Provigil (modafinil) zastosowania, dawkowanie, skutki uboczne

Czym jest Provigil?

Provigil stosuje się do leczenia nadmiernej senności spowodowanego bezdechem podczas snu, narkolepsję lub zaburzenia snu spowodowane pracą zmianową.

Provigil mogą być również wykorzystywane do celów nie wymienionych w niniejszym przewodniku leków.

Nie należy stosować Provigil jeśli kiedykolwiek wystąpiła reakcja alergiczna lub wysypkę na skórze podczas stosowania modafinil lub armodafinilu (Nuvigil).

Ważna informacja

Provigil może powodować reakcje skórne, które mogą być na tyle poważne, wymaga leczenia w szpitalu. Przerwać przyjmowanie leku i uzyskać natychmiastowej pomocy medycznej, jeśli masz wysypka skórna lub pokrzywka, pęcherze lub łuszczenie, owrzodzenia jamy ustnej, problemy z oddychaniem lub połykaniem, gorączka, obrzęk nóg, ciemne zabarwienie moczu, zażółcenie skóry lub oczu lub obrzęk Twoja twarz.

Przed użyciem Provigil, należy poinformować lekarza, jeśli masz dusznicy bolesnej (ból w klatce piersiowej), chorobami wątroby lub nerek, problemy z sercem, historii narkomanii, jeśli wziąć ciśnienie krwi leki, lub jeśli pacjent niedawno przebył zawał serca.

Modafinil wpływ na centralny układ nerwowy. Ten lek może zaburzać myślenia i reakcje. Bądź ostrożny, jeśli podczas jazdy, czy wszystko, co potrzebne jest, aby być czujnym. Unikaj innych czynności niebezpiecznych, dopóki nie wiemy, jak ten lek wpływa na poziom czuwania.

Nie należy stosować Provigil jeśli kiedykolwiek wystąpiła reakcja alergiczna lub wysypkę na skórze podczas stosowania modafinil lub armodafinilu (Nuvigil).

Przed zastosowaniem leku

Aby upewnić się, Provigil jest bezpieczna dla pacjenta, należy poinformować lekarza, jeśli masz

dusznica bolesna (ból w klatce piersiowej)

marskość wątroby lub inny problem

choroba nerek

wysokie ciśnienie krwi, choroby serca lub przebyty zawał serca

historia choroby psychicznej lub psychozy; lub

historia alkoholizmu lub narkomanii.

Nie wiadomo, czy lek będzie zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę.

Provigil mogą mieć pewność kontroli urodzeń mniej skuteczne. Antykoncepcja hormonalna (tabletki antykoncepcyjne, zastrzyki, implanty, wykwity skórne, a pierścienie dopochwowe) może nie być wystarczająco skuteczne, aby zapobiec ciąży w czasie leczenia. Porozmawiaj ze swoim lekarzem na temat najlepszych metod kontroli narodzin do użytkowania podczas odbywających Provigil.

Nie wiadomo, czy modafinil przenika do mleka matki lub jeżeli mogłoby to zaszkodzić dziecka pielęgniarskiej. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka karmi piersią dziecko.

Provigil nie zostało zatwierdzone do użytku przez osoby w wieku poniżej 17 lat.

Weź Provigil dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Należy przestrzegać wszystkich wskazówek na etykiecie recepty. Nie należy przyjmować leku w większych lub mniejszych ilościach lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane.

Modafinil może być zwyczaj formowania. Nigdy nie udostępniaj Provigil z inną osobą, a zwłaszcza kogoś z historią nadużywania lub uzależnienia od narkotyków. Przechowywać lek w miejscu, gdzie inni nie mogą dostać się do niego. Sprzedawania lub rozdawania leku jest niezgodne z prawem.

Provigil zwykle przyjmuje każdego ranka, aby zapobiec senność w ciągu dnia, lub na 1 godzinę przed rozpoczęciem zmiany roboczej w leczeniu zaburzeń snu w czasie pracy.

Przeczytaj wszystkie informacje o pacjencie, leki przewodników i instrukcji dostarczone do Ciebie. Zapytaj lekarza lub farmaceutę, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Można wziąć tabletkę z jedzeniem lub bez.

Provigil jest zwykle podawany przez 12 tygodni lub mniej.

Jeśli pacjent przyjmuje Provigil do leczenia senności spowodowanej obturacyjny bezdech senny, może być również traktowane z ciągłym CPAP (CPAP) maszyny. Ta maszyna jest podłączona pompa powietrza do maski, które delikatnie wieje sprężone powietrze do nosa podczas snu. Pompa nie oddycha dla Ciebie, ale łagodna siła powietrza pomaga utrzymać drożność dróg oddechowych, aby zapobiec niedrożności.

Nie należy przerywać stosowania urządzenia CPAP podczas snu, chyba że lekarz zaleci inaczej. Połączenie leczenia CPAP i Provigil może być konieczne, aby jak najlepiej leczyć swoje choroby.

Jak należy stosować Provigil?

Provigil nie leczy bezdechu obturacyjnego lub leczenia jego przyczynom. Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza o wszystkich innych metod leczenia tej choroby.

