Relenza (zanamivir) używa, dawkowanie, skutki uboczne

Czym jest Relenza?

Relenza jest stosowana w leczeniu objawów grypy spowodowanej wirusem grypy u pacjentów, którzy mieli objawy przez okres krótszy niż 2 dni. Relenza może być również podawany w celu zapobiegania grypie u ludzi, którzy mogą być narażeni, ale nie mają jeszcze objawów. Zanamiwir nie będzie leczyć przeziębienie.

Relenza nie powinien być stosowany w miejsce coraz roczne grypie. Centers for Disease Control zaleca coroczną szczepionkę przeciw grypie, aby chronić Cię każdego roku z nowymi szczepami wirusa grypy.

Relenza nie powinien być stosowany w miejsce coraz roczne grypie. Centers for Disease Control zaleca coroczną szczepionkę przeciw grypie, aby chronić Cię każdego roku z nowymi szczepami wirusa grypy.

Ważna informacja

Przed zastosowaniem leku Relenza, należy poinformować lekarza, jeśli pacjent choruje na astmę, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP), lub jakąkolwiek inną przewlekłą chorobą płuc. Poważne lub zagrażające życiu skurcz oskrzeli (trudności w oddychaniu) i inne skutki dla płuc mogą wystąpić podczas korzystania Relenza. Przestań używać tego leku i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz świszczący oddech lub poważne problemy z oddychaniem. Nie należy używać nebulizatora lub respiratora dać leku. Relenza Proszek do inhalacji nie należy mieszać z cieczą.

Leczenie lekiem Relenza powinny rozpocząć jak najszybciej, gdy pojawią się objawy grypopodobne, takie jak gorączka, dreszcze, bóle mięśni, ból gardła i katar lub zatkany nos.

Nie należy stosować leku Relenza w leczeniu objawów grypy u dzieci w wieku poniżej 7 lat. Dzieci w wieku 5 lat mogą korzystać z leków, aby zapobiec objawy grypy. Nie stosować wziewne nosa szczepionki przeciw grypie (FluMist) w ciągu 2 tygodni przed lub w ciągu 48 godzin po zastosowaniu leku Relenza. Zanamiwir mogą wpływać na działanie leku z FluMist, co szczepionka mniej skuteczne. Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza.

Niektóre osoby korzystające zanamiwir mieli rzadkie skutki uboczne w błąd, delirium i samookaleczeń. objawy te nie występowały najczęściej u dzieci. Nie wiadomo, czy lek ten był dokładna przyczyna tych objawów. Jednak każdy, używając Relenza należy obserwować pod kątem oznak zamieszania lub nietypowych zachowań. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli Ty lub dziecko zastosowaniem leku ma żadnego z tych objawów.

Przed zastosowaniem leku Relenza

Nie należy stosować leku Relenza, jeśli jesteś uczulony na zanamivir lub laktozy (białko mleka). Przed zastosowaniem leku należy poinformować lekarza, jeśli masz astmę, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP), lub jakąkolwiek inną przewlekłą chorobą płuc. Poważne lub zagrażające życiu skurcz oskrzeli (trudności w oddychaniu) i inne skutki dla płuc mogą wystąpić podczas korzystania Relenza.

Jeśli masz astmę, POChP, lub inne przewlekłe choroby płuc, upewnij się, że szybko działający wziewny lek rozszerzający oskrzela dostępne w leczeniu poważnych problemów z oddychaniem, które mogą wystąpić podczas korzystania Relenza. rozszerzające oskrzela szybko działający obejmują albuterol (Ventolin, Proventil), bitolterol (Tornalate), metaproterenol (Alupent) i pirbuterol (Maxair). Porozmawiaj ze swoim lekarzem, który lek jest dla Ciebie najlepszy.

Jeśli przewidziane są w użyciu oskrzela w tym samym czasie, co Relenza, należy najpierw lek rozszerzający oskrzela.

kategoria ciąża C. Rząd nie wiadomo, czy Relenza będzie zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Należy poinformować lekarza, jeśli jesteś w ciąży. Lekarz zadecyduje, czy powinieneś otrzymać Relenza, zwłaszcza jeśli mają wysokie ryzyko zakażenia grypą. Nie wiadomo, czy zanamiwir przenika do mleka matki lub jeżeli mogłoby to zaszkodzić dziecka pielęgniarskiej. Nie stosować tego leku, nie mówiąc lekarzowi, jeśli pacjentka karmi piersią dziecko.

Zobacz także: Ciąża i karmienie piersią ostrzeżenia (bardziej szczegółowo)

Nie stosować tego leku w leczeniu objawów grypy u dzieci w wieku poniżej 7 lat. Dzieci w wieku 5 lat mogą korzystać z leków, aby zapobiec objawy grypy.

Korzystanie Relenza dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie stosować w większych lub mniejszych ilościach lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane. Postępuj zgodnie ze wskazówkami na etykiecie recepty.

