riociguat

Nie podawać riociguat kobiet w ciąży, ponieważ może to spowodować uszkodzenie płodu. Wykluczyć ciążę przed rozpoczęciem leczenia, co miesiąc w czasie leczenia i jeden miesiąc po przerwaniu leczenia u kobiet w wieku rozrodczym. Użyj dopuszczalny antykoncepcji w celu zapobiegania ciąży w czasie leczenia i przez miesiąc po zakończeniu leczenia. Riociguat jest dostępna tylko przez ograniczony programu pod Ocena ryzyka i łagodzące Strategy (REMS) zwany program Adempas REMS.

Używa Dla riociguat

Klasa terapeutyczna: Cardiovascular agenta

Riociguat jest również stosowany w leczeniu dorosłych pacjentów z tętniczym nadciśnieniem płucnym (PAH), poprzez rozluźnienie naczyń krwionośnych i zwiększenie dopływu krwi do płuc, co zmniejsza obciążenie serca.

riociguat jest dostępny tylko na receptę lekarza oraz za pomocą specjalnego programu dystrybucji ograniczonej zwany program Adempas® REMS.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla riociguat, następujące dokumenty powinny być traktowane

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na riociguat lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków riociguat w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność riociguat w podeszłym wieku. Jednak pacjenci w podeszłym wieku mogą być bardziej wrażliwe na skutki riociguat niż młodszych osób dorosłych, które mogą wymagać ostrożność u pacjentów otrzymujących riociguat.

Przed użyciem riociguat

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas robienia riociguat, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie riociguat z którymkolwiek z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Riociguat za pomocą któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na wykorzystanie riociguat. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Weź riociguat tak dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Aby to zrobić może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

riociguat powinny pochodzić z przewodnikiem leków. Przeczytać i postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Można wziąć riociguat z jedzeniem lub bez.

Jeśli używasz leków zobojętniających zawierającego glin lub magnez, weź 1 godziny po zażyciu riociguat.

Dawka riociguat będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki riociguat. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki riociguat, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Jeśli brakowało biorąc riociguat przez 3 dni, należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Prawidłowe użycie riociguat

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić riociguat pracuje prawidłowo i aby sprawdzić niepożądanych efektów. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów. Ciśnienie krwi powinno być sprawdzone przez lekarza co 2 tygodnie podczas robienia riociguat.

Korzystanie riociguat podczas ciąży może spowodować bardzo poważne wady wrodzone. Użyj dwóch form skutecznej antykoncepcji, żeby nie zajść w ciążę podczas korzystania riociguat i przez co najmniej 1 miesiąc po zaprzestaniu przyjmowania leku. Najbardziej efektywnych form kontroli urodzeń są hormonalne tabletki antykoncepcyjne, plastry, strzały, pierścienie dopochwowe lub implanty, lub wazektomii (dla mężczyzn). Jedną z tych form antykoncepcyjnych powinno być połączone z prezerwatywy, membrany lub nasadki szyjki macicy. Jeśli kobieta miała podwiązanie jajowodów lub ma wkładkę wewnątrzmaciczną, że nie trzeba używać drugą formę kontroli urodzeń. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas korzystania riociguat, należy powiadomić lekarza od razu.

Jeśli jesteś kobietą, która może zajść w ciążę, trzeba mieć negatywny test ciążowy przed będziesz mógł wziąć riociguat. Zostanie także muszą mieć test ciążowy co miesiąc w czasie leczenia i przez 1 miesiąc po zakończeniu leczenia. W przypadku pominięcia okresu, gdy używasz riociguat, należy powiadomić lekarza od razu.

Nie należy stosować riociguat wraz z azotanami leku (takie jak nitrogliceryna) lub donora tlenku azotu (takich jak azotyn amylu). Nie używaj riociguat wraz z dipirydamolem, teofilina, lub medycyny na impotencję (takie jak sildenafil, tadalafil, wardenafil). Korzystanie z tych leków jednocześnie może powodować niedociśnienie (niskie ciśnienie krwi).

riociguat może obniżyć ciśnienie krwi i spowodować zawroty głowy lub zawroty głowy. Unikaj jazdy, obsługa maszyn, lub cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, dopóki nie wiemy, jak riociguat wpływa. Jeśli wystąpią zawroty głowy, kłamstwo lub usiąść, więc nie słaby.

Obrzęk płuc może wystąpić riociguat. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz ból w klatce piersiowej, trudności, szybki lub głośny oddech, czasem z świszczący oddech, niebieskie usta i paznokcie, bladość skóry, zwiększone pocenie się, kaszel, że czasami produkuje różową pianką plwociny lub duszność.

Należy poinformować lekarza, jeśli palenia przed podjęciem riociguat.

Nie należy przyjmować inne leki, chyba że twój zostały omówione z lekarzem. Obejmuje receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i ziołowe (np dziurawiec) lub suplementy witaminowe.

Środki ostrożności podczas korzystania z riociguat

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Skutki uboczne riociguat

riociguat

Ciąża Kategoria X Nie stosować u kobiet w ciąży

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Nadciśnienie płucne sildenafil, tadalafil, Revatio, Adcirca, Letairis, Opsumit, Uptravi, bosentan, Adempas, Remodulin, ambrisentan, Veletri, Tracleer, iloprost, Tyvaso, Orenitram, treprostinil, epoprostenol, MACITENTAN, Flolan, selexipag, Ventavis