secukinumab (podskórnie) właściwego stosowania

Dawkowanie

Nieodebrane Dawka

Pielęgniarka lub inny wyszkolony personel medyczny daje leku. Ten lek jest podawany jako strzał pod skórą, zazwyczaj na górnych ramion, brzucha (żołądka) lub ud.

Ten lek pochodzi z przewodnikiem leków i instrukcji pacjenta. Przeczytać i postępować zgodnie z instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Secukinumab może czasem mieć w domu dla pacjentów, którzy nie muszą być w szpitalu lub klinice. Jeśli używasz tego leku w domu, lekarz lub pielęgniarka nauczą cię, jak przygotować i wstrzyknąć lek. Bądź pewien, że wiesz, jak się do stosowania leku.

Secukinumab jest w 3 postaciach: a Sensoready® pióra, ampułko-strzykawce (z których oba mogą być używane w domu), i proszek do sporządzania roztworu (który ma być używany tylko w szpitalu lub gabinecie lekarskim). Lekarz powie Ci, których forma dawkowania należy użyć.

Zostanie pokazana obszary ciała, gdzie ta piłka może być udzielona. Użyj innej powierzchni ciała za każdym razem dać sobie szansę. Śledzić, gdzie dajesz każdy strzał, aby upewnić się obracać obszary ciała. Pomoże to uniknąć problemów skórę od zastrzyków.

Być może nie korzystać ze wszystkich leku w każdym pióra lub ampułko-strzykawce. Użyj każdego długopisu lub ampułko-strzykawce tylko jeden raz. Nie zapisuj otwartą długopis lub strzykawkę. Jeśli lek na pióro lub strzykawki zmienił się kolor, czy widzisz w nim cząstki, nie należy go używać. Nie wstrząsać leku.

Przechowywanie

Zdejmowana nasadka pióra Sensoready® lub ampułko-strzykawce zawiera suchą, naturalną gumę (pochodną lateksu), która może powodować reakcje alergiczne u osób uczulonych na lateks. Należy poinformować lekarza, jeśli masz alergię na lateks przed rozpoczęciem przyjmowania leku.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Lek należy podawać w ustalonym harmonogramem. W przypadku pominięcia dawki lub pominięcia zastosowania leku, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą w celu uzyskania instrukcji.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Przechowywać w lodówce. Nie zamrażać.

Przechowywać lek w oryginalnym opakowaniu, aż będzie gotowy, aby go używać. Ten lek należy zużyć w ciągu 1 godziny po wyjęciu z lodówki.

Nie używać ponownie strzykawek i igieł. Włóż zużyte strzykawki i igły w jednorazowym pojemniku na ostre przedmioty lub zutylizować zgodnie z zaleceniami lekarza.