radu ra 223 dichlorek (dożylnie) opis i nazwy firmowe

Radu Ra wtrysku 223 dichlorek jest stosowany w leczeniu mężczyzn z rakiem prostaty, który rozprzestrzenił się do kości, ale bez innych narządów. Jest to środek radiofarmaceutyczny. Radiofarmaceutyków są środki radioaktywne, które są wykorzystywane do znalezienia i leczeniu niektórych chorób.

Lek ten ma być stosowany wyłącznie przez lub pod bezpośrednim nadzorem lekarza.

Ten produkt jest dostępny w następujących postaciach dawkowania

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków radu Ra wstrzyknięcie 223 dwuchlorku w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność radu Ra wstrzyknięcie 223 dwuchlorku w podeszłym wieku.

Rozwiązanie

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

alergie

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

Pediatryczny

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

geriatryczna

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Lekarz lub inny wyszkolony personel medyczny daje leku w szpitalu lub klinice raka. Ten lek jest podawany przez igłę umieszczoną w jednej z żył.

Ciąża

Karmienie piersią

Interakcje

Członkowie rodziny nie może być narażony na działanie promieniowania z tego leku. Płyny z twojego ciała może przenosić promieniowanie do innej osoby, która je dotyka. Praktyka higieny podczas otrzymywania leku i przez co najmniej 1 tydzień po ostatniej dawce. Spłukiwania toalety kilka razy po każdym użyciu. Pranie ubrań, które są zabrudzone stolca lub moczu szybko i oddzielnie od innych ubrań.

Lekarz sprawdzi postępy ściśle podczas przyjmowania tego leku. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować je otrzymać. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Inne interakcje

Ten lek może powodować wady wrodzone, jeśli ojciec używa go, gdy jego partner seksualny ciążę. Jeśli jesteś aktywny seksualnie z kobiet, które mogą zajść w ciążę, należy używać prezerwatyw podczas leczenia i przez 6 miesięcy po przyjęciu ostatniej dawki. Twój partner seksualny musi również stosować skuteczną formę antykoncepcji w trakcie leczenia i przez 6 miesięcy po ostatniej dawce. Jeśli ciąża wystąpi podczas przyjmowania tego leku należy poinformować lekarza od razu.

Innych problemów medycznych

Xofigo® może czasowo obniżyć liczbę białych krwinek we krwi, co zwiększa szanse na zakażenie. Można także zmniejszyć liczbę płytek krwi, które są niezbędne dla prawidłowego krzepnięcia krwi. W takim przypadku istnieją pewne środki ostrożności, które można podjąć, zwłaszcza gdy morfologia krwi jest niski, w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia lub krwawienia

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz zamieszanie, co oznacza spadek w moczu, zawroty głowy, suchość w ustach, omdlenia, zwiększenie częstości akcji serca, zawroty głowy, przyspieszony oddech, zapadnięte oczy, pragnienie, ani zmęczenie lub osłabienie. Mogą to być objawy odwodnienia.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz krwawy mocz, co oznacza spadek w moczu, obrzęk twarzy, palców, lub kończyn dolnych, trudności w oddychaniu lub nadwagi. Mogą to być objawy zaburzeń czynności nerek.

Będziesz narażony na promieniowanie z tego leku. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz wątpliwości co do tego.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.