sastid miejscowego

Używa Dla SAStid

Klasa terapeutyczna: przeciwtrądzikowe keratolityczne

Farmakologiczna Klasa: NLPZ

Klasa chemiczna: salicylan, dla Aspirin

Lek ten jest dostępny bez recepty.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Małych dzieci mogą być zwiększone ryzyko wystąpienia niepożądanych efektów, ze względu na zwiększone wchłanianie kwasu salicylowego przez skórę. Produkty zawierające kwas salicylowy, nie powinny być stosowane do dużych powierzchni ciała lub stosowane przez dłuższy okres czasu u niemowląt i dzieci.

Przed użyciem SAStid

Wiele leków nie były badane szczególnie u osób starszych. Dlatego też nie może być wiadomo, czy one działają dokładnie tak samo, jak w przypadku młodszych osób dorosłych czy też powodować różne skutki uboczne lub problemy u osób starszych. Nie ma konkretnego porównywania informacji zastosowanie kwasu salicylowego i kombinacji siarki w podeszłym wieku przy zastosowaniu w innych grupach wiekowych.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają kwas salicylowy i siarka. To nie może być specyficzny dla SAStid. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Użyj tego leku tylko zgodnie z zaleceniami. Nie należy używać go więcej i nie używać go częściej niż zalecane na etykiecie, o ile nie zaleci inaczej lekarzem.

Natychmiast po zastosowaniu leku należy umyć ręce, aby usunąć leki, które mogą być na nich.

Lek należy przechowywać z dala od oczu. Jeśli trzeba przypadkowego dostania się do oczu, przepłukać je dokładnie wodą.

Aby użyć balsam oczyszczający skórę

Aby użyć szamponu ani baru jako szampon

Aby skorzystać z paska jako mydło

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku, należy zastosować ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Właściwe stosowanie kwasu salicylowego i siarki

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Przy użyciu kwasu salicylowego i kombinacji siarki leku, nie należy używać jednego z następujących preparatów na tym samym obszarze, jak ten lek, chyba, że ​​lekarz zalecił inaczej

Użycie dowolnego z powyższych preparatów, na tym samym obszarze, jak kwas salicylowy i siarki skojarzonego leku może doprowadzić do poważnego podrażnienia skóry.

Nie należy używać preparatu do stosowania miejscowego zawierające rtęć, takie jak amoniakalnym maści rtęci, na tym samym obszarze, jak tego leku. W tym celu może powodować nieprzyjemny zapach, może być drażniący dla skóry i może zabarwić czarnej skórze. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tego produktu, należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Biorąc dużych dawek kwasu acetylosalicylowego lub innych salicylanów (w tym diflunisal) podczas korzystania z miejscowym kwas salicylowy (zawarty w leku) może prowadzić do przedawkowania. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tego produktu, należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Środki ostrożności podczas korzystania SAStid

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępność OTC Nad ladą

Ciąża Kategoria N Nie sklasyfikowano

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

SAStid Side Effects

SAStid (kwas salicylowy / miejscowego siarki)

Łupież ketokonazol miejscowego, Nizoral szampon, Nizoral miejscowe, Ketodan, Xolegel, Extina, Capitrol, Dermazinc, Sebulex, pirytion cynku miejscowo

Trądzik doksycyklina, klindamycyna miejscowe, erytromycyna miejscowego, miejscowego tetracyklina, minocyklina, Accutane, tretinoiny miejscowego, izotretynoina, Yaz, Yasmin, Ortho Tri-Cyclen