Severent diskus

Używa Dla Severent Diskus

Klasa terapeutyczna: rozszerzające oskrzela

Farmakologiczna Klasa: salmeterolu

Salmeterolu jest także stosowany w leczeniu zablokowania przepływu powietrza i zapobiegania pogorszenia przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP), w tym przewlekłe zapalenie oskrzeli i rozedma płuc. Lek ten jest również stosowany w celu zapobiegania świszczący spowodowanego ćwiczeń (skurczu oskrzeli wywołanego wysiłkiem fizycznym lub EBI).

Salmeterol jest długo działającym lekiem rozszerzającym oskrzela. Leki rozszerzające oskrzela są leki, które są wdychane przez usta otworzyć oskrzeli (dróg oddechowych) w płucach. Oni złagodzić kaszel, świszczący oddech, duszność i problemami z oddychaniem przez zwiększenie przepływu powietrza przez oskrzela.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Przed użyciem Severent Diskus

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazano, specyficzne problemy pediatryczne, które ograniczają użyteczność salmeterol u dzieci powyżej 4 lat. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone u dzieci w wieku poniżej 4 lat.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność salmeterolu u osób starszych. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku z problemami sercowymi mogą wymagać szczególnej ostrożności podczas odbierania salmeterol.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają salmeterol. To nie może być specyficzny dla Severent Diskus. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Wdychania salmeterolu jest stosowany w celu zapobiegania atakom astmy oraz w leczeniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP). To nie jest stosowany w celu złagodzenia ataku astmy, która już się rozpoczęła. Dla złagodzenia ataku astmy, która już się rozpoczęła, należy użyć innego leku. Jeśli nie ma innego leku używanego do ataku, lub jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z lekarzem.

Lek ten jest wyposażony w kierunkach pacjentów lub przewodnika lek. Przeczytaj wskazówek przed zastosowaniem leku ostrożnie. Jeśli nie zrozumieć kierunki lub nie jesteś pewny jak używać Diskus® zwrócić się do lekarza lub farmaceuty, aby pokazać, co robić.

Użyj tego leku zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy używać go więcej i nie używać go częściej niż lekarz nakazał. Ponadto, nie przerywać stosowania leku bez informowania o tym lekarzowi. Aby to zrobić może zwiększać ryzyko wystąpienia problemów z oddychaniem.

Aby tego leku, który zapobiega atakom astmy lub POChP, należy go stosować codziennie regularnie rozmieszczone dawkach, na zlecenie lekarza.

Aby korzystać z Diskus®

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Właściwe stosowanie salmeterolu

Przechowywać lek w foliowym woreczku do momentu jesteś gotowy, aby go używać. Przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od ciepła i bezpośredniego światła. Nie zamrażać.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Rzut leku oddalony 6 tygodni po wyjęciu z opakowania i gdy wszystkie pęcherzyki zostały wykorzystane.

Jeśli będzie leku przez dłuższy czas, to jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić postęp siebie lub dziecka w regularnych wizyt. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo oraz w celu sprawdzenia ewentualnych niepożądanych skutków.

Należy poinformować lekarza, jeśli są również za pomocą innych leków dla chorych na POChP. Lekarz może zalecić, aby zaprzestać stosowania leku i używać go tylko podczas ataku ciężkiej POChP. Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza, w jaki sposób należy przyjmować leku.

Ten lek nie powinien być stosowany, jeśli masz poważny atak POChP, lub jeżeli objawy ataku POChP już się rozpoczęła. Lekarz może przepisać inny lek do użycia w przypadku ostrego ataku POChP. Jeśli inny lek nie działa tak dobrze, powiadomić lekarza od razu.

Środki ostrożności podczas używania Severent Diskus

Lek powinien być stosowany tylko jako dodatkowego leczenia dla pacjentów, którzy nie mogą być leczeni innymi lekami na astmę (takie jak kortykosteroidy wziewne) lub u chorych na astmę, które wymagają dwóch leków, w tym salmeterol. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Choć lek ten zmniejsza liczbę ataków astmy, może zwiększyć szansę na ciężkim ataku astmy, gdy się pojawią. Pamiętaj, aby przeczytać o tych zagrożeń w podręczniku lekarstw i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, o jakichkolwiek pytań lub wątpliwości można mieć.

Nie należy stosować leku, jeśli atak astmy już się rozpoczęła. Lekarz przepisze inny lek (np inhalatora krótko działający) do użycia w przypadku ostrego ataku astmy. Upewnij się, że wiesz, jak go używać inhalatora krótko działający. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli potrzebujesz instrukcji.

Nie należy stosować innych leków na astmę lub lekarstwo na problemy z oddychaniem, bez konsultacji z lekarzem. Ten lek nie powinien być stosowany z innymi inhalatory, które zawierają kombinację flutikazonu i salmeterolu budezonidu i formoterolu skojarzoną (Symbicort®) (np Advair® Diskus®, Advair® HFA), formoterol (Foradil® Aerolizer®, Perforomist ™) lub arformoterol (Brovana ™).

Porozmawiaj z lekarzem lub uzyskać opiekę medyczną od razu, jeśli

Nie należy zmieniać dawki ani przerywać stosowania leku bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Lekarz może zalecić, aby posiadać identyfikację medyczne (ID) kartka z informacją, że Ty lub Twoje dziecko jest zastosowaniem leku. Karta będzie powiedzieć, że mogą być potrzebne dodatkowe lekarstwa nagłej sytuacji poważnego ataku astmy lub innych chorób, nietypowy stres.

Severent Diskus Side Effects

Serevent Diskus (salmeterol)

Ten lek może powodować paradoksalny skurcz oskrzeli, co oznacza, świszczący oddech lub będzie jeszcze gorzej. Paradoksalny skurcz oskrzeli mogą być groźne dla życia. Przestań używać tego leku i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli ty lub twoje dziecko mają kaszel, trudności z oddychaniem, duszność, świszczący oddech lub po zastosowaniu leku.

Jeśli Ty lub Twoje dziecko wysypka skórna, pokrzywka, czy wystąpiła reakcja alergiczna na ten lek, należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem jak najszybciej.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma ból w klatce piersiowej, szybkie bicie serca, nerwowość, drżenie rąk i nóg, hałaśliwe oddychaniu, uczucie zadławienia lub ucisk lub podrażnienie gardła podczas stosowania tego leku.

Hipokaliemia (niskie stężenie potasu we krwi) może wystąpić podczas stosowania tego leku. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma więcej niż jeden z następujących objawów: konwulsje; zmniejszyła moczu, suchość w ustach, zwiększone pragnienie; nieregularne bicie serca, utrata apetytu, zmiany nastroju, ból mięśni lub skurcze, nudności lub wymioty; drętwienie lub mrowienie w dłoni, stóp lub warg, duszność lub uczucie zmęczenia lub osłabienia.

Ten lek może wpływać na poziom cukru we krwi. Jeśli Ty lub Twoje dziecko choruje na cukrzycę i zauważyć zmiany w wynikach badań krwi lub moczu cukru testów, skontaktować się z lekarzem.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów przedawkowania wystąpić

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Klasyfikacja WADA Klasa Antydopingowej WADA

POChP, Konserwacja Spiriva, Symbicort, albuterol, Advair Diskus, Ventolin, ProAir HFA, ipratropium, Xopenex

Astma, Konserwacja Symbicort, albuterol, flutikazonu, montelukast, Singulair, Advair Diskus, Ventolin, ProAir HFA

Skurcz oskrzeli Profilaktyka albuterol, montelukast, Singulair, Ventolin, ProAir HFA, Proventil, Ventolin HFA, Proventil HFA