radiop opis i nazwy firmowe

środki Radiopaque są leki stosowane w celu zdiagnozowania niektórych problemów medycznych. Zawierają one jod, który blokuje promieni rentgenowskich. W zależności od sposobu, biorąc pod uwagę czynnikiem dla promieni rentgenowskich, że lokalizuje się albo tworzy się w pewnych obszarach ciała. Uzyskany wysoki poziom jodu pozwala rentgenowskie dokonać “obraz” obszaru.

Obszary ciała, w których środek promieni rentgenowskich lokalizuje pojawią się białe na kliszy rentgenowskiej. Stwarza to potrzebne rozróżnienia lub kontrast pomiędzy jednego narządu i innych tkankach. Kontrast pomoże lekarz widać żadnych specjalnych warunków, które mogą istnieć w tym narządu lub części ciała.

alergie

Miejscowe środki nieprzepuszczalne dla promieni rentgenowskich są stosowane w diagnostyce

Cewnik lub strzykawki w celu wprowadzenia roztworu środka nieprzepuszczalnego dla promieni rentgenowskich do pęcherza lub moczowodu celu rozwiązania problemów lub chorób nerek czy innych częściach dróg oddechowych. Może to również być umieszczone w macicy i jajowodów w celu zdiagnozowania problemów lub chorób tych narządów. Po zakończeniu testu, pacjent wydala większość roztworze poprzez oddawanie moczu (po studiach pęcherza lub moczowodu) lub z pochwy (po macicy lub jajowodu badań rur).

środki Radiopaque są klasyfikowane według ich osmolalności (miara koncentracji). Są to wysokiej i niskiej osmolalności środki kontrastowe. środki niskiej osmolalności nowsze i droższe niż te, o wysokiej osmolalności. Dla większości pacjentów, wysokiej osmolalności środek kontrastowy jest dobrym i bezpiecznym wyborem. Jednakże, niektórzy pacjenci są uważane za większym ryzykiem wystąpienia poważnych reakcji ze środkiem nieprzepuszczalnego dla promieni rentgenowskich. Pacjenci z grupy ryzyka, którzy mieli ciężkie reakcje na czynniki Radiopaque w przeszłości. Ponadto, u pacjentów z astmą lub alergią w wywiadzie mogą być na większe ryzyko wystąpienia poważnych reakcji. Dla tych pacjentów, o niskiej osmolalności środek kontrastowy może być wybrany. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tego produktu, skontaktuj się z radiologa.

Dawki substancji nieprzepuszczalnych dla promieniowania będą różne dla każdego pacjenta i zależą od rodzaju testu. Siła roztworu zależy od tego jak dużo jodu zawiera. Różne testy wymagają inną wytrzymałość i ilość roztworu, w zależności od wieku pacjenta, w odróżnieniu od potrzeb, a urządzenia rentgenowskiej używany. Ponadto, dla testów nerkach i innych części dróg oddechowych, ilość roztworu do wykorzystania zależy od wielkości pęcherzyka.

środki Radiopaque mają być używane tylko przez lub pod nadzorem lekarza w radiologii lub radiologa.

Przy podejmowaniu decyzji, aby otrzymać test diagnostyczny, ryzyko podjęcia próby musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla powyższych testów, należy wziąć pod uwagę

Pediatryczny

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na leki z tej grupy lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak barwniki do żywności, środki konserwujące lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

geriatryczna

Chociaż nie ma specyficznego porównywania informacji stosowanie środków nieprzepuszczalnego dla promieni rentgenowskich u dzieci z wykorzystania w innych grupach wiekowych, nie oczekuje się, środki te powodują różne skutki uboczne i problemy u dzieci niż u dorosłych, jak w przypadku, gdy stosuje się w pęcherzu i moczowody. Nie ma konkretnych informacji na temat stosowania leków u dzieci Widoczny na zdjęciach RTG do badań macicy lub jajowodów.

