rifater

Ciężka i czasami śmiertelne zapalenie wątroby typu donoszono z terapią izoniazyd i mogą pojawić się nawet po wielu miesiącach leczenia. Ryzyko zapalenia wątroby zwiększa się wraz z wiekiem i alkoholu. Miesięczne wyniki testów czynnościowych wątroby kliniczne oceniające i powinno być wykonywane.

Używa Dla Rifater

Klasa terapeutyczna: przeciwgruźlicze Combination

Klasa chemiczna: rifamycyny

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Ryfampicyna, izoniazyd, a kombinacja pyrazynamid mogą nie być odpowiednie do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 15 lat. Wyższe dawki izoniazyd są zwykle wymagane w tej grupie wiekowej.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność ryfampicyna, izoniazyd i kombinacji pyrazynamid w podeszłym wieku.

Przed użyciem Rifater

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z którymkolwiek z poniższych nie jest zwykle zalecane, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często stosować tego leku, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Stosowanie leku z żadnym z następujących pozycji może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często stosować tego leku, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Weź ten lek zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Aby to zrobić może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Lek należy przyjmować na czczo, 1 godzinę przed lub 2 godziny po posiłku z pełną szklanką wody. Ważne jest, aby przyjmować tego leku w regularnych odstępach czasu.

Jeśli ten lek rozstrój żołądka, należy przyjąć ją z pożywieniem. Leki zobojętniające mogą również pomóc. Jednakże, nie należy przyjmować leki zobojętniające sok żołądkowy zawierających glin (np Maalox®, Mylanta®) w ciągu 1 godziny od chwili wziąć ryfampicyna izoniazyd i kombinacji pyrazynamid. Mogą zachować ten lek będzie działał prawidłowo.

Aby pomóc wyjaśnić swoje gruźlicy (TB) w całości, to jest bardzo ważne, aby utrzymać leku do pełnego czasu leczenia, nawet jeśli zaczynają czuć się lepiej po kilku tygodniach. Ważne jest, aby nie pomijać żadnej dawki.

Lekarz może także chcą, aby podjąć pirydoksyny (np Hexa-Betalin, witamina B6) codziennie, aby zapobiec lub zmniejszyć niektóre z efektów ubocznych izoniazyd. Jeśli jest to konieczne, jest bardzo istotne, aby pirydoksyny codziennie wraz z lekiem. Nie przegap żadnych dawek.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Jeśli kombinacja ryfampicyna, izoniazyd i pyrazynamid zostaje wciągnięty na nieregularnym harmonogramem, działania niepożądane mogą występować częściej i mogą być bardziej poważne niż zwykle. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tego produktu, skontaktuj się z lekarzem.

Prawidłowe użycie Rifater

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Jeśli objawy nie ustępują w ciągu 2 do 3 tygodni, czy też stać się gorzej, skontaktować się z lekarzem.

Nie należy stosować leku, jeśli otrzymują także pewne leki stosowane w leczeniu zakażenia HIV (takie jak atazanawir, darunawiru, fosamprenawiru, rytonawir, sakwinawir typranawiru, Aptivus®, Fortovase®, Invirase®, Lexiva®, Norvir®, Prezista®, lub Reyataz®).

Problemy z wątrobą może być bardziej prawdopodobne, jeśli regularnie pić napojów alkoholowych podczas stosowania tego leku. Ponadto regularne spożywanie alkoholu może utrzymać ten lek będzie działał prawidłowo. Dlatego należy bezwzględnie ograniczyć ilość napojów alkoholowych pić podczas przyjmowania tego leku.

Środki ostrożności podczas korzystania Rifater

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli niewyraźne widzenie, trudności w czytaniu, lub jakiejkolwiek innej zmiany w widzeniu występuje w trakcie lub po zakończeniu leczenia. Lekarz może zalecić, aby mieć oczy sprawdzane przez okulistę (okulisty).

Przestań używać tego leku i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz bóle stawów, sztywność lub obrzęk, dolnej części pleców, boczne lub ból brzucha lub obrzęk stóp lub podudzi.

