sipuleucel-t dożylne

Klasa terapeutyczna: immunologiczne agenta

Używa Dla sipuleucel-t

sipuleucel-T jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla sipuleucel-T, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na sipuleucel-T lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Brak dostępnych informacji na temat relacji w wieku do skutków sipuleucel-T w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność sipuleucel-T w podeszłym wieku.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

Przed użyciem sipuleucel-t

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na wykorzystanie sipuleucel-T. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Pielęgniarka lub inny wyszkolony personel medyczny daje sipuleucel-T w szpitalu. sipuleucel-t jest podany przez igłę umieszczoną w jednej z żył.

Lekarz powie, aby mieć swoje komórki odpornościowe zebrane trzy dni przed każdym zaplanowanym wlewie sipuleucel-t w punkcie pobierania komórek. Ten proces jest nazywany Leukaferezę kolekcji. Swoimi Zebrane komórki krwi zmieszano z białkiem, aby były gotowe do infuzji.

Lek jest zwykle podawana w 3 dawkach, rozmieszczonych 2 tygodni. sipuleucel-t należy zwrócić się powoli, tak, że igła pozostaje na miejscu przez jedną godzinę. Może się również pojawić paracetamol (np Tylenol®) i difenhydramina (np Benadryl®), które pomogą zapobiec ewentualnym reakcjom infuzyjne.

Jest bardzo ważne, aby otrzymywać informacje o wszystkich dawek sipuleucel-T. Staraj się, aby wszystkie zaplanowane spotkania. W przypadku pominięcia dawki leku nie będzie użyteczny. Lekarz będzie pracować z wami, aby zaplanować nowy termin w centrum pozyskiwania komórek. Można również uzyskać nowy termin dla infuzji.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt. Lekarz będzie zrobić badania krwi, aby upewnić się, że sipuleucel-T pracuje prawidłowo i aby sprawdzić niepożądanych efektów.

sipuleucel-t może powodować gorączkę, dreszcze; zawroty głowy, szybkie bicie serca, ból stawów; nudności i wymioty; duszność; problemami z oddychaniem lub zmęczenie lub osłabienie w ciągu kilku godzin po otrzymaniu go. Skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką od razu, jeśli którykolwiek z tych objawów.

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli zaczniesz mieć kaszel, utrata masy ciała, gorączka, lub zaczerwienienie lub ból w infuzji lub kolekcji witryn. Mogą to być oznaki, że masz infekcję.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz ból w klatce piersiowej lub uczucie dyskomfortu, zawroty głowy, omdlenia, walenie lub szybki puls lub szybkie, wolne lub nierówne bicie serca. Te być może objawy problemu rytmu serca.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Prawidłowe użycie sipuleucel-t

Ciąża Kategoria N Nie sklasyfikowano

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Rak prostaty estradiol, Premarin Lupron, Estrace, bikalutamid, Casodex, Taxotere, Xtandi, Zytiga, docetaksel, Zoladex, Eligard, Lupron Depot, leuprolid, abirateronu, flutamid, Trelstar, FIRMAGON, sprzężone estrogeny, enzalutamid, tryptoreliny, gosereliny, mitoksantron

Środki ostrożności podczas korzystania z sipuleucel-t

sipuleucel-T Side Effects

sipuleucel-T