ramucirumab (dożylnie) środki ostrożności

Lekarz sprawdzi postępy ściśle podczas przyjmowania tego leku. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować je otrzymać. mogą być potrzebne badania krwi i moczu w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Stosowanie leku podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Stosować skuteczną formę kontroli urodzeń, aby powstrzymać się od zajścia w ciążę w trakcie leczenia i przez 3 miesiące po podaniu ostatniej dawki. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania leku należy poinformować lekarza od razu.

Ten lek może również zwiększać ryzyko krwawienia i powodować opóźnienia w gojeniu ran. Z dala od szorstkich sportowych lub w innych sytuacjach, gdzie można być posiniaczone, wyciąć, lub rannych. Szczotka i nici zębów łagodnie. Bądź ostrożny używając ostrych przedmiotów, w tym maszynek do golenia i strzyżenia paznokci. Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli wystąpią jakiekolwiek nietypowe krwawienie lub zasinienie, czarny, smolisty, krew w moczu lub stolcu lub wskazać czerwone plamy na skórze.

Może być również konieczne do monitorowania ciśnienia krwi w domu w trakcie leczenia ramucirumab. W razie zauważenia jakichkolwiek zmian w prawidłowym ciśnieniem tętniczym, należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

Ten lek może powodować reakcje związane z infuzją. Mogą one stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli masz kaszel, trudności z przełykaniem, zawroty głowy, szybkie bicie serca, trudności w oddychaniu, ucisk w klatce piersiowej, obrzęk twarzy lub rąk, gorączka, dreszcze, swędzenie lub pokrzywka lub pustki w podczas przyjmowania tego lekarstwo.

Ten lek może zwiększać ryzyko perforacji przewodu pokarmowego (dziura w brzuchu z krwawieniem). Należy poinformować lekarza od razu, jeśli masz silny ból brzucha lub skurcze, krwawe, czarne, smoliste stolce lub wymioty, lub materiału, który wygląda jak fusy.

Upewnij się, że każdy lekarz lub dentysta, który traktuje cię wie, że używasz tego leku. Być może trzeba przestać zastosowaniem leku przez kilka dni, zanim po operacji.

Ten lek może zwiększyć swoje szanse na posiadanie stanu mózgu zwany syndrom odwracalna tylna leukoencefalopatia (RPLS). Należy poinformować lekarza od razu, jeśli wystąpią nagłe i silne bóle głowy, omdlenia, drgawki, niezwykłą senność, splątanie, lub problemy z wizją, mowy lub chodzenia.

Porozmawiaj z lekarzem przed zastosowaniem tego leku, jeśli planujesz mieć dzieci. Niektórzy mężczyźni i kobiety, którzy korzystają z tego leku stały się bezpłodne (nie może mieć dzieci).