Lek ten powoduje mocz, kał, ślina, plwocina, pot i łzy, aby włączyć czerwono-pomarańczowy do czerwonawo-brązowy. To należy się spodziewać podczas przyjmowania tego leku. Ten efekt może spowodować miękkie soczewki kontaktowe, by stać się trwale odbarwić. Standardowe roztwory czyszczące nie mogą wyjąć wszystkie przebarwienia. Dlatego najlepiej jest nie do noszenia miękkich soczewek kontaktowych podczas stosowania tego leku. Twarde soczewki kontaktowe nie są przebarwione przez ten lek. Warunek ten powróci do normy po zaprzestaniu przyjmowania leku. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tego produktu, skontaktuj się z lekarzem.

Jeżeli lek ten powoduje, abyś czuł się bardzo zmęczony lub bardzo słaby, albo powoduje niezgrabność; niestabilność, utratę apetytu, nudności, drętwienie, mrowienie, pieczenie lub ból w rękach i stopach lub wymioty, przerywać i skontaktować się z lekarza natychmiast. Mogą to być wczesne objawy poważniejszych czynności wątroby lub nerwowych problemów, które mogłyby rozwinąć później.

Ryfampicyna, izoniazyd, a kombinacja pyrazynamid może powodować problemy krwionośne. Problemy te mogą prowadzić do zwiększenia szansy pewnych infekcji, powolne gojenie i krwawienia z dziąseł. Dlatego należy być ostrożnym przy stosowaniu zwykłych szczoteczek do zębów, nici dentystyczne i wykałaczki. Prace stomatologiczne powinny być opóźnione aż twoi morfologię krwi wróciło do normy. Sprawdź u lekarza lub dentysty, jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat prawidłowej higieny jamy ustnej (do pielęgnacji jamy ustnej) w trakcie leczenia.

Jeśli wysypka skórna, pokrzywka, czy wystąpiła reakcja alergiczna na ten lek, należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem jak najszybciej.

Przed masz żadnych badań lekarskich, poinformować lekarza odpowiedzialnego za które biorą ten lek. Wyniki niektórych badań mogą mieć wpływ tego leku.

Rifater Side Effects

Rifater (izoniazyd / pyrazynamid / ryfampicyna)

Jedzenia niektórych pokarmów (takich jak ser [Szwajcarskiej lub Cheshire] lub ryb [np bonito, tuńczyk lub sardynele]) lub picie czerwonego wina może wywołać reakcje u niektórych pacjentów przyjmujących leki zawierające izoniazyd,. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli zaczerwienienie, szybko lub kołatanie serca, bóle głowy, zaczerwienienie lub świąd skóry, pocenie się, zawroty głowy lub zawroty głowy występuje podczas przyjmowania tego leku.

Pigułki antykoncepcyjne mogą nie działać prawidłowo podczas przyjmowania tego leku. Aby utrzymać z zajściem w ciążę, należy użyć innej formy kontroli urodzeń wraz ze swoimi pigułki antykoncepcyjne. Inne postacie obejmują prezerwatywy, membrany, lub pianki antykoncepcyjne lub galaretki.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Lek ten powoduje często mocz, kał, ślina, plwocina, pot i łzy, aby włączyć czerwono-pomarańczowy do czerwonawo-brązowy. To efekt uboczny z reguły nie wymagają pomocy medycznej.

Ciemny mocz oraz zażółcenie skóry lub oczu (objawy zaburzeń czynności wątroby spowodowanych przez izoniazyd) są bardziej prawdopodobne u pacjentów w wieku 50 lat i starszych.

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Gruźlica, Active cyprofloksacyna, Levaquin, lewofloksacyna, Avelox, ryfampicyna, izoniazyd, moksyfloksacyna, amikacyna, etambutol, streptomycyna, gatifloksacynę, pyrazynamid, Floxin, kanamycyna, techin, Amikin, etionamid, Rifadin, izoniazyd / ryfampicyna, cykloseryna, izoniazyd / pyrazynamid / ryfampicyna , ryfapentyna