radioterapia i raka piersi

therap promieniowaniem; obejmuje dostarczanie dokładnych ilości promieniowania wysokoenergetycznego do niszczenia komórek nowotworowych. Promieniowanie hamuje rozmnażanie komórek nowotworowych przy jednoczesnym zminimalizowaniu uszkodzeń tkanek zdrowych. Radioterapia wykazano poprawę przeżycia u kobiet z rakiem sutka.

Jak daleko dojdziemy w raku damskiej? Nadążanie za najnowszymi trendami leczenia i badań na temat raka piersi, jajnika, macicy, szyjki macicy i może być trudne. Nowe badania wyjdzie pozornie każdego tygodnia z hot-off-the-press – i często sprzeczne – wyniki. Mammografia? Są też kluczem do zapobiegania lub myląca w najlepsze. I co jest ostatnim słowem na hormonalnej terapii zastępczej? Czy to zapobiec lub powodować raka? Eksperci jeszcze niedawno zakwestionował wartość trzymanie się niską zawartością tłuszczu …

Radioterapia do leczenia raka sutka może być stosowany

Rodzaj promieniowania raka piersi, że większość ludzi zna nazywa radioterapii. Jest to także rodzaj najczęściej stosowane w przypadkach, o; Breas; nowotwór. Promieniowanie wiązki zewnętrzne działa poprzez zogniskowanie wiązki promieniowania w urządzeniu do celu, obszar ciała dotkniętego rakiem.

Innym rodzajem promieniowania raka piersi nazywa brachyterapii. Ten typ dostarcza promieniowania do nowotworu od wewnątrz za pomocą implantu. W przypadku raka sutka, nasiona radioaktywne lub granulki – małe jak ziarna ryżu – są umieszczone wewnątrz piersi w pobliżu nowotworu za pomocą rurki lub małe cewnika. Brachyterapia może być stosowany samodzielnie lub radioterapii. Wielkość guza, położenie, i inne czynniki określić, czy osoba jest kandydatem do rodzaju promieniowania.

Radioterapia jest bezbolesny. Jednak niektóre kobiety doświadczają skutków ubocznych, które mogą zawierać

Mniejsze, bardziej jędrne piersi, które mogą mieć wpływ na możliwości rekonstrukcji piersi

Obrzęk limfatyczny, lub obrzęk, jeśli pachowe (pod pachami) węzły chłonne są napromieniowane

Po lumpektomii bądź mastektomii, samodzielnie lub w połączeniu z chemioterapią i / lub terapii hormonalnej, w celu zmniejszenia ryzyka zachorowania na raka, ponownie w Breas; Jako główny leczenia raka piersi, gdy chirurg uważa, że ​​guz nie można bezpiecznie usunąć, jeśli zdrowia danej kobiety nie pozwala operacji lub kobieta wybiera się nie mieć surger; W leczeniu raka, który rozprzestrzenił się do kości lub Brai; Aby złagodzić ból lub inne problemy, jeśli rak nawraca.