Sinequan

Leki przeciwdepresyjne zwiększone ryzyko myśli i zachowań samobójczych u dzieci, młodzieży i młodych dorosłych w badaniach krótkoterminowych w przypadku zaburzeń depresyjnych (MDD) i innych zaburzeń psychicznych. Krótkotrwałych badaniach nie wykazały wzrost ryzyka samobójstwa po zastosowaniu leków przeciwdepresyjnych w porównaniu do placebo u dorosłych poza wieku 24 lat, i nie było zmniejszenie ryzyka leki przeciwdepresyjne w porównaniu z placebo u osób dorosłych w wieku 65 lat lub starszych. Ryzyko to musi być zrównoważona z potrzebą kliniczną. Monitorowanie pacjentów uważnie klinicznego nasilenia choroby, samobójstwa lub nietypowych zmian w zachowaniu. Rodziny i opiekunowie powinni być poinformowani o konieczności ścisłej obserwacji i komunikacji z przepisującej. Nie dopuszczone do stosowania u pacjentów pediatrycznych.

Używa Dla Sinequan

Klasa terapeutyczna: przeciwdepresyjne

Farmakologiczna Klasa: przeciwdepresyjne, trójpierścieniowe

Doksepina jest trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne (TCA). Działa na ośrodkowy układ nerwowy (OUN), w celu zwiększenia zawartości niektórych substancji chemicznych w mózgu.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków kapsułek doksepina i rozwiązania w leczeniu depresji i lęku u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Przed użyciem Sinequan

Odpowiednie badania nie przeprowadzono w stosunku do wpływu wieku tabletek doksepina w leczeniu bezsenności, w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność doksepina w podeszłym wieku. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na niepożądane skutki (np, dezorientacja lub nietypowe uczucie senności) lub serce, wątroba, nerki lub problemów związanych z wiekiem, co może wymagać ostrożności i dostosowanie dawki u pacjentów otrzymujących doksepinę.

Badania u kobiet karmiących piersią wykazano szkodliwe skutki dla niemowląt. Alternatywą dla tego leku powinno być przewidziane lub należy przerwać karmienie piersią podczas stosowania tego leku.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają doksepinę. To nie może być specyficzny dla Sinequan. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Przyjmować tego leku zgodnie z zaleceniami lekarza, aby korzystać kondycję jak najwięcej. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione.

Lek ten jest wyposażony w podręczniku lekarstw. Przeczytać i postępować zgodnie z instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Jeśli używasz Sinequan® płyn doustny lub kapsułki raz dziennie, można ją zażyć przed snem.

Aby skorzystać z ciekłej doustnej Sinequan®

Aby korzystać z tabletu Silenor®

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Prawidłowe użycie doksepina

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić postęp siebie lub dziecka w regularnych wizyt w celu umożliwienia zmiany dawki i do sprawdzenia wszelkich niepożądanych efektów.

Dla niektórych dzieci, nastolatków i młodych dorosłych, lek ten może zwiększać myśli samobójcze. Należy poinformować lekarza lub lekarza dziecka od razu, jeśli ty lub twoje dziecko zacznie odczuwać bardziej przygnębiony i mieć myśli o krzywdzenia siebie. Zgłaszać wszelkie podejrzane myśli lub zachowań, które kłopotów Ty lub Twoje dziecko, zwłaszcza jeśli są nowe lub są gorsze coraz szybciej. Upewnij się, że lekarz wie, czy Ty lub Twoje dziecko ma problemy ze snem, denerwować łatwo mieć duży wzrost energii, lub zacząć działać lekkomyślnie. Należy również poinformować lekarza, jeśli osoba ma nagłe i silne uczucia, takie jak uczucie zdenerwowany, zły, niespokojne, agresywne lub przestraszony. Poinformować lekarza, jeśli Ty lub ktoś z Twojej rodziny ma zaburzenia dwubiegunowe (choroba maniakalno-depresyjna) lub próbowała popełnić samobójstwo.

Nie należy przyjmować doksepinę jeśli miały monoaminooksydazy (MAO) inhibitora (np izokarboksazyd [Marplan®], fenelzyną [Nardil®], selegilinę [Eldepryl®], ortranylcyprominy [Parnate®]) w ciągu ostatnich 2 tygodni. Jeśli tak, być może trzeba splątanie, pobudzenie, niepokój, żołądka lub jelit objawy, nagła wysoka temperatura ciała, bardzo wysokie ciśnienie krwi, lub ciężkie konwulsje.

Jeśli Ty lub Twoje dziecko korzysta leku na depresję lub stany lękowe, nie przerywać bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Lekarz może zalecić, aby stopniowo zmniejszyć ilość używanego przed zatrzymaniem go całkowicie. To może pomóc zapobiec możliwość pogorszenia stanu pacjenta oraz zmniejszyć możliwość wystąpienia objawów odstawiennych, takich jak bóle głowy, nudności lub uczucie ogólnego dyskomfortu lub choroby.

Środki ostrożności podczas korzystania Sinequan

Silenor® tabletki mogą powodować zachowania związane ze snem, takie jak prowadzenie samochodu (Sleep-jazdy), chodzenie (Sleep-walking), seks, prowadzenie rozmów telefonicznych, czy przygotowywanie i spożywanie posiłków podczas snu lub nie w pełni obudzony. Jeśli którykolwiek z tych reakcji występuje, należy powiadomić lekarza od razu.

Jeśli uważasz, że trzeba wziąć tabletki Silenor® przez okres dłuższy niż 10 dni, należy skonsultować się z lekarzem.

Ten lek może powodować, że niektórzy ludzie stają się senni. Upewnij się, że wiesz, jak reagują na ten lek, zanim dysk, należy użyć lekarstwa, czy cokolwiek innego, co może być niebezpieczne, jeśli jesteś senny, czy nie czujność.

Lek ten doda się do skutków alkoholu i innych leków działających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (które spowalniają system nerwowy, powodując senność). Niektóre przykłady OUN są leki przeciwhistaminowe lub lekarstwem na katar sienny, alergie lub przeziębienia, środki uspokajające, środki uspokajające, lub medycyny śpi, recepty leki przeciwbólowe lub narkotyków, leków drgawkowego lub barbiturany, środki zwiotczające mięśnie, lub anestezjologii, w tym niektóre środki znieczulające stomatologicznych. Efekt ten może trwać kilka dni po zaprzestaniu przyjmowania leku. Przed podjęciem któregokolwiek z powyższych, gdy Ty lub Twoje dziecko jest zastosowaniem leku skontaktować się z lekarzem.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje receptę lub bez recepty (over-the-counter) [] OTC) oraz leki ziołowe lub suplementy witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Sinequan Side Effects

Sinequan (doksepina)

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów przedawkowania wystąpić

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria N Nie sklasyfikowano

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Niepokój Xanax, Lexapro, Cymbalta, alprazolam, atenolol, lorazepam

Pokrzywka promethazine, Zyrtec, loratadyna, Benadryl, cetyryzyna, Claritin

Głębokiej depresji trazodon, sertralina, Zoloft, Lexapro, Cymbalta, Prozac

Depresja Xanax, trazodon, citalopram, sertralina, Zoloft, Lexapro