ryfampicyna i izoniazyd (droga pokarmowa) właściwego stosowania

Dawkowanie

Nieodebrane Dawka

Jeśli ten lek rozstrój żołądka, należy przyjąć ją z pożywieniem. Leki zobojętniające mogą również pomóc. Jednakże, nie należy przyjmować leki zobojętniające sok żołądkowy zawierających glin ciągu 1 godziny od chwili wziąć rifampinę i kombinacji isoniazyd. Mogą zachować ten lek będzie działał prawidłowo.

Aby pomóc wyjaśnić swoje gruźlicy (TB) w całości, to jest bardzo ważne, aby utrzymać leku do pełnego czasu leczenia, nawet jeśli zaczynają czuć się lepiej po kilku tygodniach. Być może trzeba będzie wziąć go codziennie, tak długo, jak 1 do 2 lat lub więcej. Ważne jest, aby nie pomijać żadnej dawki.

Lekarz może także chcą, aby podjąć pirydoksyny (np Hexa-Betalin, witamina B 6) każdego dnia, aby zapobiec lub zmniejszyć niektóre z efektów ubocznych izoniazyd. Jeśli jest to konieczne, jest bardzo istotne, aby pirydoksyny codziennie wraz z lekiem. Nie przegap żadnych dawek.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowywanie

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.