Zadzwoń do lekarza, jeśli nadal mają nadmierną senność, nawet podczas stosowania tego leku.

Biorąc Provigil nie zastąpi wystarczającej ilości snu.

Przechowywać w temperaturze pokojowej z dala od wilgoci i ciepła.

Śledzić wysokości lek stosowany od każdej nowej butelki. Modafinil jest narkotykiem, a należy pamiętać, jeśli ktoś używa lek niewłaściwie lub bez recepty.

Zwykła dawka dla dorosłych narkolepsji

200 mg doustnie codziennie w godzinach porannych

Zwykła dawka dla dorosłych obturacyjnego bezdechu sennego / spłycenie Syndrome

200 mg doustnie codziennie w godzinach porannych

Dawka dla dorosłych zwykle zmiany roboczej zaburzenia snu

200 mg dziennie doustnie na godzinę przed rozpoczęciem zmiany roboczej

Zwykle pediatryczne dawkowania Attention Deficit Disorder

Nie rząd zatwierdził .; Doniesienia o poważnych dermatologicznych działań niepożądanych i zaburzeń psychicznych zaowocowało Dziecięcej Komitecie rządu Doradczego jednogłośnie zalecając konkretne ostrzeżenia przed używaniem modafinil u dzieci należy dodać do oznakowania producenta, należy użyć tylko wtedy, gdy zabiegi pierwszej i drugiej linii zawiodły a korzyści przewyższają ryzyko .; Dzieci poniżej 30 kg: 200-340 mg raz na dobę; Dzieci powyżej 30 kg: 300-425 mg; Randomizowane, podwójnie ślepe, badania pediatryczne kontrolowane placebo wykorzystywana jest tabletkę powlekaną 85 mg (aktualnie nie jest dostępny w sprzedaży) do świadczenia tych dawek. We wszystkich badaniach wykorzystano metodę miareczkowania ale zmieniać długość miareczkowania (3 tygodnie vs 7-9 dni), poprawę kliniczną stwierdzono wcześniej w krótszym okresie zwiększania dawki.

Provigil informacje dozowania

Co się stanie, jeśli pominięcia dawki?

Porozmawiaj z lekarzem o tym, co należy zrobić w przypadku pominięcia dawki Provigil. Należy unikać przyjmowania leku, jeśli nie planuje się spać przez kilka godzin. Przyjmować pominiętej dawki, jeśli to jest prawie snem. Nie należy przyjmować leku dodatkowego w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Co się stanie, jeśli przedawkowania?

Ten lek może zaburzać myślenia i reakcje. Bądź ostrożny, jeśli podczas jazdy, czy wszystko, co potrzebne jest, aby być czujnym.

Unikaj innych czynności niebezpiecznych, dopóki nie wiemy, jak Provigil wpłynie na poziom czuwania.

Należy unikać picia alkoholu podczas przyjmowania modafinil.

Czego należy unikać podczas robienia Provigil?

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli masz objawy reakcji alergicznej na Provigil: uli; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Provigil może powodować reakcje skórne, które mogą być na tyle poważne, wymaga leczenia w szpitalu. Przerwać przyjmowanie leku i uzyskać pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli masz

wysypka skórna lub pokrzywka, pęcherze lub łuszczenie

owrzodzenia jamy ustnej, trudności w przełykaniu

gorączka, duszność

obrzęk nóg

ciemny mocz, żółtaczka (zażółcenie skóry lub oczu); lub

obrzęk twarzy, oczu, warg, języka lub gardła.

Zaprzestać używania Provigil i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz

depresji, lęku, myśli samobójcze lub działania

omamy, niezwykłe myśli lub zachowanie, agresja, będąc bardziej aktywny i rozmowny niż zwykle

ból w klatce piersiowej, trudności w oddychaniu, nierówne bicie serca; lub

pierwszy śladu wysypki skórnej, bez względu na to, jak drobne przypuszcza, że ​​może być.

Wspólne Provigil działania niepożądane mogą obejmować

bóle głowy, zawroty głowy

nerwowość lub lęk

ból pleców

nudności, biegunka, rozstrój żołądka

problemy ze snem (bezsenność); lub

zatkany nos.

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne dla rządu w rządowym-1088.

Provigil skutki uboczne

Inne leki mogą wchodzić w interakcje z modafinil, w tym na receptę i ponad-the-counter leków, witamin i preparatów ziołowych. Powiedz każdego z pracowników służby zdrowia o wszystkich lekach używanych obecnie i każdy lek rozpoczęcia lub zakończenia użytkowania.

6.02.2015-04-23, 10:27:37

Jakie inne leki wpłynie Provigil?

Provigil (modafinil)

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

CSA Harmonogram 4 Niektóre potencjalne nadużycia

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w rządzie

Klasyfikacja WADA Klasa Antydopingowej WADA

Pracy w systemie zmianowym, zaburzenie snu modafinil, Nuvigil, armodafinilu

Narkolepsja Adderall, metylofenidat, Ritalin, Concerta, modafinil, Adderall XR, amfetamina, Nuvigil

Obturacyjny bezdech senny / spłycenie Syndrome modafinil, Nuvigil, armodafinilu