Przesiewowych w kierunku raka prostaty

Badania przesiewowe w kierunku raka szuka zanim dana osoba ma żadnych objawów. To może pomóc znaleźć; raka na wczesnym etapie. Przy nieprawidłowej tkanki lub raka jest wcześnie wykryty, może; być łatwiejsze do wyleczenia. W tym czasie pojawią się objawy, rak może zaczęły; rozprzestrzeniać.

Naukowcy starają się lepiej zrozumieć, które; ludzie są bardziej prawdopodobne, aby uzyskać pewne rodzaje raka. Ponadto dzieci uczą się rzeczy; robimy i rzeczy wokół nas, aby zobaczyć, czy mają powodować raka. To; Informacje te pomagają lekarze zalecają, którzy powinni być pod kątem raka, który; Testy przesiewowe powinny być stosowane i jak często badania powinny być zrobione.

Ważne jest, aby pamiętać, że lekarz nie musi; że masz raka, jeśli on lub ona sugeruje badanie przesiewowe. Ekranizacja; Testy są podane, gdy masz żadnych objawów raka. Badania przesiewowe mogą być powtarzane w regularnych odstępach czasu.

Jeśli wynik badania przesiewowego jest nieprawidłowy, może trzeba mieć więcej badań zrobić, aby dowiedzieć się, czy masz raka. Są to tak zwane testy diagnostyczne.

Prostata to gruczoł w męskim układzie rozrodczym położonym tuż; poniżej pęcherza moczowego (organem, który, zbiera i opróżnia moczu) oraz; przodu odbytnicy (dolna część, jelita). To jest mniej więcej; wielkości orzecha włoskiego i otacza część cewki moczowej (rurki, która opróżnia moczu z pęcherza moczowego;). Gruczoł prostaty produkuje płyn, który stanowi część nasienia .; Zwiększają anatomii męskiego układu rozrodczego i moczowego, prostaty, pokazując jądra, pęcherza moczowego i innych narządów.

Jak mężczyźni wieku, prostata może uzyskać większe. Większy prostaty może zablokować; przepływu moczu z pęcherza i spowodować problemy z funkcji seksualnych. Ten stan jest nazywany łagodny przerost gruczołu krokowego (BPH) i choć; nie jest rakiem, operacja może być; potrzebne, aby ją poprawić. Objawy łagodnego rozrostu gruczołu krokowego lub innych problemów prostaty może być; podobne do objawów raka prostaty. Zwiększają Normalny prostaty i łagodnego rozrostu stercza (BPH). Normalne prostaty nie blokuje przepływ moczu z pęcherza moczowego. Przerostu prostaty naciska pęcherza moczowego i cewki moczowej i blokuje przepływ moczu.

Patrz następujące podsumowania Więcej informacji na temat raka gruczołu krokowego

Rak prostaty występuje głównie u starszych mężczyzn. Chociaż liczba mężczyzn z rakiem prostaty jest duża, większość ludzi, u których zdiagnozowano tę chorobę nie umiera z niego. Rak prostaty występuje częściej u mężczyzn afroamerykańskich niż u białych mężczyzn. African-American mężczyzn z rakiem prostaty są bardziej narażone na śmierć z powodu choroby niż biały mężczyzn z rakiem prostaty.

Wszystko, co zwiększa szansę osoby rozwoju choroby; nazywany jest czynnikiem ryzyka. Czynniki ryzyka raka prostaty obejmują; następujący

Niektóre testy przesiewowe są stosowane, ponieważ okazały się być przydatne zarówno w znalezieniu raka na początku i zmniejszając prawdopodobieństwo śmierci z tych raków. Inne testy są stosowane, ponieważ wykazano, że znalezienie raka u niektórych osób; Jednakże nie zostało udowodnione w badaniach klinicznych, które korzystają z tych testów zmniejsza ryzyko zgonu z powodu raka.

Naukowcy badać badań przesiewowych, aby znaleźć osoby z najniższym ryzykiem i największe korzyści. Badania przesiewowe w kierunku raka również mają na celu wykazanie, czy wczesne wykrywanie (przed znalezieniem raka powoduje objawy) zmniejsza szansę osoby zgonu z powodu choroby. Dla niektórych rodzajów raka, znajdując i leczenia tej choroby na wczesnym etapie może prowadzić do lepszego szanse na wyleczenie.

Badania przesiewowe raka prostaty są w trakcie badania, i są przesiewowe badania kliniczne odbywają się w wielu częściach kraju .; Informacja o trwających badaniach klinicznych jest dostępna w tym forum.

Cyfrowy egzamin odbytnicy (DRE) to egzamin odbytnicy. Lekarz lub pielęgniarka wprowadza smarowane, palec w rękawiczce do dolnej części odbytnicy poczuć prostaty dla grudek lub cokolwiek innego, co wydaje się niezwykłe. Zwiększyć egzamin odbytnicę (DRE). Lekarz wprowadza rękawiczce, smarować palec do odbytu i czuje prostaty, aby sprawdzić coś nienormalnego.

