Przegląd wątek – objaw Raynauda

Raynauda (powiedzmy “Ray-NOHZ”) zjawisko to jest problem z przepływem krwi. Twój organizm nie wysyła wystarczającej ilości krwi do rąk i stóp, więc czują się bardzo zimno i otępiały. W większości przypadków ta trwa przez krótki czas, kiedy organizm overreacts na działanie niskich temperatur.

Można również usłyszeć ten stan zwany zespołem Raynauda lub choroba Raynauda.

Dla większości ludzi, Raynaud jest bardziej uciążliwe niż niepełnosprawności.

Często Raynauda ma znanej przyczyny. (To jest czasami nazywane pierwotnym Raynauda).

Raynaud jest zwykle objawem inne choroby, takie jak toczeń, twardzina skóry, reumatoidalne zapalenie stawów, lub miażdżycy tętnic. Może to być również spowodowane przez podejmowanie pewnych leków, za pomocą wibrujących elektronarzędzia przez kilka lat, palenie tytoniu, lub posiadające odmrożenia. (To jest czasami nazywane wtórnym Raynauda).

Pewne rzeczy mogą wywołać atak objawów. Najczęstszym wyzwalania jest ekspozycja na zimno. W chłodzie, to normalne dla organizmu, aby zawęzić małych naczyń krwionośnych skóry i otworzyć naczyń krwionośnych do wnętrza części ciała, aby utrzymać ciepło ciała. Ale Raynauda, ​​ciało ogranicza przepływ krwi w skórze więcej niż potrzebuje. Inne wyzwala może obejmować stres i rzeczy, które wpływają na przepływ krwi, takich jak palenie tytoniu, kofeiny i niektórych leków.

Podczas ataku Raynauda, ​​ciało ogranicza przepływ krwi do rąk i stóp. To sprawia, że ​​czują się zimne i zdrętwiałe, a następnie skręcić w kolorze białym lub niebieskim. Jak powróci przepływ krwi i palce u rąk i nóg rozgrzać, mogą one stają się czerwone i zaczynają pulsować i boli. W rzadkich przypadkach, Raynaud wpływa nosa lub uszu.

Atak najczęściej trwa tylko kilka minut. Jednak w niektórych przypadkach może trwać ponad godzinę.

Aby zdiagnozować Raynauda, ​​lekarz zada pytania na temat objawów i zrobić badanie lekarskie. Musisz opisać, co dzieje się podczas ataku. Jeśli można zrobić zdjęcie z obszaru dotkniętego podczas ataku, zdjęcie może być również pomocne dla lekarza.

Nie ma testów, które mogą wykazać, że masz Raynauda. Ale lekarz może wykonać badanie krwi lub innych badań, aby wykluczyć choroby, które mogą powodować objawy.