Qutenza

Nazwa rodzajowa: kapsaicyna; Data zatwierdzenia: 16 listopada 2009; Firma: NeurogesX, Inc. Leczenie: neuralgii

US Food and Drug Administration (FDA) zatwierdziła plastry Qutenza (kapsaicyny) 8% patch do zarządzania bólu neuropatycznego z powodu neuralgii (PHN), ból nerwu, które może obserwować półpasiec. Qutenza dostarcza syntetyczną formę kapsaicynę, substancję papryki chili, która daje im uczucie ciepła, poprzez system dostarczania przez skórę, zapewniając maksymalnie 12 tygodni zmniejszenie bólu po jednorazowym zastosowaniu jednej godziny.

Qutenza działa poprzez kierowanie pewnych nerwów ból w obszarze skóry, gdzie ból jest doświadczony. Qutenza plaster jest stosowany przez lekarza lub pracownika służby zdrowia. Badania kliniczne wykazały, że ból PHN może być zmniejszona do 12 tygodni po jednorazowym zastosowaniu jednej godziny. Do czterech plastry można stosować i plastry mogą być cięte w celu dostosowania się do rozmiarów i kształtu bolącego obszaru. Qutenza jest miejscowo działającym non-narkotyczne leki, że jest mało prawdopodobne, aby powodować senność lub mieć interakcje z innymi lekami. Leczenie Qutenza można powtarzać co trzy lub więcej miesięcy gwarantowany przez powrót bólu.

W badaniach klinicznych najczęstszymi działaniami niepożądanymi były: zaczerwienienie, ból w miejscu podania, świąd i grudki. Większość tych reakcji były przemijające i samo ograniczone. Wśród pacjentów leczonych Qutenza, jeden procent przerwano przedwcześnie z powodu zdarzenia niepożądanego. Poważne działania niepożądane obejmowały one ból w miejscu podania i zwiększone ciśnienie krwi. Wzrosty ciśnienia krwi miało miejsce w trakcie lub krótko po ekspozycji na Qutenza. Zmiany były średnio mniej niż 10 mm Hg, chociaż u niektórych pacjentów miała większe wzrosty a zmiany trwało około dwóch godzin po usunięciu plastra.

Plaster Qutenza agonista kanału TRPV1 wskazany w leczeniu bólów neuropatycznych związanych z neuralgią poopryszczkową (PHN).

Plaster Qutenza zawiera 8% kapsaicyny (640 mcg / cm2). Każdy plaster zawiera w sumie 179 mg kapsaicyny.

Żaden

Najczęstszymi działaniami niepożądanymi (≥ 5% i większa niż kontrola) rumień wniosku strony, ból w miejscu podania, miejscu podania Świąd i grudki w miejscu podania.

Aby zgłosić podejrzewanych działań niepożądanych, należy skontaktować NeurogesX na 1-877-900-NGSX (6479) lub FDA na 1-800-FDA-1088 lub fda.gov/medwatch~~pobj.