Q-PAP

Istnieje wiele marek i formy paracetamol dostępne. Nie wszystkie marki są wymienione w tej ulotce.

Paracetamol to lek ból i gorączka reduktor.

Paracetamol jest stosowany w leczeniu wielu chorób, takich jak bóle głowy, bóle mięśni, zapalenie stawów, bóle pleców, toothaches, przeziębienia i gorączki.

Paracetamol może być również używany do celów nie wymienionych w niniejszym przewodniku leków.

Nie należy stosować tego leku, jeśli u pacjenta występuje ciężka choroba wątroby.

Nie należy przyjmować więcej tego leku nie jest zalecane. Przedawkowanie paracetamolu może spowodować uszkodzenie wątroby lub spowodować śmierć. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz nudności, ból w górnej części brzucha, swędzenie, utrata apetytu, ciemny mocz, glinianych kolorze stolce lub żółtaczka (zażółcenie skóry lub oczu).

W rzadkich przypadkach, paracetamol może powodować ciężkie reakcje skóry. Przerwać przyjmowanie tego leku i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz zaczerwienienie skóry lub wysypka, który rozprzestrzenia się i powoduje powstawanie pęcherzy i łuszczenie.

Nie należy przyjmować paracetamol jeśli jesteś uczulony na to, czy u pacjenta występuje ciężka choroba wątroby.

Nie należy przyjmować paracetamol bez porady lekarza, jeśli kiedykolwiek miał alkoholu choroby wątroby (marskość) lub jeśli pijesz więcej niż 3 napoje alkoholowe dziennie. Może nie być w stanie wziąć paracetamol.

Lekarz zadecyduje, czy paracetamol jest bezpieczny do użycia w czasie ciąży. Nie należy stosować leku bez konsultacji z lekarzem, jeśli jesteś w ciąży.

Paracetamol może przenikać do mleka matki i może zaszkodzić dziecku opieki. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka karmi piersią dziecko.

Nie dawaj tego leku na dziecko w wieku poniżej 2 lat, bez konsultacji z lekarzem.

Użyj dokładnie zgodnie z zaleceniami na etykiecie, lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie stosować w większych lub mniejszych ilościach lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane.

Nie należy przyjmować więcej tego leku nie jest zalecane. Przedawkowanie paracetamolu może spowodować uszkodzenie wątroby lub spowodować śmierć.

Działanie leku płynnego ze szczególnym dawki leku miarka lub kubka, a nie ze zwykłym stole łyżką. Jeśli nie masz urządzenie do pomiaru dawki, należy zwrócić się do farmaceuty jeden.

Jeśli leczenie dziecka, użyj pediatrycznej postaci paracetamolu. Należy stosować wyłącznie specjalny zakraplacz dawka-pomiarowego lub strzykawkę, że pochodzi z konkretnej postaci dziecięcej używasz. Należy dokładnie przestrzegać dozowania wskazówkami na etykiecie leku.

Paracetamol dla niemowląt wykonana jest dostępny w dwóch różnych stężeniach dawki, a każda koncentracja przychodzi z własnym zakraplacz medycyny lub strzykawki doustnej. Te urządzenia dozujące nie są równe między różnych stężeniach. Użycie niewłaściwego urządzenia może spowodować, aby dać dziecku przedawkowania paracetamolu. Nigdy nie łączyć ze sobą urządzenia dozujące między niemowląt preparatów paracetamolu.

Być może trzeba wstrząsnąć płyn przed każdym użyciem. Postępuj zgodnie ze wskazówkami na etykiecie leku.

Tabletki do żucia należy dokładnie żuć przed połknięciem.

Upewnij się, że masz suche ręce podczas obchodzenia się z paracetamol rozpadającej się tabletki. Umieścić tabletkę na języku. zacznie się rozpuszczać od razu. Nie połykać w całości, popijając. Pozostawić do rozpuszczenia w ustach bez żucia.

Aby użyć acetaminofen granulat musujący, rozpuszczono jedną paczkę granulek o co najmniej 4 ml wody. Wymieszać tę mieszaninę i pić to wszystko od razu. Aby upewnić się, że cała dawka, dodać trochę więcej wody do tego samego szkła, delikatnie wirować i wypić od razu.

Należy przerwać stosowanie leku paracetamol i jeśli skontaktować się z lekarzem

nadal masz gorączkę po 3 dniach stosowania

masz jeszcze ból po 7 dniach stosowania (lub 5 dni w przypadku leczenia dzieci)

masz wysypkę skórną, ciągłe bóle głowy, ani żadnego zaczerwienienia lub obrzęku; lub

jeśli objawy gorzej, lub jeśli masz jakieś nowe objawy.

Ten lek może powodować niezwykłe rezultaty niektórych badań laboratoryjnych dla glukozy (cukru) w moczu. Powiedz żadnego lekarza, który traktuje cię, że używasz paracetamol.

Przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od ciepła i wilgoci.

Ponieważ paracetamol jest traktowana jako potrzebne, nie mogą być zgodnie z harmonogramem dawkowania. Jeśli pacjent przyjmuje leki regularnie, przyjąć pominiętą dawkę tak szybko, jak to możliwe. Przyjmować pominiętej dawki, jeśli to jest prawie czas na kolejną dawkę. Nie należy przyjmować leku dodatkowego w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Szukajcie awaryjnego lekarską lub zadzwoń linię Poison pomocy na 1-800-222-1222. Przedawkowanie paracetamolu może być śmiertelne.

Pierwsze oznaki przedawkowania paracetamolu to utrata apetytu, nudności, wymioty, bóle brzucha, pocenie się, i zamieszanie lub osłabienie. Później objawy mogą obejmować ból w górnej części brzucha, ciemny mocz oraz zażółcenie skóry lub białek oczu.

Przed użyciem jakiegokolwiek innego przeziębienie, alergia, ból, ani spać leków zapytaj lekarza lub farmaceutę. Paracetamol (czasami w skrócie jako APAP) jest zawarta w wielu leków kombinowanych. Stosowanie niektórych produktów razem może spowodować zbyt wiele paracetamol co może prowadzić do śmiertelnego przedawkowania. Sprawdzić etykietę, aby sprawdzić, czy lek zawiera paracetamol lub APAP.

Należy unikać picia alkoholu. Może to zwiększyć ryzyko uszkodzenia wątroby podczas stosowania paracetamol.

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli masz objawy reakcji alergicznej: pokrzywka; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

W rzadkich przypadkach, paracetamol może spowodować poważne reakcje skórne, które mogą być śmiertelne. Może to nastąpić nawet jeśli wziąć paracetamol w przeszłości i nie ma reakcji. Przerwać przyjmowanie tego leku i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz zaczerwienienie skóry lub wysypka, który rozprzestrzenia się i powoduje powstawanie pęcherzy i łuszczenie. Jeśli masz tego typu reakcji, należy nigdy nie należy stosować żadnych leków zawierających paracetamol, że.

Należy przerwać stosowanie leku paracetamol i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz

nudności, bóle brzucha, swędzenie, utrata apetytu

ciemny mocz, gliny kolorowe stolce; lub

żółtaczka (zażółcenie skóry lub oczu).

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne z FDA na 1-800-FDA-1088.

Inne leki mogą wchodzić w interakcje z paracetamolem, w tym na receptę i ponad-the-counter leków, witamin i preparatów ziołowych. Powiedz każdego z pracowników służby zdrowia o wszystkich lekach używanych obecnie i każdy lek rozpoczęcia lub zakończenia użytkowania.

 Cerner Multum, Inc Wersja: 20.01. Przejrzano dnia: 11.01.2016, 10:51:37.