Antygen (PSA) badanie prostaty specyficzny jest test, który mierzy poziom PSA we krwi. PSA jest substancją wykonane głównie prostaty, które mogą być znalezione w zwiększonej ilości w krwi mężczyzn z rakiem prostaty. Poziom PSA może być także dużo ludzi, którzy mają infekcja lub zapalenie gruczołu krokowego lub łagodny rozrost stercza (BPH; powiększony, ale niezłośliwych zmian, prostaty).

Jeśli człowiek ma wysoki poziom PSA oraz biopsji gruczołu krokowego nie pokazuje raka, gen raka prostaty 3 (PCA3) Badanie może być wykonane. Test ten polega na pomiarze ilości PCA3 w moczu. Jeśli poziom PCA3 jest wysoka, kolejna biopsja może pomóc w diagnozowaniu raka prostaty.

Naukowcy badają; Połączenie testów PSA i odbytnicę egzaminu jako sposób, aby uzyskać bardziej dokładne; Wyniki testów przesiewowych.

Decyzje dotyczące badań przesiewowych może być trudne. Nie wszystkie badania przesiewowe są pomocni i większość z nich zagrożeń. Przed wykonaniem jakiegokolwiek badania przesiewowe, można; Aby omówić testu z lekarzem. Ważne jest, aby wiedzieć ryzyka; test i czy został sprawdzony, aby zmniejszyć ryzyko śmierci z powodu raka.

Ekranizacja; Nie może poprawić swoje zdrowie i pomóc żyć dłużej, jeśli masz raka, który rozprzestrzenił się już na obszarze poza prostaty lub do; innych miejsc w organizmie.

Niektóre nowotwory nie powodować objawów lub stanowić zagrożenie dla życia, ale jeśli okaże się kontroli bezpieczeństwa; Test, raka można leczyć. Znalezienie tych nowotworów jest nazywany nadrozpoznawalności. Nie wiadomo, w przypadku leczenia takich nowotworów, by pomóc żyć dłużej niż gdyby leczenie nie podano, a sposoby leczenia raka, takie jak chirurgia i radioterapia, może mieć poważne skutki uboczne.

Niektóre badania pacjentów z rakiem prostaty wykazały, pacjenci ci mieli wyższe ryzyko zgonu z układu krążenia (serca i naczyń krwionośnych) choroby lub samobójstwa. Ryzyko było największe w pierwszym roku po diagnozie.

Jeśli test PSA jest wyższa niż normalnie, biopsja prostaty mogą być zrobione. Komplikacje z biopsji prostaty mogą obejmować gorączkę, ból, krew w moczu lub nasienia i zakażenie dróg moczowych. Nawet jeśli biopsja wskazuje, że pacjent nie ma raka prostaty, może on martwić się więcej o rozwoju raka prostaty w przyszłości.

Badania przesiewowe wyniki badań mogą wydawać się normalne, chociaż jest rak prostaty; teraźniejszość. Człowiek, który otrzymuje fałszywie ujemny wynik testu (jedno z nich; pokazuje, że ma raka, gdy rzeczywiście istnieje) może opóźnić się opiece lekarskiej, nawet jeśli ma on objawów.

Badania przesiewowe wyniki badań mogą wydawać się nietypowe, chociaż nie ma; Rak jest obecny. Fałszywie dodatni wynik testu (taki, który pokazuje, że ma raka, gdy tak naprawdę nie ma) może powodować niepokój i następuje zazwyczaj więcej testów (takich jak; biopsja), które również mają ryzyka.

Lekarz może doradzić swoim ryzykiem raka prostaty i zapotrzebowanie na testy przesiewowe.

Niniejsze podsumowanie informacji Rak ma aktualne informacje o przesiewowych w kierunku raka prostaty. To ma na celu informowanie i pomóc pacjentom, rodzin i opiekunów.

Projekcja i zapobieganie Redakcja.

Badanie kliniczne jest badanie odpowiedzieć na pytanie naukowe, takie jak to, czy jeden zabieg jest lepszy od drugiego. Próby są oparte na dotychczasowych badaniach i co zostało nauczył się w laboratorium. Każda próba odpowiedzi na określone pytania naukowe w celu znalezienia nowych, lepszych sposobów, aby pomóc chorym na raka. Podczas badań klinicznych leczenia, zbierane są informacje na temat wpływu nowego sposobu leczenia i jak to działa. Jeżeli badanie kliniczne wskazują, że nowe leczenie jest lepsze niż obecnie używany, nowy leczenia może stać się “standard”. Pacjenci mogą chcę myśleć o udział w badaniu klinicznym. Niektóre badania kliniczne są otwarte tylko do pacjentów, którzy nie rozpoczęli leczenia.

Badania przesiewowe i zapobieganie Redakcja. Prostate Cancer Screening. Bethesda, MD: / rodzaje / prostaty / pacjenta / prostaty screening-. , [PMID: 26389306]