaminy C są dostępne bez recepty.

Gdy lek lub suplement diety został dopuszczony do obrotu w danym zastosowaniu, doświadczenie może wykazać, że jest to również użyteczne dla innych problemów medycznych. Chociaż te zastosowania nie są zawarte w etykietach, witamina C jest stosowany w niektórych pacjentów z następujących schorzeń

Dla dobrego zdrowia, ważne jest, aby jeść zrównoważonej i zróżnicowanej diety. Postępuj ostrożnie dowolny program dietetyczny Twój pracownik służby zdrowia może zalecić. Dla konkretnej diety witaminy i / lub potrzeb mineralnych, należy zwrócić się do pracownika służby zdrowia o listę odpowiednich pokarmów. Jeśli uważasz, że nie masz wystarczającej ilości witamin i / lub minerałów w diecie, można zdecydować się na uzupełnienie diety.

Witamina C znajduje się w różnych produktów spożywczych, w tym owoców cytrusowych (pomarańcze, cytryny, grejpfruty), zielone warzywa (papryka, brokuły, kapusta), pomidory i ziemniaki. Jest to najlepiej jeść świeże owoce i warzywa o ile to możliwe, ponieważ zawierają najwięcej witamin. Przetwórstwo spożywcze mogą niszczyć niektóre z witamin. Na przykład, ekspozycja na powietrzu, suszenie, solenie, gotowanie lub (zwłaszcza w garnkach miedzianych), mielenie świeżych warzyw lub zacierania ziemniaki mogą zmniejszyć ilość witaminy C w żywności. Zamarzania zazwyczaj nie powoduje strat witaminy C, jeśli środki spożywcze są przechowywane przez długi czas.

Witaminy sam nie zastąpi dobrej diety i nie zapewni energię. Twój organizm potrzebuje również inne substancje znajdujące się w żywności, takich jak białka, minerałów, węglowodanów i tłuszczu. Witaminy sami często nie mogą pracować bez obecności innych pokarmów.

Dzienna dawka witaminy C potrzebna jest określona na różne sposoby.

Normalne codzienne Zalecane spożycie witaminy C są ogólnie zdefiniowane następująco

Jeśli pacjent przyjmuje ten suplement diety bez recepty, należy uważnie przeczytać i stosować się do zaleceń na etykiecie. W tym dodatkowych, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Problemy dzieci, które nie zostały zgłoszone w spożyciu normalnych dziennych ilościach zalecanych.

Problemy osób starszych nie donoszono o spożyciu normalnych dziennych ilościach zalecanych.

Badania sugerują, że u kobiet lek ten stwarza minimalne ryzyko dla niemowlęcia podczas stosowania w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas odbierania to suplement diety, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Za pomocą tego suplementu diety z jednego z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosując ten suplement diety z któregokolwiek z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może mieć wpływ na korzystanie z tego suplementu diety. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Przed użyciem Protexin

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają kwas askorbinowy. To nie może być specyficzny dla Protexin. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Dla osób przyjmujących doustne postaci płynnej witaminy C

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Jeśli zauważysz biorąc witaminy dla jednego lub kilku dni nie ma powodu do niepokoju, gdyż to zabiera trochę czasu dla swojego ciała, by stać się poważnie o niskiej zawartości witamin.

Przechowywać suplement diety w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Prawidłowe stosowanie kwasu askorbinowego

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Witamina C nie jest magazynowana w organizmie. Zażycie większej niż trzeba, dodatkowe witaminy C będzie przenikać do moczu. Bardzo duże dawki mogą również wpływać na wyniki badań cukru u cukrzyków i testów na obecność krwi w stolcu.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Środki ostrożności podczas korzystania Protexin

Protexin Side Effects

Dostępność Rx / OTC Rx i / lub OTC

Ciąża Kategoria N Nie sklasyfikowano

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zakwaszenie moczu witamina C, kwas askorbinowy, Ester-C fosfa 250 Neutral, fosforan potasu / fosforan sodowy

Suplementacji diety multiwitaminowy, tran, biotyna, Lovaza, Q10, kwas askorbinowy, wapń / witamina D

Szkorbutu witamina C, kwas askorbinowy, Ester-C, witamina C Sunkist

Protexin (kwas askorbinowy)