Ciąża

Wiele leków nie były badane szczególnie u osób starszych. Dlatego też nie może być wiadomo, czy one działają dokładnie tak samo, jak w przypadku młodszych dorosłych. Chociaż nie ma specyficznego porównywania informacji stosowanie środków nieprzepuszczalnego dla promieni rentgenowskich do wkraplania do pęcherza moczowego i moczowodów lub w macicy i jajowodów w podeszłym wieku przy zastosowaniu w innych grupach wiekowych, nie oczekuje się, środki te powodują różne skutki uboczne i problemy u osób starszych niż robią u młodszych dorosłych.

Badania nad efektami w ciąży, gdy agenci Radiopaque są wpojone w pęcherzu lub moczowody nie zostały wykonane u kobiet. Badania na zwierzętach przeprowadzono tylko jotalamianu, który nie został pokazany, aby spowodować wady wrodzone, lub inne problemy.

Karmienie piersią

Interakcje

Inne interakcje

Testy diagnostyczne macicy i jajowodów stosując środki nieprzepuszczające promieniowania nie są zalecane w czasie ciąży lub przez co najmniej 6 miesięcy po zakończeniu ciąży. Badanie może powodować inne problemy, takie jak zakażenia w macicy.

Ponadto, środki zawierające jod Radiopaque które w rzadkich przypadkach, spowodowało niedoczynność tarczycy (niedoczynność tarczycy) u dziecka, gdy zostały one wstrzykiwane do worka owodniowego późnym okresie ciąży. Ponadto rentgenowskie jamy brzusznej podczas ciąży może mieć szkodliwy wpływ na płód. Upewnij się, że lekarz wie, jeśli jesteś w ciąży lub gdy istnieje podejrzenie, że może być w ciąży, jeśli mają otrzymać ten środek nieprzepuszczalny dla promieni rentgenowskich.

Innych problemów medycznych

Mimo, że małe ilości substancji nieprzepuszczalnych dla promieniowania są wchłaniane przez ciało i mogą przechodzić do mleka, te środki nie zostały przedstawione, aby spowodować problemy karmienia niemowląt. Jednak może to być konieczne, aby przerwać karmienie piersią czasowo po otrzymaniu środka nieprzepuszczalny dla promieni rentgenowskich. Bądź pewien, że zostało to uzgodnione z lekarzem.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na wykorzystanie testów diagnostycznych w tej klasie. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Lekarz może mieć specjalne instrukcje dla Ciebie w przygotowaniu do testu, takie jak potrzeba specjalnej diecie lub za środek przeczyszczający, lewatywy lub pochwy natryskiem, w zależności od rodzaju testu masz zrobić. Jeśli nie otrzymali takich instrukcji lub jeśli ich nie rozumieją, skontaktować się z lekarzem z wyprzedzeniem.

Dla Państwa komfortu i najlepszych wynikach badań, może zostać poinstruowany na mocz tuż przed zabiegiem.

Jeśli jesteś na hemodializy i potraktowano zawierające gadolin środka kontrastowego (GBCA), lekarz może wykonać hemodializie natychmiast po otrzymaniu środka kontrastowego.

Upewnij się, że lekarz wie, czy planujesz jakieś badania tarczycy w niedalekiej przyszłości. Nawet po kilku tygodniach Wyniki testu tarczycy mogą wiązać się z jodem, w tym środkiem.

Niezwłocznie skonsultować się z lekarzem, jeśli wystąpi pieczenie lub swędzenie skóry; zaczerwieniona lub zaciemnione łaty, skórka obrzęk, hartowanie i / lub zaostrzenie; żółty podniósł plamy na białek oczu, sztywność stawów, ograniczony zakres ruchu w ramionach i nogach ; ból, który jest głęboko w kości biodrowej lub żeber lub osłabienie mięśni. Mogą to być objawy bardzo poważną chorobę nazywa nephrogenic włóknienie układowe (NSF).

Wraz z jego efektami potrzebne, środki nieprzepuszczające promieniowania, może spowodować poważne skutki uboczne, takie jak reakcje alergiczne. Te efekty mogą wystąpić prawie natychmiast lub w kilka minut po środek nieprzepuszczalnego dla promieni rentgenowskich podano. Mimo, że te poważne skutki uboczne pojawiają się rzadko, twój pracownik służby zdrowia będzie przygotowany, aby dać Ci natychmiastowej pomocy medycznej w razie potrzeby. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tego produktu, skontaktuj się z lekarzem.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.