Leczenie lekiem Relenza powinny rozpocząć jak najszybciej, gdy pojawią się objawy grypopodobne, takie jak gorączka, dreszcze, bóle mięśni, ból gardła i katar lub zatkany nos.

Relenza jest pakowany w kształcie dysku foliowych opakowaniach zawierających 4 blistry po medycynie. Dyski te są umieszczane w urządzeniu zwanym Diskhaler, które będą używane do inhalacji leku. Urządzenie otwiera i ładuje blister proszku do inhalacji przy każdym użyciu inhalatora. Urządzenie dysk nie jest do stosowania z przekładką. Postępuj zgodnie z instrukcjami pacjenta dostarczonych z Diskhaler.

Nie należy używać nebulizatora lub respiratora dać Relenza. Zanamiwir proszek do inhalacji nie powinien mieszać się z cieczą. Nie stosować żadnych innych leków w Diskhaler. Zawsze umieścić pokrywę z powrotem na urządzenie, gdy nie jest w użyciu.

W leczeniu objawów grypy: Użyj 2 inhalacje co 12 godzin przez 5 dni. Lekarz może zalecić stosowanie dwóch dawek w pierwszym dniu leczenia, rozstawione co najmniej 2 godziny od siebie. W kolejnych dniach, dawki powinny być rozmieszczone co 12 godzin. Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza.

Aby zapobiec objawy grypy: Użyj 2 inhalacje co 24 godzin przez 10 do 28 dni. Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza.

Jeśli masz przewlekłą chorobę układu oddechowego, takich jak astma czy POChP i zaplanowane są do korzystania z wziewnym lekiem rozszerzającym oskrzela w tym samym czasie co Relenza, należy skorzystać z wziewnym lekiem rozszerzającym oskrzela przed zastosowaniem leku.

Używać tego leku do pełnego zalecany okres czasu. Twoje objawy mogą poprawić, zanim infekcja jest całkowicie wyczyszczone. Należy poinformować lekarza, jeśli objawy nie ustępują, czy też gorzej.

Przechowywać w temperaturze pokojowej Relenza dala od wilgoci i ciepła. Wyrzucić Diskhaler po zakończeniu leczenia.

Użyj pominiętą dawkę tak szybko, jak to możliwe. Przyjmować pominiętej dawki, jeśli to jest w ciągu 2 godzin po kolejną dawkę. Nie używać dodatkowego leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Zadzwoń do lekarza, jeśli pominąć kilka dawek.

Jak należy stosować leku Relenza?

Nie stosować wziewne nosa szczepionki przeciw grypie (FluMist) w ciągu 2 tygodni przed lub w ciągu 48 godzin po zastosowaniu leku Relenza. Zanamiwir mogą wpływać na działanie leku z FluMist, co szczepionka mniej skuteczne. Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza.

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli którykolwiek z tych objawów reakcji alergicznej na Relenza: pokrzywka; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła. Niektóre osoby korzystające zanamiwir mieli rzadkie skutki uboczne w błąd, delirium i samookaleczeń. objawy te nie występowały najczęściej u dzieci. Nie wiadomo, czy Relenza była dokładna przyczyna tych objawów. Jednak każdy, zastosowaniem leku należy obserwować pod kątem oznak zamieszania lub nietypowych zachowań. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli Ty lub dziecko za pomocą Relenza ma żadnego z tych objawów.

Przestań używać Relenza i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz świszczący oddech lub poważne problemy z oddychaniem lub jeśli masz ochotę możesz zemdleć.

Mniej poważne Relenza działania niepożądane mogą obejmować

bół głowy

zawroty głowy

nudności, wymioty, biegunka

gorączka, dreszcze, bóle stawów

ból ucha; lub

objawy przeziębienia takie jak zatkany nos, kichanie, ból gardła

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne dla rządu w rządowym-1088.

Mogą być też inne leki, które mogą wchodzić w interakcje z Relenza. Należy poinformować lekarza o wszystkich leków używanych. Obejmuje to na receptę, over-the-counter, witaminy i produkty ziołowe. Nie rozpocząć nowy lek, nie mówiąc o tym lekarzowi.

Co się stanie, jeśli pominięcia dawki?

12.01.2012-06-12, 02:09:50

Co się stanie, jeśli przedawkowania?

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Co należy unikać?

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w rządzie

Grypa Tamiflu, amantadyna, oseltamiwir, Symmetrel, Percogesic, Theraflu Grypa, przeziębienie i kaszel w proszku, Coricidin HBP Cold & Flu, Dologesic

Relenza skutki uboczne

Świńska grypa Tamiflu, oseltamiwir, zanamiwir, szczepionki wirus grypy, H1N1, inaktywowane

Profilaktyka grypy Tamiflu, amantadyna, Fluzone, Fluvirin, oseltamiwir, Afluria, Fluzone wysoka dawka, Symmetrel

Jakie inne leki wpłynie Relenza?

Relenza (zanamivir)