siarczek selenu (miejscowe trasy) opis i nazwy firmowe

Siarczek selenu 1% i 2,5% mocne są stosowane na skórę głowy, aby pomóc kontrolować objawy łupieżu i łojotokowego zapalenia skóry.

Siarczek selenu 2,5% wytrzymałość jest używany również do leczenia ciała versicolor grzybica (rodzaj grzybicę skóry).

Kanadyjski Marka

W Stanach Zjednoczonych, siła 2,5% jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Ten produkt jest dostępny w następujących postaciach dawkowania

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Nie ma konkretnych informacji porównując wykorzystanie siarczek selenu u niemowląt i dzieci z zastosowania w innych grupach wiekowych, jednak nie należy spodziewać się lek ten powoduje różne skutki uboczne lub problemów u dzieci niż ma to miejsce w dorosłych.

Szampon, balsam, krem, pianka, Zawieszenie

Wiele leków nie były badane szczególnie u osób starszych. Dlatego też nie może być wiadomo, czy one działają dokładnie tak samo, jak w przypadku młodszych dorosłych. Chociaż nie ma konkretnych informacji porównując wykorzystanie siarczek selenu u osób starszych ze stosowania w innych grupach wiekowych, nie należy spodziewać się lek ten powoduje różne skutki uboczne lub problemy u osób starszych, niż ma to miejsce w młodszych dorosłych.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

alergie

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Pediatryczny

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Jeśli używasz siłę 2,5% siarczek selenu: Używaj tylko tego leku zgodnie z zaleceniami. Nie należy używać go częściej niż zalecane na etykiecie, o ile nie zaleci inaczej lekarzem.

geriatryczna

Interakcje

Inne interakcje

Jeśli używasz siły o 1% siarczek selenu: Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy używać leku co najmniej 2 razy w tygodniu lub według zaleceń lekarza.

Aby użyć siarczek selenu na łupież lub łojotokowe zapalenie skóry głowy

Innych problemów medycznych

Aby użyć siarczek selenu na łupież pstry organizmu

Dawkowanie

Nie należy stosować leku, jeśli pęcherze, surowe lub obszary sączące są obecne na skórze głowy lub obszaru ciała, która ma być leczona, chyba, że ​​lekarz zalecił inaczej.

Nieodebrane Dawka

Lek należy przechowywać z dala od oczu. Jeśli trzeba przypadkowego dostania się do oczu, przepłukać je dokładnie wodą.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Jeśli warunek ten nie lepiej po regularnym stosowaniu tego leku, lub jeśli jest jeszcze gorzej, skontaktować się z lekarzem.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Przechowywanie