rimabotulinumtoxinb domięśniowe

Skutki rimabotulinumtoxinB i wszystkich produktów toksyny botulinowej może rozprzestrzeniać się z obszaru wtryskowego w celu wyprodukowania objawy, zgodne z jadu efektów toksycznej. Objawy te były zgłaszane godzin do kilku tygodni po podaniu. Połykania i trudności w oddychaniu mogą stanowić zagrożenie dla życia i nie było doniesień o śmierci. Ryzyko wystąpienia objawów prawdopodobnie największe u dzieci leczonych spastyczności ale objawy mogą również wystąpić u dorosłych, w szczególności u tych pacjentów, którzy mają podstawowych warunków, która predysponuje je do tych objawów. Przypadki rozprzestrzeniania efekt zaszły w dawkach porównywalnych do tych, które stosuje się w leczeniu dystonii szyjnej i przy niższych dawkach.

Używa Dla rimabotulinumtoxinb

Klasa terapeutyczna: agent szyjki macicy

Farmakologiczna Klasa: Blocker nerwowo-mięśniowe, dla depolaryzacji

RimabotulinumtoxinB wstrzykuje się do mięśni są dotknięte. W zależności od stanu pacjenta może być potrzebna więcej niż jeden zabieg.

rimabotulinumtoxinb jest dostępny tylko na receptę lekarza i będzie podawany przez lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla rimabotulinumtoxinb, następujące dokumenty powinny być traktowane

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowe lub reakcja alergiczna na rimabotulinumtoxinb ani żadnych innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków rimabotulinumtoxinB w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Przed użyciem rimabotulinumtoxinb

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność rimabotulinumtoxinB w podeszłym wieku.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na wykorzystanie rimabotulinumtoxinb. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Lekarz daje rimabotulinumtoxinb w szpitalu lub klinice. rimabotulinumtoxinb jest podana jako strzałem do jednego ze swoich mięśni.

Lekarz użyje rimabotulinumtoxinB (Myobloc®) wyłącznie w celu leczenia choroby. Inne produkty toksyna botulinowa może nie działać w ten sam sposób i wymagają inną dawkę.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować je otrzymać.

Poważne reakcje mięśniowe miały miejsce w ciągu kilku godzin do kilku tygodni po otrzymaniu rimabotulinumtoxinb. Jeśli zaczniesz mieć osłabienie mięśni lub problemy z przełykaniem, rozmowy, czy oddycha, należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym. W niektórych sytuacjach, problemy te mogłyby stanowić zagrożenie dla życia i mogą wymagać leczenia w szpitalu lub klinice.

rimabotulinumtoxinb może spowodować słabe mięśnie i powodować problemy z widzeniem. Unikaj jazdy, obsługa maszyn, lub cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli czujesz się słaby lub nie są w stanie dobrze widzieć.

Jedna część rimabotulinumtoxinb jest wykonany z oddanej krwi ludzkiej. Niektóre ludzkie produkty krwiopochodne przekazały niektóre wirusy z ludźmi, którzy otrzymali je. Ryzyko zarażenia wirusem z leków wykonane z ludzkiej krwi została znacznie zmniejszona w ostatnich latach. Jest to wynik wymaganego badania ludzkich dawców dla pewnych wirusów, a badania w czasie produkcji tych leków. Choć ryzyko jest niskie, porozmawiać z lekarzem, jeśli masz wątpliwości.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Prawidłowe użycie rimabotulinumtoxinb

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Nadmierne pocenie Botox, Drysol, onabotulinumtoxinA, Hypercare, Myobloc

Zmarszczki na twarzy Botox, Xeomin, onabotulinumtoxinA, Botox, Restylane, Dysport

baklofen dystonia, Botox, Lioresal, onabotulinumtoxinA, Myobloc

Cervical dystonia baklofen, Botox, Lioresal, Xeomin, onabotulinumtoxinA, Dysport

Środki ostrożności podczas korzystania z rimabotulinumtoxinb

rimabotulinumtoxinb Side Effects

Toksyna botulinowa typu b