rhoxal-estradiol derm 75

Estrogeny są żeńskie hormony. Są one wytwarzane przez organizm i są konieczne do prawidłowego rozwoju seksualnego kobiet i dla regulacji cyklu menstruacyjnego podczas wieku rozrodczym.

Używa Dla Rhoxal-estradiol Derm 75

Jajniki zaczynają produkować mniej estrogenów po menopauzie (zmiana życia). Lek ten został przepisany w celu uzupełnienia mniejszej ilości estrogenu. Estrogeny pomóc złagodzić objawy menopauzy, takie jak uderzenia gorąca i pocenie się niezwykłym, dreszcze, omdlenia, lub zawroty głowy.

Estrogeny są przewidziane dla kilku przyczyn

Estrogeny mogą także być wykorzystywane w innych warunkach, które ustala lekarz.

Nie ma medycznych dowodów na poparcie przekonania, że ​​stosowanie estrogenów będzie utrzymać pacjenta uczucie młodych, utrzymać skórę miękką, lub opóźnić powstawanie zmarszczek. Ani nie udowodniono, że stosowanie estrogenów w okresie menopauzy będzie złagodzić objawy emocjonalne i nerwowe, chyba że objawy te są spowodowane przez inne objawy menopauzy, takie jak uderzenia gorąca czy gorąca.

Estrogeny są dostępne tylko na receptę lekarza.

Gdy lek został dopuszczony do obrotu w danym zastosowaniu, doświadczenie może wykazać, że jest to również użyteczne dla innych problemów medycznych. Chociaż te zastosowania nie znajdują się na etykietach produktów estrogenów stosuje się w niektórych pacjentów z następujących schorzeń

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na leki z tej grupy lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak barwniki do żywności, środki konserwujące lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Przed użyciem Rhoxal-estradiol Derm 75

Nie zaleca się stosowania tego leku przed okresem dojrzewania. Wzrost kości może być zatrzymany za wcześnie. Dziewczęta i chłopcy mogą wystąpić wzrost piersi. Dziewczyny mogą mieć pochwy zmian, w tym krwawienia z pochwy.

Ten lek może być używany do rozpoczęcia dojrzałości płciowej u nastolatków z niektórymi typami opóźnionego dojrzewania.

Osoby starsze są szczególnie wrażliwe na działanie estrogenów. To może zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych podczas leczenia, zwłaszcza w mózgu, inwazyjnego raka sutka, i zaburzenia pamięci.

Estrogeny nie są zalecane do stosowania w czasie ciąży lub zaraz po porodzie. Zajścia w ciążę lub utrzymaniem ciąży nie jest prawdopodobne mniej więcej w czasie menopauzy.

Niektóre Estrogeny okazały się przyczyną poważnych wad wrodzonych u ludzi i zwierząt. Niektóre córki mężczyzn, którzy brali dietylostilbestrol (DES) w czasie ciąży opracowali problemy reprodukcyjne (narządów) dróg i rzadko, raka pochwy lub szyjki macicy (otwarcie do macicy), kiedy to osiągnęły wieku rozrodczym. Niektórzy synowie kobiet, które przyjmowały DES w czasie ciąży opracowali problemami układu moczowego-płciowego.

Stosowanie tego leku nie jest zalecane u kobiet karmiących piersią. Estrogeny przenikają do mleka matki i ich możliwy wpływ na dziecko nie jest znany.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z tych leków, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Używanie leków w tej klasie z któregokolwiek z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję, aby nie traktować Cię z leków tej klasy lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosuje leki w tej klasie każdy z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na stosowanie leków w tej klasie. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Dla wszystkich pacjentów

U mężczyzn leczonych na raka piersi i prostaty

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają estrogen. To nie może być specyficzny dla Rhoxal-estradiol Derm 75. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Przyjmować tego leku zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej i nie biorą lub używać go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Dla pacjentów przyjmujących którykolwiek z estrogeny doustnie, starają się przyjmować lek o tej samej porze każdego dnia, aby zmniejszyć możliwość wystąpienia działań niepożądanych i aby mogła ona działać lepiej.

Lek zwykle przychodzi z informacją dla pacjenta lub kierunkach. Przeczytaj i postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi w wkładki ostrożnie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Dla pacjentów przyjmujących którykolwiek z estrogeny doustnie lub przez wstrzyknięcie

Dla pacjentów stosujących przezskórną (plaster)

Prawidłowe stosowanie estrogenów

Dla pacjentów stosujących miejscowe emulsji (mleczko skin)

Jeśli używasz spray transdermalny Evamist®

Leki w tej klasie dawki będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tych leków. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

W przypadku pominięcia dawki leku, należy zastosować ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania.

Pominięcie zużycie lub zmienić plaster, jeden na tak szybko, jak to tylko możliwe. Jeśli zbliża się czas, aby umieścić na swojej kolejnej łatki, czekać do tego czasu, aby zastosować nowy plaster i przejdź pominiętej. Nie należy stosować dodatkowe łaty w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Środki ostrożności podczas używania Rhoxal-estradiol Derm 75

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się ten lek nie powoduje niepożądanych efektów. Wizyty te będą zwykle co roku, ale niektórzy lekarze wymagają je częściej.

