selegilina (trasa przez skórę) opis i nazwy firmowe

Selegilina plaster jest stosowany w leczeniu depresji psychicznej. Ten lek jest inhibitorem monoaminooksydazy (MAO).

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Ten produkt jest dostępny w następujących postaciach dawkowania

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały żadnej korzyści przy użyciu selegiliny plastra skóry u dzieci chorych na depresję. Badania wykazały, że niektóre dzieci, młodzieży i młodych dorosłych myśli o samobójstwie lub próba samobójstwa podczas stosowania tego leku. Ze względu na toksyczność, stosowanie u dzieci nie jest zalecane.

Selegilina plaster nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Patch przedłużonym uwalnianiu

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność plastra selegilina skóry u osób starszych.

alergie

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Pediatryczny

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

geriatryczna

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Ciąża

Karmienie piersią

Interakcje

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Inne interakcje

Stosowanie leku z którymkolwiek z poniższych nie jest zwykle zalecane, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często stosować tego leku, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Innych problemów medycznych

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Dawkowanie

Stosować ten lek dokładnie według zaleceń lekarza. Nie należy stosować więcej łatek lub stosować je częściej niż lekarz zaleci inaczej.

Ten lek pochodzi z przewodnikiem lek. Przeczytać i postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami starannie. Zapytaj lekarza lub farmaceutę, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Aby użyć plastra na skórę

Nie należy przerywać stosowania leku bez konsultacji z lekarzem. Jeśli nie używano leku przez kilka dni z rzędu, nie zacząć używać go ponownie bez konsultacji z lekarzem.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Pominięcie zużycie lub zmienić plaster, jeden na tak szybko, jak to tylko możliwe. Jeśli zbliża się czas, aby umieścić na swojej kolejnej łatki, czekać do tego czasu, aby zastosować nowy plaster i przejdź pominiętej. Nie należy stosować dodatkowe łaty w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Przechowywać łatki w temperaturze pokojowej w zamkniętym pojemniku, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz lub sprawdzić postępy dziecka w regularnych wizyt, aby upewnić się ten lek działa prawidłowo i sprawdzić niepożądanych efektów.

Nie należy stosować leku, jeśli Ty lub Twoje dziecko biorą karbamazepiny (Tegretol®), inne leki stosowane w leczeniu depresji (np klomipramina, duloksetyny, fluoksetyna, imipramina, paroksetyna, sertralina, wenlafaksyna, Celexa®, Cymbalta®, Effexor®, Lexapro®, Paxil®, Prozac®, Zoloft®), niektóre leki przeciwbólowe (np meperydyna, metadon, pentazocyną, propoksyfen, tramadol, Darvon®, Demerol®, Dolophine®, Ultram®) lub leki na kaszel (na przykład dekstrometorfan, Benylin®). Nie należy stosować leku, jeśli również brać kapsułki selegiliną lub tabletki.

Selegiliny plastra skóra może spowodować, że niektóre osoby mają być poruszony, rozdrażnienie lub wyświetlanie innych anormalnych zachowań. Może również spowodować, że niektórzy ludzie mają myśli samobójcze, i tendencje lub stać się bardziej przygnębiony. Jeśli twoje dziecko lub opiekuna wystąpi którykolwiek z tych objawów, należy powiadomić lekarza lub lekarza dziecka od razu.

Nieodebrane Dawka

Gdy plaster selegilina skóra jest stosowany w małych dawkach, nie istnieją żadne ograniczenia dotyczące żywności lub napojów jecie, czy pijecie. Jednakże, istnieje szansa, że ​​mogą wystąpić niebezpieczne reakcje, takie jak nagłe nadciśnienie, jeśli większe dawki są używane w niektórych środkach spożywczych lub napojów. Te pokarmy lub napoje zawierają pokarmy, które mają wysoką zawartość horseradish peroxidase (najczęściej w żywności, które są w wieku lub fermentowanych w celu zwiększenia ich smak), takie jak sery, Fava lub szerokich strąków fasoli, drożdży i ekstraktów z mięsa, wędzone lub marynowane mięso, drób, lub ryby, fermentowane kiełbaski (Bolonia, pepperoni, salami, kiełbasa lato) lub inne fermentowane mięso, kapusta kiszona, jakieś zepsute lub niewłaściwie przechowywane wątróbki mięso, drób, ryby, lub zwierzęce lub dowolny przejrzałe owoce. Mogą one także napoje alkoholowe i bezalkoholowe lub o zmniejszonej alkoholu piwo i wino. Ponadto, przez co najmniej 2 tygodnie po zaprzestaniu stosowania leku, te pokarmy lub napoje mogą nadal reagować selegiliną przezskórnego. Jeśli lista tych pokarmów i napojów, nie jest wam zwrócić się do lekarza, aby zapewnić jeden.

Przechowywanie

Selegilina może powodować stan zwany syndrom serotoniny stosowany razem z niektórymi inhibitorami MAO (np fenelzyną, rasagilina, tranylcyprominę) i leki stosowane w leczeniu depresji (na przykład amitryptylina, doksepina, fluoksetyna, fluwoksamina, nortryptylina, paroksetyna, sertralina, Elavil®, Luvox ®, Pamelor®, Paxil®, Prozac®, Zoloft®). Objawy zespołu serotoninowego to: lęk, niepokój, szybkie bicie serca, gorączka, pocenie się, skurcze mięśni, skurcze, nudności, wymioty, biegunka, widzenie lub słyszenie rzeczy, których nie ma.

Skonsultuj się z lekarzem lub szpitalnej izbie przyjęć natychmiast silne bóle głowy, sztywność karku, bóle w klatce piersiowej, szybkie bicie serca, nudności i wymioty lub wystąpić podczas lub dziecko są zastosowaniem leku. Mogą to być objawy poważnych efektów ubocznych, które powinny mieć uwagę lekarza.

Nie wystawiać zastosowany plaster na bezpośrednie działanie ciepła, takich jak poduszki, koce grzewcze elektryczne, lampy ciepła, sauny, wanny z hydromasażem, podgrzewanych łóżkach wodnych i przedłużone bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Przed masz jakiś rodzaj zabiegu, powiedz lekarza odpowiedzialnego za które Ty lub Twoje dziecko jest zastosowaniem leku. Korzystanie selegilinę razem z lekami, które są często wykorzystywane podczas zabiegu może nasilać działanie tych leków.

Mogą wystąpić zawroty głowy, uczucie pustki w głowie, lub omdlenia, zwłaszcza kiedy wstać z pozycji leżącej lub siedzącej. Wstawanie powoli może pomóc. Jeśli problem nadal występuje lub gorzej, skontaktować się z lekarzem.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje receptę lub over-the-counter tabletki odchudzające, ziołowe produkty odchudzające, leki na zimno (np efedryna, fenylefryna, fenylopropanolaminy, pseudoefedryna, Neo-Synephrine®, Novafed®, Sudafed®), każdy ziołowy lub suplement diety, który zawiera tyra lub leki zwane amfetaminy (zwane również używki lub “cholewki”).

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.