skrzydlika (eye surfer): przyczyny, objawy, leczenie i

Skrzydlika (wymawiane tur-IJ-ee-um) jest częstym schorzeniem oczu, która dotyka ludzi, którzy spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu. Ponieważ często wpływa podczas surfowania jest również znany jako oka surfingu. To może dotknąć każdego, choć nawet dzieci, którzy nie noszą okularów zewnątrz.

Ludzie z skrzydlika mieć wzrost różowym, mięsiste tkanki Na białej części oka. Wzrost zazwyczaj tworzy się na stronie przylegającej do nosa i wzrasta w kierunku środka oka.

Najczęstszym objawem astygmatyzm jest niewyraźne lub podwójne widzenie. Jeśli tylko nieznacznie naruszone, może nie zauważy niczego złego. Bardziej znaczące astygmatyzm może powodować zauważalne zakłócenia wzroku; Szczególnie ważne jest, aby pamiętać, że dzieci mające problemy ze wzrokiem nie mogą realizować ich wizja jest rozmazany. Po tym wszystkim, że może nigdy nie widzieli świat w centrum uwagi. Dlatego jest to dobry pomysł dla dzieci, aby mieć regularne kontrole ze wzrokiem; Oto niektóre objawy astygmatyzmu …

Skrzydlika jest niezłośliwych zmian uszkodzenie, które zwykle rozwija się powoli, przez całe życie. Może nawet przestają rosnąć po pewnym punkcie. W zaawansowanych przypadkach, skrzydlika mogą dalej rosnąć, aż pokrywa źrenicę oka i zakłóca widzenie.

Skrzydlika może wpłynąć na jednym lub obu oczach. Kiedy dotyka obu oczu, nazywa się to dwustronna skrzydlika.

Skrzydlika zwykle nie jest poważnym schorzeniem. Można jednak powodować uciążliwe objawy, takie jak uczucie, że ciała obcego w oku. Czasami wzrost staje się zaczerwieniona i podrażniona i wymaga pomocy medycznej.

Czasami skrzydlika powoduje żadnych objawów innych niż jego wygląd. Rozszerzającej skrzydlika, jednak może powodować zaczerwienienie i stan zapalny.

Skrzydlika może stopniowo wzrastać na rogówce (jasne, zewnętrzna warstwa oka). może to zakłócić kształt rogówkę, wywołując stan nazywany astygmatyzm. Rezultatem może być niewyraźne widzenie.

Objawy mogą obejmować skrzydlika

Większość ekspertów uważa, że ​​istotne czynniki ryzyka obejmują

Występowanie skrzydlika jest znacznie większa wśród ludzi, którzy mieszkają w pobliżu równika. Ale może też rozwijać się w każdego, kto mieszka w słonecznym klimacie. To najczęściej występuje u młodych dorosłych w wieku od 20 do 40. Wydaje się być bardziej powszechne u mężczyzn niż u kobiet.

Skrzydlika jest często poprzedzone związane stan niezłośliwych zmian zwanego tłuszczyk (pin-Wek-Yoo-la). Jest to żółtawa plaster lub guz na spojówki najbliższej rogówki. Spojówka jest cienka, wilgotna membrana na powierzchni oka.

Tłuszczyk ma te same czynniki ryzyka, jak skrzydlika, zwłaszcza częste przebywanie na słońcu bez okularów. Ponieważ tłuszczyk może zapobiec łzy z powlekania powierzchni oka dobrze, może powodować suchość i uczucie jak coś jest zakleszczony w oku. Tłuszczyk może stać się na czerwono.