W niektórych pacjentów stosujących estrogeny, tkliwość, obrzęk lub może wystąpić krwawienie z dziąseł. Szczotkowanie i nitkowanie zębów starannie i regularnie masować dziąsła mogą temu zapobiec. Zobacz swojego dentystę regularnie, aby mieć swoje zęby czyszczone. Sprawdź u lekarza lub dentysty, jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat jak dbać o zęby i dziąsła, lub jeśli wystąpią jakiekolwiek tkliwość, obrzęk lub krwawienie dziąseł.

Mimo, że częstość występowania jest mała, stosowanie estrogenów może zwiększyć Ci prawdopodobieństwo zachorowania na raka sutka, jajników lub macicy (macicy). Dlatego bardzo ważne jest, aby regularnie badać piersi wszelkich nietypowych brył lub rozładowania. Zgłaszać wszelkie problemy z lekarzem. Należy również mieć mammografię (zdjęcia rentgenowskie piersi) zrobić, jeśli tak zalecił lekarz. Ponieważ rak piersi wystąpił u mężczyzn przyjmujących estrogeny, regularne piersi self-egzaminów i egzaminów przez lekarza wszelkich nietypowych brył lub wyładowania należy zrobić.

Jeśli miesiączkowania okresy zostały zatrzymane, mogą zacząć od nowa. Efekt ten w dalszym ciągu tak długo, jak lek wykonaniu. Jednakże, jeśli przy ciągłej terapii (0,625 mg sprzężonych estrogenów i 2,5 mg medroksyprogesteronu raz na dzień), miesięczne krwawienie zwykle kończy się w ciągu 10 miesięcy.

Rhoxal-estradiol Derm Skutki uboczne 75

Ponadto, krwawienie z pochwy pomiędzy swoimi regularnymi miesiączkami mogą wystąpić w ciągu pierwszych 3 miesięcy użytkowania. Nie należy przerywać przyjmowania leku. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli krwawienie trwa przez niezwykle długi czas, jeżeli termin ten nie został uruchomiony w ciągu 45 dni od daty ostatniej miesiączki, lub jeśli myślisz, że jesteś w ciąży.

Powiadom lekarza prowadzącego o stosowaniu tego leku przed uzyskaniem jakiegokolwiek badania laboratoryjnego, ponieważ niektóre wyniki mogą być naruszone.

Skontaktować się z lekarzem dziecka od razu, jeśli dziecko zaczyna mieć następujące objawy: brodawki lub piersi lub obrzęk u samic lub rozszerzenia piersi u mężczyzn. Twoje dziecko może być narażone na Evamist® sprayu przezskórnego.

Nie dopuszczać swoje zwierzęta lizać lub dotknij ramię, gdzie został zastosowany Evamist® sprayu transdermalny. Małe zwierzęta mogą być wrażliwe na ten lek. Zadzwoń do weterynarza swojego zwierzaka, jeśli Twój pies zaczyna mieć następujące objawy: brodawki lub powiększenie piersi, obrzęk sromu, ani żadnych oznak choroby.

Kobiety rzadko mają poważne skutki uboczne biorąc estrogeny zastąpić estrogen. Omów te ewentualne efekty z lekarzem

Przedłużone stosowanie estrogenów odnotowano zwiększenie ryzyka raka endometrium (rak błony śluzowej macicy) u kobiet po menopauzie. Ryzyko to wydaje się zwiększać w dawce i długości wzrost zastosowania. Gdy estrogeny stosowane są w niskich dawkach do mniej niż 1 rok, jest mniejsze ryzyko. Ryzyko jest również zmniejszona, jeśli progestagen (innego hormonu żeńskiego) dodaje się, lub zastępuje część, dawką estrogenów. W przypadku macicy usunięto chirurgicznie (macicę), nie ma ryzyka raka macicy.

Mimo, że częstość występowania jest mała, stosowanie estrogenów może zwiększyć Ci prawdopodobieństwo zachorowania na raka sutka. rak piersi odnotowano u mężczyzn mających estrogenów.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Następujące efekty uboczne mogą być powodowane przez skrzepy krwi, co może doprowadzić do udaru, zawału serca i śmierci. Te działania niepożądane występują rzadko, a kiedy się zdarzają, występują one u mężczyzn leczonych z powodu raka za pomocą wysokich dawek estrogenów.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Ponadto, wiele kobiet, które biorą estrogen z progestagenem (inny z żeńskiego hormonu) rozpocznie mając miesięczne krwawienia z pochwy, podobne do miesiączki, znowu. Efekt ten w dalszym ciągu tak długo, jak lek wykonaniu. Jednak miesięczne krwawienie nie wystąpi u kobiet, które miały macicę usunięto chirurgicznie (całkowita histerektomia).

Ten lek może powodować wypadanie lub przerzedzenie włosów na głowie u niektórych osób.

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.