rasagilina

Klasa terapeutyczna: przeciwparkinsonowskich

Używa Dla rasagiliną

Klasa farmakologiczne: Inhibitory monoaminooksydazy, typ B

rasagilina jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Rasagiliny dodaje należy uznać

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na rasagilinę lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków rasagiliną w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność rasagiliny u osób starszych.

Badania sugerują, że lek ten może zmieniać produkcję mleka lub kompozycję. Jeśli alternatywą dla tego leku nie jest wymagane, należy monitorować niemowlęta do skutków ubocznych i odpowiednie spożycie mleka.

Przed użyciem rasagilinę

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas robienia rasagilinę, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Rasagiliny za pomocą któregokolwiek z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Rasagiliny za pomocą któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Korzystanie rasagilinę któregokolwiek z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie rasagilinę z którymkolwiek z poniższych nie jest zwykle zalecane, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę lub jak często używasz rasagilinę lub daje specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może mieć wpływ na korzystanie rasagiliny. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Weźmy tylko jako rasagilina z zaleceniami lekarza, aby pomóc swojej kondycji jak najwięcej. Nie należy przyjmować więcej lub mniej od niego, a nie brać go częściej lub rzadziej, niż lekarz nakazał.

Weź rasagilinę z jedzeniem lub bez.

Zażycie rasagilinę i spożywać pokarmy bogate w tyraminy, napojów lub suplementów diety lub aminy (z ponad-the-counter leków), może wystąpić przełom nadciśnieniowy lub “ser” reakcję. Nadciśnieniowy (wzrost ciśnienia krwi) jest bardzo poważna i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Jest bardzo ważne, aby ograniczyć w diecie tyraminy unikając następujące pokarmy i napoje bogate w tyraminy

Dawka rasagiliny będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki rasagiliny. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki rasagiliny, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Ważne jest, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się, że rasagilina pracuje prawidłowo i aby sprawdzić niepożądanych efektów.

Prawidłowe użycie rasagiliną

Nie używaj rasagilinę jeśli używasz dziurawiec, cyklobenzaprinu, dekstrometorfan, meperydyną, metadon, propoksyfen, tramadol lub skorzystał z inhibitorami MAO w ciągu ostatnich 14 dni.

Jeśli wystąpią objawy wysokiego ciśnienia krwi, należy natychmiast szukać pomocy medycznej. Oznaki i objawy to silne bóle głowy, niewyraźne widzenie lub zaburzenia widzenia, trudności myślenia, stupor lub śpiączka, drgawki, ból w klatce piersiowej, niewyjaśnione nudności lub wymioty.

Upewnij się, że lekarz wie o wszystkich innych leków, z której korzystasz. Rasagilina może spowodować poważny stan zwany syndrom serotoniny w przypadku korzystania z niektórych leków. Obejmuje to w szczególności leki stosowane w leczeniu depresji, takie jak citalopram, escitalopram, duloksetyny, fluoksetyna, fluwoksamina, olanzapina, paroksetyna, sertralina, wenlafaksyna, Celexa®, Cymbalta®, Effexor®, Lexapro®, Luvox®, Paxil®, Prozac®, Sarafem®, Symbyax® lub Zoloft®. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz pobudzenie, splątanie, biegunka, emocje podczas rozmowy, że nie jest normalne, gorączka, wzmożenie odruchów, słaba koordynacja, niepokój, dreszcze, pocenie się, drżenie lub trzęsienie, że nie można kontrolować, czy skurcze. Mogą to być objawy zespołu serotoninowego.

rasagilina może powodować zawroty głowy lub senność. Może nawet doprowadzić do zaśnięcia bez ostrzeżenia podczas jazdy, mówić, ani jeść. Nie należy prowadzić pojazdów ani niczego, co mogłoby być niebezpieczne, dopóki nie wiemy, jak rasagilina wpływa.

rasagilina doda na działanie alkoholu i innych leków działających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (które sprawiają, że senności lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi). Niektóre przykłady OUN są leki przeciwhistaminowe lub lek na katar sienny, inne alergie lub przeziębienie, środki uspokajające, środki uspokajające lub medycyny snu, recepty ból medycyny lub narkotyków, medycyna wystąpienia drgawek lub barbiturany, środki zwiotczające mięśnie, lub anestezjologii, w tym niektóre środki znieczulające stomatologicznych. Przed podjęciem któregokolwiek z powyższych podczas przyjmowania rasagilinę sprawdzić u lekarza lub dentysty.

Jeśli pacjent przyjmuje rasagilinę z lewodopą, mogą wystąpić dyskinezy wzrosła (np drganie, skręcanie, niekontrolowane powtarzające się ruchy języka, warg, twarzy, ramion, nóg lub). Skonsultuj się z lekarzem, jeśli którykolwiek z tych objawów.

Mogą wystąpić zawroty głowy, uczucie pustki w głowie, lub omdlenia, zwłaszcza kiedy wstać z pozycji leżącej lub siedzącej. Wstawanie powoli może pomóc. Jeżeli macie ten problem, należy skontaktować się z lekarzem.

Jeśli pojawią się jakieś niezwykłe lub dziwne myśli i zachowań podczas odbierania rasagilinę, należy to omówić z lekarzem. Inne zmiany mogą być splątanie, nasilenie depresji, omamy wzrokowe (widzenie rzeczy, które nie istnieją), myśli samobójcze i niezwykłe emocje, nerwowość lub drażliwość.

Środki ostrożności podczas korzystania z rasagilinę

Niektórzy ludzie, którzy korzystali rasagilinę miał nietypowe zmiany w ich zachowaniu. Porozmawiaj z lekarzem od razu, jeśli pojawią się problemy z hazardem lub zwiększonego zainteresowania seksem podczas korzystania rasagilinę.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli występują drgawki (napady drgawkowe), trudności w oddychaniu, szybkie bicie serca, wysoka gorączka, wysokie lub niskie ciśnienie krwi, zwiększone pocenie się, utrata kontroli nad pęcherzem, ciężką sztywnością mięśni, niezwykle bladą skórę lub zmęczenie. Mogą to być objawy poważnej choroby zwanej złośliwy zespół neuroleptyczny (NMS).

Nie należy przerywać przyjmowania rasagilinę bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Lekarz może zalecić, aby stopniowo zmniejszyć ilość przyjmowaniu leku przed przerwaniem leczenia.

Ważne jest, aby lekarz regularnie sprawdzać skórę na objawy raka skóry zwanego czerniakiem. Jeśli zauważysz jakiekolwiek nietypowe czerwone, brązowe lub czarne plamy na skórze, należy skonsultować się z lekarzem od razu.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to w szczególności na receptę lub bez recepty (over-the-counter) leki stosowane w kontrolowaniu apetytu, astma, przeziębienia, kaszel, katar sienny lub problemów zatok, ponieważ mogą one zwiększyć ciśnienie krwi.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

rasagiliny Side Effects

rasagilina

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Choroba Parkinsona Exelon, ropinirolu, benztropine, Sinemet, pramipeksolu, karbidopa / lewodopa, amantadyna, Requip, Mirapex, Cogentin, rywastygminy, Azilect, bromokryptyna, triheksyfenidylem, Artane, selegilina, Rytary, Neupro entakapon, Stalevo, Belladonna, biperydenem, Symmetrel, Parlodel