Przedszkolak rozwoju społecznego: nawiązują przyjaźnie, rozwiązywania konfliktów, a bardziej

W wieku od 3 do 5, twój przedszkolak staje się stworzeniem bardziej społeczne. Tam, gdzie kiedyś może on rzucić napady złości, kiedy sfrustrowany lub rozwiązano spór poprzez uderzenie lub gryzie, on jest teraz uczy się dzielić i współpracować. Oto, co trzeba wiedzieć na temat rozwoju społecznego w swoim przedszkolaka.

Można zauważyć, że przedszkolak spędza większość swojego czasu w fantasy gry. Ona zaczyna się poruszać przeszłości “równoległego play” – gdy dzieci bawią się obok siebie, a nie ze sobą – i zaczyna aktywnie współpracować z innymi dziećmi.

W tym wieku, gra jest bardziej skupiony na udawanie niż zabawek lub gier. Przedszkolaki lubią konstruować rozbudowane scenariusze i przypisać każde inne role do odegrania. Idąc do sklepu spożywczego lub jadących na pocztę może wydawać się przyziemne do ciebie, ale twoje dziecko prawdopodobnie znajdzie te porządki fascynujące i mogą naśladować je w swoim makijażu wierzą odtworzyć.

Udawanie jest jak dzieci “przymierzyć” dorosłych ról i zachowań widzą w otaczającym ich świecie. Działalność ta pomaga im rozwijać ważne umiejętności społeczne, takie jak na zmianę, współpracując i zwracać uwagę.

gra Fantasy daje również swój mały chłopiec i dziewczynka szansę zbadania role płciowe. Chłopcy w wieku przedszkolnym na ogół skłaniają się męski udawanie znaki takie jak superbohater taśmowania, natomiast dziewczęta przyjmie kobiece role, chcąc być mama podczas odtwarzania domu, na przykład. Nawet jeśli w domu nie modelować tradycyjne “męskie” i “kobiece” role, Twoje dziecko jest narażone na te pomysły z książek, telewizji, dalszej rodziny i przyjaciół. Więc nie zdziw się, jeśli twój mały chłopiec, który w 2 kochał do pchania baby doll wokół na wózek, który porzucił dla hałaśliwych gier z jego męskich przyjaciół.

Twój przedszkolak może również przejść przez etapy, gdzie chce “przymierzyć” roli płci przeciwnej i może nagle stać się intensywnie zainteresowany zabawkami starszy brat lub ubrania. Ona może następnie powracać do przeciwnej skrajności, nalegając na sobie tylko różowe sukienki i kokardy we włosach. To wszystko jest normalne eksperymenty i nie powinno być problemem.

Pomoc dla Eczem dzieci; Jak to jest ADHD wpływające na życie; Pomoc dla dzieci w brzuszku Troubles

Fakty: Oral Healt dziecięca; Dzieci Vision Screenin; 9 Zaskakujące powody, aby uzyskać więcej snu